JVC S70 wszystko o serii 40S70

krajek

New member
Przerywanie dzwieku przy podlaczeniu kablem hdmi to chyba problem niemal kazdego uzytkownika n-ki! jedni sadza, ze to wina telewizora a inni, ze nboxa.
W kazdym razie u mnie dzwiek tez przerywa i jedyne lekarstwo na ten problem to przelaczenie nboxa w tryb dvi i puszczenie dzwieku do tv zwyklym kablem audio.
 

slavi

New member
Jvc Lt 40s70

jarwisz napisał:
ten drugi ma Pip oraz
system poprawy jakości obrazu /czy jakoś tak/ Bildverbesserungssystem

pozd
Nie zgodzę się z Tobą jarwisz. Nie wiem skąd w ogóle wziąłeś takie dane. LCD JVC LT 40S70 występuje w trzech wersjach kolorystycznych: SU (srebrny), BU (srebrny z czarną ramką) oraz ZU (czarny). Wszystkie trzy modele technicznie się nie róznią. Żaden z nich nie ma funkcji PIP, a jedynie PAP a to jest róznica. Proponuję sprawdzać dane przed napisaniem postu żeby nie wprowadzić kogoś w błąd tak jak to było w tym przypadku...

Pozdr.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
slavi napisał:
Nie zgodzę się z Tobą jarwisz. Nie wiem skąd w ogóle wziąłeś takie dane. LCD JVC LT 40S70 występuje w trzech wersjach kolorystycznych: SU (srebrny), BU (srebrny z czarną ramką) oraz ZU (czarny). Wszystkie trzy modele technicznie się nie róznią. Żaden z nich nie ma funkcji PIP, a jedynie PAP a to jest róznica. Proponuję sprawdzać dane przed napisaniem postu żeby nie wprowadzić kogoś w błąd tak jak to było w tym przypadku...

zgadzam się z Tobą ale tylko w stwierdzeniu - o czytaniu przed napisaniem
właśnie to zrobiłem i przytoczyłem to niemieckie słowo - i tak się akurat składa że BU ma w sobie to rozwiązanie a wersja bez BU nie.
Chyba nie chcesz powiedzieć że 2 tys płacimy za inną obudowę.
Akurat swoje informacje zaczerpnąłem z niemieckiego forum.

pozd
 

slavi

New member
jarwisz napisał:
zgadzam się z Tobą ale tylko w stwierdzeniu - o czytaniu przed napisaniem
właśnie to zrobiłem i przytoczyłem to niemieckie słowo - i tak się akurat składa że BU ma w sobie to rozwiązanie a wersja bez BU nie.
Chyba nie chcesz powiedzieć że 2 tys płacimy za inną obudowę.
Akurat swoje informacje zaczerpnąłem z niemieckiego forum.

pozd
Jak widac niemieckie forum nie jest tu wyrocznią. Znacznie dokładniejszym źródłem są dane producenta. Szkoda, że z uporem maniaka przystajesz przy swoim i nie potrafisz się przyznać do błędu. Różnice w cenie o niczym tu nie świadczą. Skoro lubisz język niemiecki to zajrzyj na niemiecką stronę JVC
http://jdl.jvc-europe.com/product-list.php?id=100090.
Masz tam opisane wszystkie 3 modele i żadnych różnic poza kolorem przynajmniej ja nie widzę. Instrukcja też o tym nie mówi - jest jedna dla BU, SU i ZU. Zresztą ten temat był już kiedyś poruszany na tym forum
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6620.
Zauważyłem jednak jedną różnicę. Niemcy podają, że JVC LT 40S70 ma PAT a nie PAP. Swojego 40S70 będę miał za około tydzień więc niech ktoś kto go posiada się wypowie jak jest z tym naprawdę. PAT czy PAP?

