Pomocy.Jaka kamera?..proszę ...pilne

design79

New member
Prosze o pomoc w wyborze kamery, jestem kompletnie zielona w tym temacie, a chcę kamerę kupić szybko, przed Świętami. Potrzebuję czegoś głównie do nagrywania dziecka, w domu, na dworze, na wyjazdach, imprez rodzinnych itp. Zalezy mi by dobrze stabilizowała obraz, by dobrze nagrywała w nienajlepszym oświetleniu, by była funkcjonalna, wygodna w użyciu, taka trochę dla kobiety ;-)
Nie wiem, na co powinnam zwrócić uwagę, czytam, czytam i chaos mam w głowie. Moge na nią wydac ok. 2500, ale gdyby była tańsza, to bym się nie zmartwiła :)
Nawet do końca nie wiem, czy na kasetkę czy DVD? Większość opinii przemawia za kasetką...
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Sylwia
 

viValdi

New member
Bez reklam
Już o tym pisałem, no ale jeszcze raz mogę.
Jak już coś nagrasz na kamerę to co dalej chciałabyś robić?
-> nic więcej, tylko obejrzeć w telewizorze prosto z kamery lub z DVD
=> wybierz kamerę nagrywającą na małą plytę DVD
-> chcę dodać tytuł i usunąć nieudane sceny potem nagrać na DVD lub oglądać w komputerze
=> wybierz kamerę z dyskiem, edycja za pomocą Movie Maker'a, darmowa część systemu Windows (potrzebujesz w komputerze nagrywarkę DVD)
-> chcę zrobić "film", dodać zdjęcia, zrobić jakieś przejścia między scenami, zrobić płytkę DVD z menu i przyciskami do różnych rozdziałów
=> kup edytor do filmów (200-400PLN), doposaż komputer tak żeby ten edytor miał dostateczne warunki do pracy (zależy od wybranego edytora filmowego) i kup kamerę DV na taśmę

Teraz co do kamery:
- stabilizator - fajny gadżet ale i tak i tak mała, lekka kamera w niewprawnej ręce będzie tak drżała że żadne stabilizator z tym sobie nie poradzi. Przyda się jakiś statyw który lepiej wpływa na stabilizacje niż najlepsze stabilizatory wbudowane w kamerę. Ja czekam aż monopod Manfrotto 560B będzie dostępny w Polsce i wchodzę w niego". Inne tańsze są też OK. Natomiast z tripodami trzeba uważać - w sklepach AGD/TV jest tylko szajs na który nie warto wydawac nawet grosza.
- oświetlenie - tanie kamery niestety nie są nadzwyczaj czułe, lepszym rozwiązaniem jest kupienie od razu dodatkowego "światełka" na baterie lub akumulator; uzyskasz lepszy efekt
- "kobiecość" kamery to moim zdaniem przede wszystkim wielkość i waga; kobiety lubią mniejsze i lżejsze (tak to oceniam po paniach z mojego otoczenia); gdybyś poszukiwała kamery HD to zdecydowanie poleciłbym ci Canon HV10 - mała, zgrabna, mieści się w kosmetyczce i na ustawieniach domyślnych w przyzwoitych warunkach oświetlenia robi doskonałe filmiki. Na kamerach standardowej rozdzielczości się nie znam; kiedyś miałem Canon MVX2i - doskonała jakość obrazu na tamte czasy. HV10 jest jeszcze mniejsza niż MVX2i.
Oczywiście są zwolennicy kamer 3CCD, jeśli jakaś z nich pasuje do twojego budżetu to też może być dodatkowy czynnik w podejmowaniu decyzji.
Poza tym ja uważam, że cudów nie ma - za podobną cenę uzyskuje się podobną jakość. Premia za "brand" w przedziale kamer SD nie jest chyba większa niż 10%.
 
Ostatnia edycja:

cazol

New member
kamera

Myślę, że niezłym wyborem byłaby kamera Panasonica model NVGS 180 EP.
Jest to kamerka która wykorzystuje 3 przetworniki (technologia 3CCD) które
mówiąc prościej dają lepszą jakość obrazu, większe nasycenie i kontrst niż
modele jednoprzetwornikowe. Nieźle radzi sobie w gorszym oświetleniu tzn.
nie wprowadza aż tak widocznego szumu, jest do zaakceptowania.
Ma takżę gniazdo kart pamięci SD na które to można zapisywać całkiem
dobrej jakości fotki nawet podczas nagrywania. Model ten wykorzystuje
jako nośnik taśmy miniDV które moim zdaniem są dobrym i tanim rozwiązaniem.
Stabilizacja działa też poprawnie chociaż przy większych ruchach ręki nie
nie do końca sobie radzi, ale tak jak wspomniał mój przedmówca tutaj nie ma ideałów. Jeśli chodzi o gabaryty i wagę to nawet najbardziej filigranowa kobieta nie powinna mieć z nią problemu. Dużym plusem jest też polskie menu bardzo intuicyjne zresztą. Jej cena nie przeraża wynosi w tej chwili
około 1750 pln.
Miałem okazję nagrać nią kilkdziesiąt godzin materiału i sprawdziła się bez
zarzutu. polecam

pozdrawiam
:)
 

