Jaką kamerę wybrać?

pawlog89

New member
Witam!

Kolejne tendencyjne pytanie z cyku "co wybrać". Otóż to od kilku lat zajmuję się produkcją amatorskich etiud filmowych i do tej pory większość swoich filmów kręciłem aparatem cyfrowym Canon PS A610 . Jakość była zadowalająca, choć problemy pojawiały się w warstwie dźwiękowej. Kilka razy udało mi się uzywac również wypożyczonych kamer. Najlepiej pracowało mi się na JVC everio dlatego też postanowiłem, którąś z nich kupić. Nie będę ukrywał również, że sprzęt z tej serii wydaje mi się najbardziej przystępny jeśli chodzi o moją kieszeń. Oczywiście myślę o kamerze używanej.

Wstępnie przeszukując dostępne portale aukcyjne udało mi się znaleźć 3 ciekawe oferty:

1. JVC EVERIO GZ-HD3E

2.
JVC HD Everio GZ-HD10

3.
JVC EVERIO GZ-MG610

Która z nich wydaje się być najrozsądniejsza dla mnie? Generalnie nie zależy mi na samym HD. Wolałbym uniknąć zapisu w formacie AVCH, ponieważ z doświadczenia wiem, że są problemy z konwersją a i większość programów do montażu nie lubi tego formatu. Dla mnie liczy się dźwięk i w miarę dobra stabilizacja obrazu. Zastanawia mnie model GZ-HD3E, który z jednej strony wydaje się być najbardziej profesjonalny, ale również i najstarszy. Czy nie ma problemu ze zgrywaniem filmów na dysk?

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze:)

Pozdrawiam
p.
 
Do góry