Canon HV10 - wszystko o danym modelu

Mistrz Koala

New member
Witam,

czy materiał nagrany w foramcie HDV można kazać kamerze wysyłać do komputera jako DV-16:9 ?
Jakoś nie mogę tego znaleźć w instrukcji.
Próbowałem od strony kamery i od strony Pinnacle ale jakoś mi nie wychodzi :-(

Obrobiony materiał w HDV moge w HDV wyeksportować tylko na kamerę, jeśli wyeksportować do pliku to tylko w DV w 720x576 i mimo że oglądany plik wygląda jak 16:9 to we właściwościach uparcie jest napisane 720x576, czy to oznacza że na dole i na górze ma czarne paski "pustych" pikseli ?
 
Ostatnia edycja:

ArturSie

New member
HV10 jak połączyć z HDMI

Prosze o informacje na temat możliwości połączenie canona HV10 z TV panasonic 42PV45 przez złącze HDV na HDMI.
W miarę możliwości najlepsze dla mnie byłoby tłumaczenie typu TVN tzn. "kawa na ławe". Jestem tepowym laikiem jeśli idzie o tego typu łączenia.


Liczę na fachowość forumowiczów (i wyrozumiałość).

pozdrawiam
ArturSie:blagam:
 

Marcin_s

Member
ArturSie napisał:
Prosze o informacje na temat możliwości połączenie canona HV10 z TV panasonic 42PV45 przez złącze HDV na HDMI.
W miarę możliwości najlepsze dla mnie byłoby tłumaczenie typu TVN tzn. "kawa na ławe". Jestem tepowym laikiem jeśli idzie o tego typu łączenia.


Liczę na fachowość forumowiczów (i wyrozumiałość).

pozdrawiam
ArturSie:blagam:
1) NIE BO HV10 takiego zlacza NIE POSIADA!!! ( Jedynie analogowe) na TV lub FireWire na komputer
2) Z kamery mozna zgrac material w dv ale po montazu wgrac na kamere juz NIE.
 

adnix

New member
Mam problem ze zgraniem materiału z tej kamerki poprzez Firewire. Dokładnie to obraz jest w słabej rozdzielczości. W ustawieniach kamery mam ustawione:
Zapisywanie wideo: HDV
Tryb nagrywania DV: SP
AV>DV: off
Wyjście DV: HDV/DV
Przy takich ustawieniach obraz jest trochę lepszy od dobrej kamerki internetowej.
Do zgrywania uzywam Windows MovieMakera.
Dziękuję za odpowiedź i z góry proszę o wyrozumiałość jeżeli są to banalne pytania ale tak się stało, że nie mam do tej kamerki instrukcji. Podejrzewam, że instrukcja by te pytania rozwiała, jednak nigdzie nie mogę jej znaleźć. Canon na swojej stronie jej nie umieszcza a zdobycie wersji drukowanej to bardzo trudna sprawa.

Pozdrawiam
 

Zymek

New member
Kol.andix nie napisałes w jakim trybie nagrywałeś i przechwytujesz materiał.Jeżeli HDV to chyba Windows Movie Maker nie ma takiej opcji.
 

adnix

New member
Przy wybraniu opcji menu w trybie nagrywania mam coś takiego:
Standard HD: HDV
Natomiast w trybie Odczytu
Tryb nagr DV: SP

Czy po poprawnym zgraniu materiału z tej kamery i po poddaniu go edycji a następnie nagraniu na płytkę DVD będzie możliwość otrzymania rozdzielczości 1920x1080i?
 

Zymek

New member
W programie np.Pinnacle 11 Plus jest taka możliwosc,tylko trzeba mieć odtwarzacz HD DVD aby móc to oglądać.Ja robie to tak że zgrywam w HDV w formacie 1440x1080/50i ,edycja w programie a nastepnie przegrywam ponownie na tasmę w kamerze.Wyedytowany na dysku materiał mozna też oglądać na PC albo z odpowiedniego wyjscia w karcie graficznej podpiąc pod TV.
 

Zymek

New member
W programie np.Pinnacle 11 Plus jest taka możliwosc,tylko trzeba mieć odtwarzacz HD DVD aby móc to oglądać.Ja robie to tak że zgrywam w HDV w formacie 1440x1080/50i ,edycja w programie a nastepnie przegrywam ponownie na tasmę w kamerze.Wyedytowany na dysku materiał mozna też oglądać na PC albo z odpowiedniego wyjscia w karcie graficznej podpiąc pod TV.
 

Romanesku

New member
Ja w Pinnacle studio tworzę plik mpg hd wypalam na dvd jako pliki oglądam na Playstation3.Obraz jak z kamery. Ograniczeniem jest pojemnośc płyt Dvd wchodzi na jednowarstwową pona 20min.
 

szlufik

New member
Canon HV10 - pytanie do użytkowników

Mam od miesiąca tą kamerkę lecz dopiero teraz miałem czas się nią zająć.

I co wyczyłem

Jak jest wyłączona czy w trybie odtwarzania
to odwracając ją słychać stukot gdzieś w obietywie.

Przy filmowaniu troszkę coś tam czuć ale zdecydowanie mniej i bez nieprzyjemnego dzwięku :(.

Czy u was też tak jest czy dawać ją serwisu ?
Zaznaczam, że nie ma mowy o upadku czy czymś takim.

Proszę o informację

Pozdrawiam

Szlufik
 
Ostatnia edycja:

ArturSie

New member
canon HV10 - jakość filmu DV 4:3

Do posiadaczy canona HV10 - proszę o krótkie informacje na temat jakości nagrania tą kamerką w DV format 4:3
  1. w normalnym oświetleniu w mieszkaniu ( np. żarówa ok. 120W )
  2. na dworze
  3. ogólnie przy ustawieniu na AUTO
przyjmijmy oceny od 1 do 10 punktów
pozdrawiam
ArturSie:idea: :idea: :idea:
 

dejneka

New member
Witaj,
Ma taką kamerkę, żadnych stuków nie słyszałem sugeruję więc udać się do serwisu (miesiąc z głowy).
Jeżeli jest to obiektyw to pewnie takie są skutki uboczne kiepsko działającej otycznej stabilizacji.
Wadą jest też to że nagrywają się odgłosy mechanizmu napędu taśmy i nic się na to nie poradzi, chyba że to o takie dźwięki chodzi.
W warszawie jest jeden serwis który to może sprawdzić ale na samą ekspertyzę bedzieszczekał conajmniej 7 dni :(
Pozdrawiam
 

ArturSie

New member
canon HV10 - wad więcej niż myślicie

Widzę że nie ma chętnych do zabrania głosu w tej sprawie więc sam wyrażę swoją opinie.
Przez trzy dni miałem możliwośc testowania modelu HV10 i powiem szczerze porażka, totalna porażka. Wiadomo HDV jakość jest ekstra jak na taką małą kamerkę, ale co z standardem DV PAL 720/576. W tej najpopularniejszej jak narazie rozdzielczości HV10 jest słaba to mało powiedziane, dnooooooooo!!!!
Przy odrobine gorszym oświetleniu szumy i ziarno pojawiające się na ekranie odbiera ochotę do oglądania naszego filmu. Oprócz bałaganu jaki panuje na nagranym filmie w obrazie jest jeszcze koszmar w odsłuchu fonii, chwilami przesterowanej i charczącej.
Dzięki Bogu solidna firma która sprzedała mi tego bubla zwróciła mi kasę i pozbyłem się kłopotu.
Z przykrością muszę przyznać że to właśnie opinie forumowiczów tego forum skłoniły mnie do zakupu modelu HV10. Mam nadzieje że nie jest to działanie celowe. Posłuchałem waszych rad na HDforum w sprawie kupna telewizora i szczerze nie żałuję, ale dla osób które w HV10 widzą same zalety należą się "baty".
Osobiście zajmuję się profesjonalnie utrwalaniem na video różnego rodzaju imprez, czyli popularne wideofilmowanie. Działam czynnie w tej branży od 1990r. i wierzcie mi, że wiem dobrze jaki zapis audio-video jest dobry a jaki zły. Zapis w DV na canonie jest zły, bardzo zły.

P.S.
dodam jeszcze że według mnie najlepszą kamerą do 3,5 tys.zł obecnie na rynku z zapisem na kasecie miniDV jest Panasonic GS280 lub jeżeli ktoś ma ciut więcej kasy to GS500. Te kamery testowałem i gwarantuje maksymalne zadowolenie.
 

seneka

Member
ArturSie- w którym wątku wyczytałeś o dobrej jakości HV10 w PAL ? Wszyscy mówili o wysokiej rozdzielczości- po to własnie tą kamerę się kupuje. Jeśli chodzi o szumy przy słabym oświetleniu to przy 4x wyższej rozdzielczości każdy element światłoczuły przy tych samych rozmiarach matrycy jest 4x mniejszy czyli zbiera 4x mniej światła. Taka sama sytuacja jest w aparatach cyfrowych- ludzie kupują kompakty 12 Mpix z matrycą wielkości paznokcia i dziwia się że już przy ISO 200 widać szumy. Niestety cudów nie ma.
 

