Jvc 37 R 71

apple

New member
A może R70?

gkozoduj napisał:
Peanalizuj instrukcje obsługi....


Jeszcze jedno, SAMSUNG ma korzystniejszy PIP, np. okno główne to komp, a małe TV, DVD - JVC nie ma PIP z kompem, chyba że podłączysz przez HDMI....

W necie nie znalazłem instrukcji. Do sklepu teraz nie pójdę. Masz w wersji elektronicznej? Jesli nie, to podaj proszę troszkę szczegółow. W jednym ze sklepów

A jaka jest różnica między tym z R70? Widziałem w promocji za 4480 - nie ma wymienionych przez Ciebie wad R71?

Pozdrawiam
 

gkozoduj

New member
apple napisał:
W necie nie znalazłem instrukcji. Do sklepu teraz nie pójdę. Masz w wersji elektronicznej? Jesli nie, to podaj proszę troszkę szczegółow. W jednym ze sklepów

A jaka jest różnica między tym z R70? Widziałem w promocji za 4480 - nie ma wymienionych przez Ciebie wad R71?

Pozdrawiam

Różnica pomiędzy R70 a R71 jest tylko w obudowie. Ponieważ w R70 była bardzo fatalna (podobna do "kiczowatej" serii A), więc designerzy z JVC dołożyli do R71 przyklejoną ramkę czarną lub szarą, co moim zdaniem zawiele nie poprawiło. Dlaczego JVC nie poszło dalej po wspaniałych seriach S60, S70, X70?

Instrukcję do R70:
http://www.jvc.pl/files/instruction_manual/lt-37r70.pdf


A gdzie widziałeś tą cenę 4480??
 

gkozoduj

New member
apple napisał:
W necie nie znalazłem instrukcji. Do sklepu teraz nie pójdę. Masz w wersji elektronicznej? Jesli nie, to podaj proszę troszkę szczegółow. W jednym ze sklepów

A jaka jest różnica między tym z R70? Widziałem w promocji za 4480 - nie ma wymienionych przez Ciebie wad R71?

Pozdrawiam

Różnica pomiędzy R70 a R71 jest tylko w obudowie. Ponieważ w R70 była bardzo fatalna (podobna do "kiczowatej" serii A), więc designerzy z JVC dołożyli do R71 przyklejoną ramkę czarną lub szarą, co moim zdaniem zawiele nie poprawiło. Dlaczego JVC nie poszło dalej po wspaniałych sreiach S60, S70, X70?

Instrukcję do R70:
http://www.jvc.pl/files/instruction_manual/lt-37r70.pdf


A gdzie widziałeś tą cenę 4480??
 

apple

New member
gkozoduj napisał:
Witam,

Na kożyść S71: design, grubość 9,5cm (JVC 13cm), PIP z HDMI i komputerem, boczne wejścia, rozdzielczość z kompa 1360x768 (JVC 1024x768 z problemami), znacznie lepszy dzwięk...
A czy te 1024x768 z PC to przypadkiem nie dotyczy tylko analogowego wejścia VGA? Co jeśli komp podłaczymy przez DVI--> HDMI? Wówczas nie powinno być żadnych ograniczeń i 1360 powinno pójść.

Jednak jeśli nie JVC to również nie Samsung - wówczas wybrałbym mniejszego Panasonica TX-32LX600P. Również ma XGA z PC ale podobnie podejrzewam, że tak jest tylko z wejścia analogowego (PC D-SUB), a z cyfrowego HDMI pójdze WXGA (a ma 2xHDMI). Czy ktoś mógłby to potwierdzić?
Samsung pewnie rozbija procesorem sygnał XGA na WXGA. Tylko czy wówczas jakość jest dobra?

Pozdrawiam
 

ein

New member
apple napisał:
Samsung pewnie rozbija procesorem sygnał XGA na WXGA. Tylko czy wówczas jakość jest dobra?

Pozdrawiam

Bzdura - po prostu panel pracuje w natywnej rozdzielczosci matrycy i Samsung jest tu jako producent jedynym dajacym to w standardzie, nawet w przypadku paneli entry-level (badziewna seria T miala imho sens jedynie jako monitor wlasnie). Reszta daje najwyzej 1280x1024... oprocz wzmiankowanego JVC serii B (ciekawe czy to model robiony na podzespolach Samsunga?? czy tez JVC dal na rynek jedna serie i sie wycofal niestety z natywnego trybu po D-Sub).
Co sie zas tyczy HDMI to niestety ciezko jest uzyskac obraz dopasowany do matrycy w WXGA - tutaj raczej pozostaja rozdz. HD 720 albo 1080 z koniecznym up/down skalowaniem
 

gkozoduj

New member
Po miesięcznej analizie zamówiłem wczoraj pięknego SAMSUNGA 37R72B za 4980zł i szkoda że będzie dopiero jutro, a dziś jest mecz... Ten TV ma tylko jeden minus 1xHDMI i będę musiał w przyszłości kupić amplituner z kilkoma wejściami....

