Wybór kamery

wlod

New member
mam swiadomość że podobna problematyka była juz poruszana ale moja prośba dotyczy równiez kwestii zgrania kamery z pozostałymi elementami video. Korzystam z Plazmy Panasonica 42 PV 60E. Najprawdopodobniej żródłem DVD będzie Denon DVD 3910 (ewent. Denon DVD 2930 w chwili obecnej Samsung HD 950). Obecnie korzystam z kamery analogowej Sony ale myśle o zakupie kamery cyfrowej. W zasadzie najwazniejsza jest dla mnie jakość obrazu i dżwięku, paraktyczne zastosowania i wygoda mniejsze znaczenie mają możliwości edycyjne. Intuicyjnie zbliżam się do decyzji zakupu kamery zapisującej wprost na DVD ale nie wiem czy to lepszy wybór. Myslałem o Panasonicu o oznaczeniu 300 i Sony 405? Mysle o zakupie kamery w granicach 2,5-3 tys. zł. Prosze o porade jakie rozwiąznia będą najlepsze?
 

wlod

New member
Dzięki. Zrezygnowałem z zakupu kamery DVD, posłuchałem rady. Zamówłem Sony MiniDV 94E ( wczesniej obejrzałem filmik porównanie z Panasoniciem GS280),czekam na przesyłke. Mam nadzieje ze to dobry wybór. Mam tylko pytanie jak kamera juz do mnie dotrze i będe chciał cos zgrać do komputera czy na stacjonarną nagrywarke DVD to jakim kablem połącze kamere i nagrywarke (ewent. komputer)?
 

Mistrz Koala

New member
Prawdopodbnie bedzie to kabel FireWire.
Kamera -> nagrywarka - to pewnie bedzie kabel 4 pin - 4 pin
a
kamera -> komputer - zaleznie od wejscia w komputerze sa 4 i 6 pinowe.
 

wlod

New member
Wreszcie moge pobawić sie kamerą. Na razie czytam troche instrukcje obsługuje podstawowe funkcje. Kamera bardzo fajna. Kabel 4-4 fw pasuje. Mysle o dokupieniu akumulatora NP-FP90. Słyszałem że w roku 2006 była jakas zmiana jezeli chodzi o akumulatory do kamer Sony DCR -HC. Jaki akumulator powienienem dokupić aby się nie naciąć?
 

wlod

New member
Zainstalowałem oprogramowanie do kamery Sony z dołączonej płyty Picure Package ale gdy podłączam kablem FW to mam komunikat "failed".
Co zrobic by aplakiacja działała?. Połączenie jest aktywne bo bez problemu mozna przechwycić pliki przez inne programy.
 

wlod

New member
Zgadzam się to chyba kiepski program ale spróbuje go użyć tymbardziej żeż problem zażegnałem aktualizując Picture Package do wersji 1.8. Z kamerą dostałem wersje 1.5. Ciekaw jestem czy funkcjonują w necie nakładki językowe, tak by mozna korzystać z wersji polskiej?
 

BEJAN

New member
wlod napisał:
Dzięki. Zrezygnowałem z zakupu kamery DVD, posłuchałem rady. Zamówłem Sony MiniDV 94E ( wczesniej obejrzałem filmik porównanie z Panasoniciem GS280),czekam na przesyłke. Mam nadzieje ze to dobry wybór. Mam tylko pytanie jak kamera juz do mnie dotrze i będe chciał cos zgrać do komputera czy na stacjonarną nagrywarke DVD to jakim kablem połącze kamere i nagrywarke (ewent. komputer)?

Jeżeli zamówiłeś kameręMini DV SONY HC 94 To na pewno będziesz z niej zadowolony. Ja mam HC90, miałem ją na wakacjach w roku 1996, nad morzem.
Jak za taką cene. to warto mieć coś na wycieczki. pozdrawiam Bejan
 
Do góry