Ras

New member
szlufik napisał:
Jak jest wyłączona czy w trybie odtwarzania
to odwracając ją słychać stukot gdzieś w obietywie.

Przy filmowaniu troszkę coś tam czuć ale zdecydowanie mniej i bez nieprzyjemnego dzwięku :(.

Czy u was też tak jest czy dawać ją serwisu ?
Zaznaczam, że nie ma mowy o upadku czy czymś takim.

Szlufik
To stukotanie (grzechotanie) nie jest żadną wadą. Ten hałas powoduje przesuwana soczewka od optycznej stabilizacji. Jest tak w hv10 i hv20.

ArturSie - potwierdzam, w dv, na ustawieniach auto hv10 daje marny obraz. Kupując tą kamerę wiedziałem, że tak jest, bo przeczytałem taką opinie na jednym z forów. No ale kto by kupował kamerę hdv za 3 tyś, aby używać jej w trybie DV.?
Z kamery jestem zadowolony. Bardzo dobry, ostry obraz przy kręceniu ujęć mało dynamicznych.

Wady, które dostrzegłem po kilkumiesięcznym użytkowaniu:
- kamera ma bardzo czuły mikrofon wewnętrzny, który zbiera sporo niepotrzebnych odgłosów np. podczas przesuwania suwaka zoom słyszalny jest szelest w nagraniu.
- przydałby się jeszcze tryb 720p. Tryb 1080i jest b.dobry do ujęć mało dynamicznych, ale to dotyczy też wielu innych kamer tego typu.
 

RyEk

New member
Potwierdzam.
Rowniez zajmuje sie lekko wideofilmowaniem i wylacznie filmuje w HDV a potem downconvert do DV oczywiscie 16:9
Nie wiem jak jest w HV10 (mam HV20) ale u mnie gdy jednak potrzebuje nagrywac w DV to ustawiam ostrosc na -1 co znacznie zmniejsza zaszumienie a obraz i tak jest stosunkowo ostry.

Widzialem material z VX2100 (niestety nie mialem przyjemnosci testowac na zywo) na ktora bylem na poczatku nastawiony. Jest to (jakby kto nie wiedzial) kamera DV (nie HDV) pol-pro wlasnie do "imprezowiczow".
Jezeli chodzi o charakterystyke / plastyke obrazu i kolorow Canon go przebija.
No oczywiscie w kwestii czulosci i szumow, VX2100 nie ma sobie rownych.

Ze wzgdelu finansowych i gabarytow samej kamery (nie kupilem HV20 wylacznie do "pracy") zdecydowalem sie na HV'ke.

Zapewne Panasonic GS500 w trybie DV tez ja bije, ale ze wzgledu na stosunkowo mala roznice w cenie wolalem zasmakowac kamery z HD :)
 

slimak

New member
Bez reklam
ArturSie napisał:
Widzę że nie ma chętnych do zabrania głosu w tej sprawie więc sam wyrażę swoją opinie.
Przez trzy dni miałem możliwośc testowania modelu HV10 i powiem szczerze porażka, totalna porażka



Nie ma Przycisku „szukaj” na tym forum??


http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=96366&postcount=18

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=96463&postcount=22

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=98983&postcount=45

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=99398&postcount=49

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=99414&postcount=50

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=107382&postcount=114

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=123911&postcount=198

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=124118&postcount=201

Z przykrością muszę przyznać że to właśnie opinie forumowiczów tego forum skłoniły mnie do zakupu modelu HV10.

??????? :eek:

Osobiście zajmuję się profesjonalnie utrwalaniem na video różnego rodzaju imprez, czyli popularne wideofilmowanie. Działam czynnie w tej branży od 1990r.


Skoro zajmujesz się tym od 1990 roku, to z doświadczenia powinieneś wiedzieć, że większa rozdzielczość = gorsza czułość. Tak było przy przejściu z VHS na HI8, i z HI8 na DV.


Ślimak
 

prekto

New member
a ja trochę o dzwięku w hv10.

Może macie jakieś patenty na słabe "chwytanie" dzwięku przez hv10.
bo to że jak filmuje i np wezmę głęboki oddech to słychać jak cholera to już się przekonałem i próbuje nie oddychać :D oraz lepiej odbierane są głosy za kamery ale duży problem jest jeżeli osoba nagrywana stoi np 3 m od kamery i coś mówi - ja słyszę dobrze a kamera prawie nic. I to jest cholernie wkurzające. Mam już kilka filmów nagranych z tak spapranym dzwiękiem.

więc może macie kilka pomysłów jak wyczulić mikrofon na przód?

Pozdrawaim,
Prekto
 
Do góry