Panasonic NV-GS280 vs Sony DCR-HC94

przemo77

New member
Witam !!!

Kupuje w najblizszym czasie kamerke i wybor ograniczylem juz do tych dwoch modeli.

Ale moze od poczatku:
Kamerka bedzie sluzyla do krecenia filmow na wakacjach i domowych uroczystosciach. Jakies 80% to filmy krecone przy swietle dziennym, 20% przy swietle sztucznym. Nie planuje montazu nakreconych materialow, po prostu nakrecone kasety bede odkladal na polke i wykorzystywal kamerke podlaczona do tv jako odtwarzacz. Posiadam telewizor LCD Sharp LC-20S4E (4:3), ale w przyszlosci planuje do salonu zakup 32 calowego LCD 16:9. Do kamerki planuje dokupic tylko torbe, kasetki (mysle ze ok 10 szt wystarczy na 2 tygodniowy wakacyjny wyjazd) i akumulator zastepczy (najmocniejszy) oraz karte pamieci 1 GB. Zakladam ze kamerki w standardzie maja juz ladowarke i zasilacz sieciowy. Bedzie to moja pierwsza kamerka. Mam juz pewne doswiadczenie w fotografii cyfrowej.

Jaka z nich wybrac?
Co radzicie ?

Kamerke chce kupic jak najtaniej, ale odpada zakup przez internet. Mieszkam w Poznaniu i znalazlem internetowy sklep www.digital24.pl , ktory sprzedaje takze "stacjonarnie". Co sadzicie o tym sklepie ? Oto linki do obu kamer w tym sklepie:

Sony:
http://www.digital24.pl/product_info.php?cPath=45_47&products_id=1244

Panasonic:
http://www.digital24.pl/product_info.php?cPath=45_95&products_id=1232

A teraz sprawa najwazniejsza: nie widzialem jeszcze obu kamer w akcji (ogladalem je tylko w sklepach typu Avans czy MM) i szukam przykladowych, krotkich filmikow w necie, gdzie moglbym porownac jakosc kreconych filmow. Do jakosci fotek nie przykladam wagi, bo jestem zdania ze kamera to nie aparat i na odwrot. Podajcie jakies linki gdzie mozna takowe znalezc ?


Bardzo licze na Wasza pomoc

Dzieki
przemo77
 

kober36

New member
opinie to są ploty

Niewiele ci wstawi opinii klientów, spodziewaj sie ze bedą same od sklepów konkurencyjnych i odpuść sobie czytanie jakiś opini na ceneo czy skapcu czy opineo, same recenzje sklepów własne albo konkurecji danego sklepu. Zresztą jak można anonimowo dopuszczać wpisywanie opinii i na tych anonimach opierac wiarygodnośc, to tak samo jak plotka. Poszukaj samemu dobrego sklepu a to czy jest sklep wiarygodny wyczujesz w rozmowie, polecam http://www.eeeby.pl nie zawsze najnizsza cena równa idzie w parze z jakością . A serwisy dopuszczające dopisywanie anonimownych opinii są tak samo wiarygodne jak zamieszczone opinie.
 

krimen

New member
wybrałem panasonica

Witam, ja wybrałem panasonica ,trudno powiedzieć która lepsza zadecydowały drobne szczeguły, zbierałem się z rok żeby kupić, mam ją a tydzień i 2h nagrań.
 

ryba1

New member
no i jak w użytkowaniu? Plusy i Minusy wg Ciebie... podziel się wrażeniami :)

krimen napisał:
Witam, ja wybrałem panasonica ,trudno powiedzieć która lepsza zadecydowały drobne szczeguły, zbierałem się z rok żeby kupić, mam ją a tydzień i 2h nagrań.

:!:
Gratuluję zakupu. Ja też wolę panasonika. Ale proszę Cię, abyś jako doświadczony użytkownik podał/-a nam Plusy i Minusy NV-GS280 wg Ciebie...
podziel się z nami Twoimi wrażeniami
:smile:
Czekam i dziękuję -

ryba1 (Kielce)
 
Do góry