Jeśli chcecie kupić TV wybrany przez siebie, to nie zwlekajcie, bo kończą się zapasy na ten rok. Nie wiem jak jest JVC, ale z SAMSUNG'ami już jest problem...
 

akobretti

New member
R71

Zdecydowałem się; Od 2 dni jastem posiadaczem R71 37 cali. Za tę kwotę pełna satysfakcja: "n"ka ok, dvd ok, dźwięk przez ampli ok.
Pozdrawiam:rolleyes:
 

absolus12

New member
Od maja jestem posiadaczem JVC R70 i muszę stwierdzić, że LCD spisuje się swietnie. Czerń lepsza niż w Samsungu R71.

Co do złes współpracy z PC to muszę stwierdzić, że jest to BZDURA.
Przez wejścoe VGA wszystko działa prawidłowo, rozdzielczośc natywną można ustawić np powerstripem (wiem, że w instrukcji nic o tym nie jest napisane - ale działa dobrze.

Pozdrwiam
 

JaCkyLL

New member
jvc 37" -- model M60 a modele serii R czy S ??

witam,

planuje juz od dluzszego czasu zakup TV. Moj budzet to max 7 tysi PLN. w zasadzie jestem prawie zdecydowany :) jednak jeszcze zapytam o te modele jvc. jesli idzie o LCD to tylko ta marka, inne wolalbym nie.
jak sie ma model serii M ( M60 ) do modeli serii R czy tez S ? czy jest wyposazone w te wszystkie systemy poprawy jakosci obrazu, gniazda HDMI itd ?? czy to najlepszy model JVC w 37 calach jesli idzie o HD Ready ?

jesli ktos ma taki sprzet bardzo prosze o info. algo kupie tego LCDeka albo plasme :) tez juz chyba wiem jaką. wybor wiec juz mocno zawezony :)

czolem, pozdrowienia - Jacek
 

absolus12

New member
Porównywałem R z serią M i na moje oko różnica na korzyść M to może 10%, ale należy wziąć pod uwagę, że to tylko moje subiektywne opinie. Najlepiej samemu porównać, na tym samym źródle.

Czy 'n" działa porawidłowo przez HDMI z seriami JVC R? czy ktokolwiek spotkal się z problemem n+JVC?Pytam ponieważ zamierzam kupić N recorder i chciałbym uniknąć przykrych niespodzianek.

Pozdrawiam
 

gkozoduj

New member
37r72b

Witam, zdecydowałem się na SAMSUNG’a 37R72B i oto moje subiektywne opinie:
- obraz z lokalnej kablówki – rewelacja z 4,5m
- dźwięk – bez zarzutów – jednak czekam na kino domowe
- super kolory – nie spotkałem lepszych
- super kontrast
- czerń jest czarna
- najładniejszy design
- bardzo sprytny, nieduży pilot
- bzdury o ciągłym kurzu na obudowie
- idealna współpraca z komputerem (przewód 25m)

Lekkie minusy:
- jedno wej. HDMI
- gorszy kontrast i rozjaśniony obraz pod sporym kątem
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
absolus12 napisał:
Czy 'n" działa porawidłowo przez HDMI z seriami JVC R? czy ktokolwiek spotkal się z problemem n+JVC?Pytam ponieważ zamierzam kupić N recorder i chciałbym uniknąć przykrych niespodzianek.

Pozdrawiam
Również jestem zainteresowany tym modelem i odpowiedzią no to samo pytanie. Jak sie sprawuje R z N-ką?
 

akobretti

New member
JVC R71 37' a "n"-ka

Witam
Jak wcześniej już pisałem od kilku dni posiadam JVC R71. N-ka działa bardzo dobrze (wszystko przez HDMI-dobry kabel!), dzwięk w samym tv na przyzwoitym poziomie (wybrane stacje słucham przez amplituner - złącze światłowodowe). DVD na tv leci przez component - też pięknie chodzi.
PEŁNA SATYFAKCJA>
Pzdr
 

rafaello

New member
Witam, czy instrukcja od tego tv różni się od N70 ? Czy ktoś może ją udostępnić w pdf, bo chyba JVC się nie śpieszy ...

ps. