JVC 46z70 - (fullHD) - recenzja, wszystko o serii

mrdark

New member
Witam
Tak, ale wciaż nie wiem czy posaida czujnik oświetlenia. Dodatkowo jednak sony w prowadza serie x2500, ktora to bedzie kazdy sygnal konwertowac do postacji 1080p- ciekawe jak to sie uda, wiec jvc moze nie pozostac liderem w jakosc obrazu.
 

batton23

New member
mrdark - 46Z70 posiada czujnik oświetlenia..
opcja ta zwie się "tryb eco" - "Możliwość automatycznej regulacji jasności stosownie do oświetlenia pomieszczenia" (przepisane z instrukcji).
tak szczerze to jeszcze nie sprawdzałem jak ten tryb się sprawuje - ale jest napewno.
 

mrdark

New member
batton23, czy moglbys sprawdzic w takim razie? Interesuje mnie glownie czy nie za mocno swieci oraz czy regulacja w auto jest mozliwie szeroka i plynna. Mam taka opcje w monitorze nec 1980fxi i sprawuje sie swietnie- dlatego to dla mnie nad wyraz istotne.
 

batton23

New member
Włączyłem wczoraj tryb eco i pragnę cię zapewnić że działa wyśmienicie. Świetnie dobiera jasność matrycy względem oświetlenia pokoju. Jak dla mnie bombeczka:)
 

mrdark

New member
Witam
Ciekawa sprawa, przegladalem fototesty modelu 37m60 i ku mojemu zaskoczeniu obraz pod katem nie jest zadowalajacej jakosc, przede wszystkim znacznie gorszy od konkurencji- brak czerni, przejaskrawienie. Jak to wyglada w rzeczywistosci, w modelu 47z70?
 

vsop22

New member
Czy ktoś mooże mi powiedzieć czy na tym JVC działa 1080p? Będę bardzo wdzięczny ponieważ to jedyna kwestia, która mnie powstrzymuje przed kupnem tego LCD. Zastanawiam się jeszcze nad Shrpem 46X1D i Samsungime 46F71B. Może ktoś jest w stanie doradzić. Z góry dziękuję.
 

batton23

New member
niestety nie posiadam żadnego źródła 1080p (aż do marca wtedy mam nadzieję kupić PS3) ale zanim kupiłem 46Z70 kiki sprawdzał i mi przysiągł ;) że ten TV wyświetlił mu 1080p. pozatym na samym początku tego wątku w teście ar2 napisał że po komponencie wyświetlił 1080p...
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Obraz szedł z komputera, natomiast nie było sprawdzone połączenie po HDMI z powodu braku źródła.

Pozdrawiam
 

hernu

New member
vsop22 napisał:
Zastanawiam się jeszcze nad Shrpem 46X1D i Samsungime 46F71B. Może ktoś jest w stanie doradzić. Z góry dziękuję.


Mamy ten sam problem i tych samych faworytów: Samsung LE-46F71B, Sharp LC-46XD1E i JVC LT-46Z70
O Sharpie wiadomo prawie wszystko. Doskonały obraz, kiepski dźwięk i buczenie, które akurat upodobało sobie ten model, jakby nie mogło występować np. w 52XD1 ;)
O Samsungu wiadomo tylko tyle, co napisano na hdtv centrum polska.
Ma on swoje niezaprzeczalne plusy : na wszystkich złączach uzyskuje 1080p, czyta karty pamięci i posiada całkiem dobre głośniki
O JVC nie wiem nic (namawiał mnie na niego dzisiaj @kiki), przekonam się czy jest coś wart, kiedy zamówię prezentację tych trzech modeli, czego Tobie i innym życzę.
 

sylcho

New member
Witam Wszystkich,
Jako "świeży" na tym forum odrobiłem troche prace domową i przejrzałem wiele postów. Mam ten sam problem co poprzednik i zastanawiam się czy juz nadszedł ten moment i czy warty jest tych pieniędzy aby zainwestować w taki model JVC. Tak na prawdę jeszcze daleko jesteśmy od pełnego świata HDTV. Większość wliczając mnie samego korzystamy z urzadzeń SD takich jak kablówka, DVD bez HDMI, PS2, komputer z DVI, czasem cyfowy SAT (nie HD). Czy według Was warto inwestować w ten model czy inny fullHD tak aby korzystać z dóbr i standardów obecnych i byc przygotowanym na przyszłość HDTV. Czy model JVC 46z70 spełnia te kryteria, czy może lepiej radzą sobie z tym modele konkurencji ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
W klasie cenowej zarówno Sharp jak JVC dzielą się rynkiem.
Zdecydowanie polecam prezentację .
Bo wydajac taka kasę warto poswięcić trochę czasu dla siebie.
Samsunga moge ocenić na podstawie testu z 40 F 71 . Powiem krótko w SD - tragedia, w HD - super. Ważne kto ile i do czego bedzie korzystał.
Czy warto już - musisz poczytać inne wątki.
Ja robiłem test 46 JVC Z 70 - z odległości 2 metrów - z kablówki na Australian Open i byłem oczarowany - skalowaniem obrazu.
Brak smużenia , duza płynność. Ważne dla osób które większość czasu bedą poświęcać programom SD.
Bo w HD - jakość rewelacyjna ale to zadna sensacja.
pozdrawiam
 

