Większy obszar filmowania - co właściwie kupić?

xthorgal

New member
Witam

Posiadam Panasonica NV-GS500 i jestem z niego bardzo jak narazie zadowolony. Jednak bardzo przeszkadza mi w nim to że z bliska filmuje on baaaaardzo mały obszar. Poczytałem w instrukcji i znalazłem że aby zwiększyć obszar filmowania należy kupić soczewke. Problem tylko w tym że w instrukcji jest wyszczególnione kilka soczewek o róznych funkcjach i nie jest podane dokładnie (dla ludzika który się nei zna) która spowoduje po założeniu zwiększenie obszaru filmowanego przy tej samej odległości.

Zatem prosił bym bardzo aby ktoś sprawdził czy to właśnie jest coś takiego:
http://www.bazarcen.pl/product_359802.html

Ja sięzabardzo nie znam ale żebym miał 100% pewności że dobrze wytłumaczyłem to podam na przykładzie jaki efekt chce uzyskać: Np przysuwam kamere na 40cm do koszyka z jabkami i kamera łapie mi tylko jedno jabłko. Zakładam soczewke i tym razem z tej samej odległości kamera łapie nie tylko jabłko ale cał ich koszyk i jeszcze stolik na którym koszyk leży.

Proszę o pomoc
 

viValdi

New member
Bez reklam
Potrzebujesz nasadki szerokokątnej - to co jest pod linkiem opisane jest jako "duży kąt" a więc wnioskuję że jest to szeroki kąt.

Obiektywy bardzo szerokokątne mają jedną przypadłość - zniekształcają obraz - linie proste zamieiają w łuki. Skrajnym przypadkiem obiektywu szerokątnego jest tzw. "rybie oko". Taki obiektyw obejmuje prawie 180stopni i wszystko jest inne niż normalnie.
 
Do góry