CANON XH-A1 czy coś innego??????

electron

New member
Witam wszystkich
Zastanawiam sie nad kupnem kamery głównie wykorzystywana będzie do filmowania ślubów i innych podobnych uroczystości.
Prosiłbym o rade co kupić?
Narazie wchdozi w gre Canon xh-a1
Sony Z1
Sony FX 7 i FX1e
Dvcam pd170
Wolałbym wejsc w format HDV poniewaz wiem ze to juz bliska przyszlosc filmowanie ale nie chce zeby okazalo sie ze te kamery nie poradza sobie przy slabym swietle.
Prosilbym o pomoc. Byłoby super gdyby ktoś miał materiał ślubny z kosciola czy z sali weselnej zrobiony na jktórejs z kamer hdv.
Z gory dziekuje za pomoc
 

viValdi

New member
Bez reklam
electron

zazdroszczę ci takich problemów - sam bym chciał wybierać :)

Z tego co się orientuję na tym formu nie ma jeszcze zawodowców. Większość to amatorzy którzy rzucili się do głębokiej wody filmowania w HD. Przeważają posiadacze Canon HV10 i Sony HC3 ale też Sony SR1.

Niestety my nie jesteśmy w stanie dostarczyć ci próbek o jakie prosisz. A może jednak ktoś się trafi???

Masz nasze wsparcie jesli chodzi o wejście w HD:D

Na tym "innym" forum gdzie zbierają się ludzie żyjący z filmowania i gdzie postawiłeś takiego samego posta, przeważa pogląd, że wesela dalej trzeba robić w SD bo nikt nie prosi o HD. Z drugiej strony nikt nie oferuje "Wesela w HD" :D.

Ciekawe kto pierwszy wpadnie na pomysł żeby się wyróżnić robiąc standardowe weselne DVD i, dodatkowo, zaoferować za dodatkową opłatą kasetke HDV z nagranym materiałem surowym albo zmontowanym w HD. To w sumie prawie nic nie kosztuje filmowca, kasetka to kilkanaście PLN i tak i tak nagrana w HDV jak filmujesz takim sprzętem. Od razu masz przewagę konkurencyjną nad innymi filmowcami.

Poczytałem o wybranych przez ciebie kamerach i mi podoba sie Canon xh-a1 oraz Sony Z1 z lekkim wskazaniem na sony bo ma wejście mikrofonowe XLR. Nie wiem czy to komu potrzebne na weselu ale dobre mikrofony i kamery w TV mają takie wejście. U Canona nie zauważyłem tej opcji ale nie wnikałem zbyt szczegółowo.

Mam nadzieję że jak już wybierzesz kamerę HD to wrócisz do nas i pociągniesz dział kamer profesjonalnych HD.
 

balajan

New member
canon czy sony

marzę o canonie: 1) Ma też gniazda XLR. 2) zoom optyczny 20x. 3) stosuje
się w niej ogólno dostępne kart pamięci SD/MMC
 
Do góry