JVC S70 wszystko o serii 40S70

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Tv faktycznie jak kupiłęm tez nie powalał jakościa obrazu ale jak sie pobawiłem ustawieniemi to zmiany byly duze, nawet bardzo duze, do tego stopnia ze chyba nastepny tv tez bedzie jvc.:)
 

warum

New member
problem z HDMI

Użytkuje 40s70 od kilku miesięcy i jestem naprawdę z niego zadowolony lub raczej byłem. Dzisiaj kupiłem wreszcie odtwarzacz DVD firmy CA z wyjściem HDMI + kabel firmy Inakustik Matrix C1 więc lepszy niż przeciętny. Niestety mój telewizor nie widzi podpiętego odtwarzacza po HDMI -próbowalam po scarcie i DVD działa jak należy. Nie wiem czy to jest kwestia ustawień w telewizorze, czy też uszkodzonego wejścia HDMI. Przeczytałem całą instrukcję i nie znalazłem rozwiązania problemu. Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
 

maszek

New member
Bez reklam
Kabel HDMI powinien być podpięty pod wejście 5. Wybór pilotem: klawisz AV następnie 5. Mój TV bez żadnych problemów od razu "porozumiał się" z DVD Panasonica S97. Kabel HDMI w komplecie z Panasem. Wszystko działa bezproblemowo od grudnia zeszłego roku. W telewizorze raczej nie ma wyszukanych opcji do ustawienia dla HDMI. Sprawdź, czy odtwarzacz jest prawidłowo skonfigurowany na transmisję HDMI. Jeśli i to nie pomoże, pozostaje metodą prób wyeliminować źródło usterki. Zanim wezwiesz serwis do TV, proponuję podłączyć odtwarzać do innego TV z wejściem HDMI (u znajomych, w sklepie, w którym go kupiłeś). Daj znać co wykombinowałeś;) .
 

warum

New member
Maszek dzięki za podpowiedź. Z moim 40S70 wszystko jednak O.K. Wczytałem się w instrukcję odtwarzacza DVD i znalazłem rozwiązanie problemu. Niestety polskie tłumaczenie było skąpe i do luftu - w wersji oryginalnej wszystko natomiast wytłumaczone krok po kroku. Obraz w moim JVC naprawdę żyleta.
 

jackuc

New member
Witam
czy wiecie może jak można wejść w menu serwisowe JVC 37S60 ?
Jakie parametry wogóle tam można ustawiać ?
Jest np licznik godzin?

Pozdrawiam
 

tadolboss

Member
Cześć,
dzisiaj niestety musiałem oddać kumplowi kabel HDMI - muszę kupić sobie na własność jednak zastanawiam się czy do oglądania Cyfry+ z dekodera Humaxa 2000 bedzie lepszy HDMI czy Component-czytając forum mozna napotkać rózne opinie. Robił może ktoś z użytkowników JVS 40S70 test podpinając obydwa kable ???Jesli tak który lepiej "zagra".
Pozdrawiam
 

warum

New member
menu serwisowe

Mam pilota uniwersalnego Logitech i dzięki niemu można wejśc w menu serwisowe. Po wybraniu menu serwisowego na ekranie pojawiają się do wyboru:
1. adjust
2. self check
3. I2C stop
Niestety dalej nie probówałem wchodzić w poszczególne punkty.
 

tadolboss

Member
Tomek Koko - dzięki za info.... Czy ktoś ma może jeszcze jakieś sugestie w temacie wyboru kabla hdmi czy component dla JVC 40 S70 podpiętego do Humaxa ?
Pozdrawiam
 

tadolboss

Member
...dzisiaj byłem w EURO RTV AGD - na półce stał nasz JVC 40S70 za 3450 , jesli ktoś jest zainteresowany zakupem dobrego LCD-ka to niech jedzie do Poznania (salon przy Franowie)
Pozdrawiam
 
Do góry