cazol

New member
kamera

Myślę, że niezłym wyborem byłaby kamera Panasonica model NVGS 180 EP.
Jest to kamerka która wykorzystuje 3 przetworniki (technologia 3CCD) które
mówiąc prościej dają lepszą jakość obrazu, większe nasycenie i kontrst niż
modele jednoprzetwornikowe. Nieźle radzi sobie w gorszym oświetleniu tzn.
nie wprowadza aż tak widocznego szumu, jest do zaakceptowania.
Ma takżę gniazdo kart pamięci SD na które to można zapisywać całkiem
dobrej jakości fotki nawet podczas nagrywania. Model ten wykorzystuje
jako nośnik taśmy miniDV które moim zdaniem są dobrym i tanim rozwiązaniem.
Stabilizacja działa też poprawnie chociaż przy większych ruchach ręki nie
nie do końca sobie radzi, ale tak jak wspomniał mój przedmówca tutaj nie ma ideałów. Jeśli chodzi o gabaryty i wagę to nawet najbardziej filigranowa kobieta nie powinna mieć z nią problemu. Dużym plusem jest też polskie menu bardzo intuicyjne zresztą. Jej cena nie przeraża wynosi w tej chwili
około 1750 pln.
Miałem okazję nagrać nią kilkadziesiąt godzin materiału i sprawdziła się bez
zarzutu. polecam

pozdrawiam
:)
 

KKuba

New member
Bez reklam
Ogólnie zgadzając się z poprzednikiem nie zgadzam się w jednym. Stabilizator obrazu jest rozpaczliwie potrzebny, bez tego zapomnij o zbliżeniach. Znam sprzęt Panasonica to mogę się w tym zakresie wypowiedzieć. Moim zdaniem miniDV (kasetki). A to oznacza, że na ten moment, jedyny wybór w tym przedziale cenowym to GS-280. Ma stabiliator, 3CCD i dobry obiektyw. Kropka.
 

design79

New member
dziękuję

dzięuję bardzo za odpowiedzi, zaraz poszukam tych kamer, o których pisaliście i na pewno dam znać, co kupiłam.
A co z Sony? Nikt nie poleca? Ja przyznam, że jakoś tak Sony mi po głowie chodzi, głównie ze względu na duży wybór w tym zakresie cenowym.
I jeszcze jedno - polecano mi tez kamere na karte pamięci ze względu na to, że podobno najłatwiej zabezpieczyć materiał, niepokoi mnie tylko kwestia tego, jak wygląda w tej sytuacji jakość obrazu..
 

viValdi

New member
Bez reklam
@KKuba

dot. stabilizatora
Oczywiście masz rację, że stabilizator jest pożyteczny. Ja dzieliłem się swoimi spostrzeżeniami z HC3. Przy filmowaniu z dużym zbliżeniem nie ma szans, żeby obraz nie drgał filmując z ręki. Nawet oddech przenosi się na obraz w postaci a to drgań, a to pływania obrazu. Naprawdę starałem się "ustabilizować" swoją sylwetkę ale to udaje się na 2-4 sek i znowu coś drga. W poprzedniej kamerze SD nie miałem z drganiami szczególnych problemów. W HD jest znacznie trudniej i dlatego mój odnośnik do sensowności stosowania statywu/monopodu.
 

Kto_To_Jest

New member
sprzedaje na codzień kamery. kup sobie nvgs 280Panasonica to bedzie dobry wybór chyba z nie chcesz sie bawic w kopiowanie materialu do kompa i obrabianie go,wtedy Sony 404 bedzie w sam raz. Troszkę droższa niż 280tka ale warto bo to całkiem dobra komerka.NIE KUPUJ przypadkem Samsunga bo to gniot i to niezależnie od modelu.
Pozdrawiam.
 

rolnik

New member
jaka kamera -sony dcr-hc96

design79 napisał:
dzięuję bardzo za odpowiedzi, zaraz poszukam tych kamer, o których pisaliście i na pewno dam znać, co kupiłam.
A co z Sony? Nikt nie poleca? Ja przyznam, że jakoś tak Sony mi po głowie chodzi, głównie ze względu na duży wybór w tym zakresie cenowym.
I jeszcze jedno - polecano mi tez kamere na karte pamięci ze względu na to, że podobno najłatwiej zabezpieczyć materiał, niepokoi mnie tylko kwestia tego, jak wygląda w tej sytuacji jakość obrazu..


polecam sony dcr-hc 96 ,duży przetwornik 1/3" dobre nagrania w każdych warunkach,najbardziej trafny wybór.
 

Fusi

New member
Heh.

Kupuj kamerki na HDD.

Ja mam JVC GZ-MG505 (naprawdę dobra) - lecz u niej gra światło, ja filmuje w czerni i raczej do typowo amatorskich zabaw się nie nadaje.


Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
polecam również JVC GZMG 505 ;
http://www.videozona***/video_tests/mg505/hires/mg505-school-1x.jpg
http://www.videozona***/video_tests/mg505/hires/sr100-school-1x.jpg

http://www.videozona***/video_tests/mg505/hires/mg505-school-10x.jpg
http://www.videozona***/video_tests/mg505/hires/sr100-school-10x.jpg

http://www.videozona***/video_tests/mg505/hires/mg505-outdoor-manual.jpg

http://www.videozona***/video_tests/mg505/hires/sr100-outdoor-manual.jpg

http://www.videozona***/video_tests/mg505/
pozdrawiam
 
Do góry