sylcho

New member
Witam ponownie,
Kiki, masz rację, że nie zastanawiam się nad tym czy telewizory HD poradzą sobie z sygnałem HDTV. Zakładam, że to robią. Natomiast zanim wszedzie bedzie HDTV powalczymy jeszcze jakiś czas z SD.
Wracając do analizy Sharpa jakoś odrzucam po przeczytaniu postów o walorach dzwiekowych tego telewizora. Większym problemem jest porównanie JVC z rewelacyjnymi modelami Philipsa (ta sama pólka cenowa, troche mniejsze wymiary). Mam tu na myśli model 42PF9831D lub 9830.
Trzeba przyznać, że Philips jest super wyposażony (ambilight, pixel plus, DVB-T, PIP, itd). Ale nie tylko o to chodzi, czy ktoś wie czy przy sygnale SD jest on sprawniejszy od JVC czy nie ?

PS. Co do prezentacji to jestem bliski, ale musze wiedzieć co obejrzeć :confused:
 

marys1

New member
Witam wszystkich
Jako, że od dłuższego czasu nic się w wątku nie dzieje a ja właśnie stwierdziłem, że nadszedł czas decyzji i zakupu TV więc:
Mam podobne wahania jak inni, w poprzednich postach: 46Z70 lub Sharp 46XD1 ze wskazaniem na JVC, a że nie doczekałem się wyczerpujących odpowiedzi... Najważniejsze moje wątpliwości to:
- Czy ktoś może sprawdził lub może sprawdzić i ostatecznie potwierdzić bądź zaprzeczyć, że JVC 46Z70 obsługuje 1080p na componencie i/lub HDMI? Po przysięgach kiki'ego wydawało mi się, że tak - ale wątpliwości zasiał update do pierwszego postu w tym wątku.
- Czy ktoś zamówił i miał prezentację porównawczą Z70 i XD1 jak było zapowiadane i może przedstawić szerzej swoje wrażenia i wybór? A może odbyła się wcześniej zapowiadana walka gigantów?
?
PS
Ciekawostka z anglojęzycznego forum i test w Szwedzkim magazynie AV:
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=403913&page=130#1945


Dzięki i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prezentacji tych modeli i było już kilkadziesiąt. Wiekszość osób jednak deklaruje że czyta forum , ale się nie wypowiada. To są zazwyczaj osoby mocno zajęte zawodowo.
Jutro również jest prezentacja w Zielonej Górze i okolicach. W piątek i sobotę - Warszawa , również te zestawy . Doszedł jeszcze Sony 46 W 2000.
Niezadowolonych - brak.
 

marys1

New member
W to, że nie ma niezadowolonych z prezentacji - nie wątpię - sam zapewne będę ją rozważał. Chodziło mi bardziej o wrażenia na temat samych TV. Może jednak ktoś z zapracowanych znajdzie chwilkę i opisze własne wrażenia, które mogą być bardzo przydane przy wstępnej selekcji, bądź dla osób, które z jakichkolwiek powodów nie są w stanie zamówić prezentacji.
Kiki - a co z 1080p? Czy twoja przysięga nadal obowiązuje? Możesz podać więcej szczegółow - z jakim źródłem testowałeś? A dlaczego nie działa 1080p po componen'cie z XBOX?
 

batton23

New member
no i wszystko jasne...
dzisiaj sprawiłem sobie źródło 1080p po HDMI (PLAYSTATION 3) i lipa...
ten telewizor nie wyświetla tej rozdzielczości ani po HDMI ani po komponencie (Xbox360)
tak więc przestrzegam wszystkich fanatyków którzy musza mieć koniecznie 1080p żeby nie kupowali tego TV bo obudzą sie z ręką w nocniku jak ja...
ps. musze przyznać że obraz w SD jest poprostu przepiękny, a rozdzielczości 720p i 1080i też są cudne na 46Z70 , jednak musze przyznać że zależało mi na 1080p i teraz czuje pewien niedosyt (psychika)...
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
batton23 napisał:
no i wszystko jasne...
dzisiaj sprawiłem sobie źródło 1080p po HDMI (PLAYSTATION 3) i lipa...
... zależało mi na 1080p i teraz czuje pewien niedosyt (psychika)...

jakbyś przeczytał dokładnie ten wątek - to na samym jego początku - są zdjęcia z prezentacji - a tam wyrażnie jak byk na chyba 12 zdjęciu jest 1080i a nie 1080p
trochę to co prawda dziwne - za taką kasę 1080i ale tak jest ...niestety...

pozd
 

batton23

New member
Pisało też że telewizor przyjął sygnał 1080p po komponencie puszczony z komputera. Pozatym kiki zarzekał się że ten telewizor przyjął sygnał 1080p po HDMI z Blue-Ray Panasonic'a. Dlatego czuje się troszkę zawiedziony tym wszystkim. Pozdrawiam
 
Do góry