kamera

yanoieq

New member
witam
mam pytanie do wytrawnych bywalców forum mam zamiar kupić kamere tak do 2000 kafli czy ktoś może mi coś doradzić podoba mi sie kamera jvc gz mg 24 co o niej sądzicie może jakieś inne rady .kamerka będzie wykorzystywama do filmowania wakacji i domowych imprez więc jakby mało profesjonalnie będe ja wykorzystywał
 

viValdi

New member
Bez reklam
W tym kontekście "kafel" zawsze kojarzy mi się z równowartością 1000PLN.
Za dwa miliony złotych możesz sobie kupić coś lepszego niż JVC:D - może to być zupełnie profesjonlny sprzęt i jeszcze zostanie ci na profesjonalne studio do profesjonalnej edycji filmów.

Przy takim budżecie nie ograniczaj się :D :D :D
 

cazol

New member
Przy takiej kwocie proponowałbym ci kamerę Panasonica model NV180.
Jest to kamera trójprzetwornikowa i jest to jej największy atut.
Jakość materiału jest naprawdę dobra (bije na głowę wiele modeli jedonoprzetwornikowych), nieźle radzi sobie także w gorszych warunkach
oświetleniowych, nie wprowadza aż tak widocznego szumu. Posiada także
gniazdo kart pamięci SD i co mnie zaskoczyło najbardziej potrafi "cykać"
całkiem niezłe fotki. Osobiście korzystam z tego modelu i jestem zadowolony.
Jeszcze do niedawna kamery trójprzetwornikowe kosztowały fortunę ale
Panasonic postanowił sprowadzić ich ceny na ziemię i chwała mu za to.
Jedyny minus jaki zauważyłem to że stabilizacja obrazu nie działa przy maksymalnym zoomie ( z ręki), ale jest to bardzo trudne do osiągnięcia i
mało jest kamer które sobie z tym w pełni radzą.

pozdrawiam
:)
 

maszek

New member
Bez reklam
Panasonic HDC-SD1, pierwsza kamera AVCHD z kartami SD

Mnie się podoba ta kamerka tylko cena "nieco przerośnięta"

Panasonic HDC-SD1, pierwsza kamera AVCHD z kartami SD
Produkt będzie posiadał dwie zasadnicze zalety - zapis filmów w rozdzielczości 1080i (FULL HD - 1920×1080 pikseli), oraz drugą, czyniącą z tej kamery pioniera na rynku - wsparcie dla kart SD (max 2 GB danych) i SDHC (4 GB). Parametry techniczne HDC-SD1 to m.in. 12x zoom, 3-calowy wyświetlacz, wsparcie dla standardu AVCHD (1440×1080/60i)…
Panasonic HDC-SD1 miał się pojawic w japońskich sklepach pod koniec tego roku, w cenie wynoszącej około 1300 euro…

1402404_8c393905e6.jpg

panasonic.jpg
 

MasterTomster

New member
maszek napisał:
Mnie się podoba ta kamerka tylko cena "nieco przerośnięta"


Panasonic HDC-SD1 miał się pojawic w japońskich sklepach pod koniec tego roku, w cenie wynoszącej około 1300 euro…
To całkiem przyzwoita cena , przed paroma dniami dokładnie dzień przed świętami udałem sie do stolicy mojego hrabstwa (mieszkam w Irlandii) w poszukiwaniu światecznych promocji typu last minute. Cel - kamera hd.
W salonie Sony h3c - 1400 euro z groszami :p , ta sama kamera najtaniej ; 1350 (eu). Canona nie znalazłem, a właściwie nie chciało mi sie porzadnie szukać , bo wiem ze jest ona droższa od soniacza.
Co innego w necie. Z kamerą sony h3c udało mi sie zejść w okolice 900 euro. :D
Z Canonem juz nie. Wiec to bardzo przyzwoita cena jak na nowość na rynku, pierwszy produkt Panasonica w tej gałęzi elektroniki domowej. Mnie to nie dziwi, przecież to sprzęt za zapaleńców hd i jest z kogo ciągnąć. Rozdzielczość kilkukrotnie większa od SD to i cena musi być proporcjonalna. :lol:
Ceny najlepszych kamer Sd dochodzą do 700-800 euraczy. I nie liczyłbym na jakiś spadek cen. Może za pare lat gdy przestaną produkcje kamer SD. Lub gdy w gre wchodzi kamerka hd z drugich rąk.
Edit
Sprawdziłem troche danych, jestem w szoku i mam jeszcze wiekszy problem... To bardzo dobre kamerki (panasonic'i) :
http://www.camcorderinfo.com/content/Panasonic-HDC-SD1-and-HDC-DX1-AVCHD-Camcorders-Compared.htm
 
Ostatnia edycja:
Do góry