Nowy JVC LT-37M70BU

ein

New member
Tak to chyba ten sam model (oczywiscie bez szczotek a z dodatkowymi przylaczeniami komponentowymi). Wyglada niezle, choc design poprzednika jakos bardziej mi lezy. Pytanie na ile i o ile to lepsze od M60? Bo z tego co widze to oprocz 2hdmi, calkowicie czarnej obudowy nie ma jakis wielkich roznic (systemy poprawy wizji te same (?) matryca... no wlasnie pewnie z serii X... pamietam ze Kiki narzekal).
Ktos przetestowal? Mam nadzieje ze cena szybko spadnie do poziomu maks 7k. M60 widzialem juz za 6,5k i tanieje.
Czy clear motion daje duza roznice w porownaniu z modelami (seria S) pozbawionymi tej funkcji?
 

pedro1

New member
ein napisał:
Czy clear motion daje duza roznice w porownaniu z modelami (seria S) pozbawionymi tej funkcji?

Witam,
różnica jest bardzo duża i to nie tylko względem niższych modeli JVC,
ale także względem konkurencyjnych modeli z wyższej półki innych firm.
Tutaj np szybko przesuwające się napisy (obiekty oczywiście też :smile: ) w poziomie są wyswietlane płynnie, bez szarpania i smużenia.

Pzdr
 

sztygar1

New member
Czy JVC LT-37m70 da radę sobie z kablówką .Bardzo proszę o informację. Nadmieniam że już kilka miesięcy czytam to forum i nie mogę się zdecydowac który kupic. Wiem że plazma lepiej radzi sobie z sd ale wole LCD stąd moje pytanie.
Dziękuje za odpowiedź.
 

Tubass2

New member
37m70

Witam
Posiadam ten model bez problemu radzi sobie z ki(a)blową telewizją oczywiście jakość zależy od nadawanego sygnalu przez operatora a z tym to wiadomo jak jest osobiście polecam ten model
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jest to jedyny telewizor który wygrywał na prezentacjach z plazma Pioneera. Jesli jeszcze ktos posiada dobry sygnał - to jakość jest zachwycająca. Od użytkowników płyną same superlatywy.
Świetnie współpracuje z kablówką i znakomicie z sygnałami HDTV.
Następna dostawa do Polski - 10.03.2007 . Niestety ilosci są bardzo ograniczone.
 

navy

Member
karmar=> sprzedawany w Stanach LT-37X987 (w Japonii 37-LC95) to chyba nie jest to samo, co LT-37M70. Tamte TV mają Clear Motion Drive i odświeżanie obrazu z częstotliwością 120Hz. Dostępna jest też wersja 32". Sam jestem mocno zainteresowany własnie takim modelem (120 Hz) ale nigdzie nie znalazłem info nt premiery w Europie.
 

ein

New member
navy napisał:
karmar=> sprzedawany w Stanach LT-37X987 (w Japonii 37-LC95) to chyba nie jest to samo, co LT-37M70. Tamte TV mają Clear Motion Drive i odświeżanie obrazu z częstotliwością 120Hz. Dostępna jest też wersja 32". Sam jestem mocno zainteresowany własnie takim modelem (120 Hz) ale nigdzie nie znalazłem info nt premiery w Europie.

Czyli dokladnie to samo co w M70. Poprzednik z pierwsza wersja CMD mial 100hz odswiezanie. Nastepca ma 120hz. Dokladnie to samo co w X987. Co sie zas tyczy LC95 to jest to zupelnie inny model i z tego co sprawdzalem bedzie dostepny u nas - patrz medialider np. IMHO nastepca serii S. Dlaczego? Bo wystepuje takze w mniejszych rozmiarach, a ekskluzywna seria M byla od zawsze dostepna w wymiarze 37 cali. Patrz:

http://www.medialider.pl/telewizory-lcd/jvc-lt-32lc95.html
 

rafaello

New member
Witam, małe sprostowanie odnośnie częstotliwości odświeżania.
W Polsce nadawany jest obraz 50 Hz (25 kl./s), w Stanach 60 Hz, a ponieważ C. M. D. opera się na podwojeniu linii, w naszym kraju uzyskamy więc 100 Hz, w Stanach analogicznie - 120 Hz.


pzdr,
 

Tubass2

New member
Witam
Mocowanie ktore ja nabylem do tego lcd to VIVANCO zakupione u KIKIego
przy JVC 37M70 rozstaw otworow mocujacych wynosi 20*20*20cm wiec jesli nie planojesz regulacji poziomej to zawieszki proponowane przez firmy sa za dlugie po zamocowaniu na scienie widac za lcd szyny szpecace cala estetyke wygladu ja musialem obcinac wszystkie elementy choc firma VIVANCO poleca 37"-60" przy zakupie wez to pod uwage co do kolkow rozporowych mocojacych zawiesze do sciany to zalezy jakie sa sciany jesli beton zero problemu cegla dziurawka specjalne kolki polecam fischera przy innych rodzajach scian sprzedawca doradzi bo nie podales jakie masz sciany wielkosc kolkow do tego 37m70 wystarczy 8 jesli masz pytanie to chetnie odpowiem powodzenia z montowaniem
Festyniarz
 

Deo3

New member
Porównując jakość obrazu z kablówki analogowej z odległości oglądania 2,5 - 2,8m JVC LT-37M70 z JVC LT-32X70 nie będzie żadnej różnicy? Czy też z racji mniejszej przekątnej, JVC LT-32X70 będzie przyjemniejszy dla oka? Chodzi mi przede wszystkim o tzw. pikselizację, ostrość, odwzorowanie kolorów, ogólnie o jakość obrazu.
Mimo zapewnień innych forumowiczów, że po pewnym czasie zacznę żałować, że nie kupiłem 37" to uważam, że przy słabszym sygnale mniejszy ekran będzie trochę lepszy.
Chyba że się mylę?
 

Tubass2

New member
Deo mylisz pojecia wielkość jest zależna od odległści do LCD, sygnał i jego jakość jest czymś innym , próba poprawy jakości odbioru przez zmianę wielkości LCD jest błędem ,pomyśl o zmianie sygnału.Mam JVC37M70 oglądam z 2-3.5m k(i)ablówkę i N-kę,przy tej odleglości spoko 40" też mogło by być
 

Tubass2

New member
Dodam jeszcze tylko że o pixeliozie przy jvc37m70 zapomnij,no chyba ze bardzo chcesz;) ale odleglość z jakiej byś musiał ogłądać powinna być mniejsza niż 0,8 m
 

Tubass2

New member
KIKI witam, jaką ilość jvc37m70 dali na polske w marcu,pytam z ciekawości bo jak pamietasz swojego nabyłem w lutym,a tak swoją drogą czy to nie zagrywka marketingowa z tą TRUDNOŚCIĄ dostępu pewno chcą utrzymać cenę ;)
 

Deo3

New member
Dzięki Festyniarz za informację. Coraz bardziej przekonuję się do tego LT-37M70. A ze zmianą kablówki niestety muszę poczekać, mam od nich też inetrnet (do końca roku), a później zobaczymy.

Pozdrowienia
 
Do góry