Pozdr
 

maszek

New member
Bez reklam
JVC LT40s70 (mam model BU czyli srebrny z czarną ramką wokół ekranu) ma PAP (obraz obok obrazu). Można podglądać jednocześnie obraz podany na wejście HDMI oraz kanały z tunera telewizora wraz z możliwością wyboru dźwięku jednego z "podglądanych" obrazów. Telewizor wyposażono równieć z stopklatkę. Możemy wówczas obok programu nadawanego w czasie rzeczywistym obejrzeć po prawej stronie zdjęcie zatrzymanego kadru. Bardzo ciekawą funkcją PAP w tym telewizorze jest też podgląd na całym ekranie jednocześnie 12 kanałów z tunera telewizora (także z funkcją odsłuchu źródła dźwieku dla danego "obrazka").
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Daras72

New member
Respect dla Slavi ;) . Skoro różnią się praktycznie tylko kolorami to dopiero teraz jest wszystko jasne , dzięki panowie za wyczerpujące odpowiedzi.
Musze poważnie zastanowić się nad kupnem tego lcd , chyba nikt kto go zakupił , nie narzeka.
Pozdrawiam
 

jackuc

New member
slavi napisał:
Jak widac niemieckie forum nie jest tu wyrocznią. Znacznie dokładniejszym źródłem są dane producenta. Szkoda, że z uporem maniaka przystajesz przy swoim i nie potrafisz się przyznać do błędu. Różnice w cenie o niczym tu nie świadczą. Skoro lubisz język niemiecki to zajrzyj na niemiecką stronę JVC
http://jdl.jvc-europe.com/product-list.php?id=100090.
Masz tam opisane wszystkie 3 modele i żadnych różnic poza kolorem przynajmniej ja nie widzę. Instrukcja też o tym nie mówi - jest jedna dla BU, SU i ZU. Zresztą ten temat był już kiedyś poruszany na tym forum
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6620.
Zauważyłem jednak jedną różnicę. Niemcy podają, że JVC LT 40S70 ma PAT a nie PAP. Swojego 40S70 będę miał za około tydzień więc niech ktoś kto go posiada się wypowie jak jest z tym naprawdę. PAT czy PAP?

Pozdr

A mam takie pytanie bo czasem w ofertach sklepów internetowych ten model pojawia się w nieco "innym" wydaniu i na prostokątnej stopce.
http://www.khz.pl/03/0159.html

To jest błąd jak rozumiem ?

Acha może ktoś podać rzeczywiste wymiary zewnętrzne wraz ze stopką (szerokość i wysokość) ?
 
Ostatnia edycja:

tadolboss

Member
Cześć,
ja także czekam na prezentację tego TV u siebie w domu i juz w tej chwili jest on moim faworytem więc raczej niedługo także ja będę go miał........
ze zdjęciami tego modelu w sklepach internetowych jest bardzo różnie - przeważnie sa zdjęcia innego modelu JVC,także w linku podanym przez JACKUCA większe (niby 40 S70) zdjecie przedstawia inny model natomiast mniejsze to rzeczywisćie 40S70 - dlaczego tak się dzieje nie mam pojęcia ......
Pozdrawiam
P.S Jesli chodzi o różnicę między BU/SU/ZU to wg mnie i informacji znalezionych w necie różnią się tylko kolorami obudów .
 
Ostatnia edycja:

jacek.ok66

New member
Jvc 40 S70bu

Dzis otrzymalem JVC 40 S70BU. Mam w domu Cyfrowy Polsat i bylem dosc sceptycznie nastawiony co do sygnalu.... Pierwsze wrazenia po prostu rewelacja...Zanim sie zdecydowalem wlasnie na ten model przez dlugie tygodnie czytalem forum, pomogl tez Kiki.... Ten LCD jest po prostu rewelacyjny. Ja ogladam z okolo 4-5 metrow, bo tak mam ustawiona kanape i obraz jest zyleta....Jak potestuje dluzej napisze wiecej...LCD warte swojej ceny....I jestem bardzo Happy z tego zakupu
 

tadolboss

Member
Czy oglądając np.Cyfrę z 3 metrów obraz jest też żyleta na tym TV ? Ja właśnie z takiej odległości będę oglądał więc mam nadzieję że wszystko będzie OK.- już nie mogę doczekać się prezentacji..............
Pozdrawiam
 

rep

New member
jvc

Witam.
Tadolbos ja oglądam cyfre czasami nawet z 2 a czasami z 4 metrów i obraz jest ok. Oczywiście najlepszy na tvn, niekiedy jak idzie jakiś film na tvn to obraz jak hd, poprostu kozak.
Pozdro.
 
Do góry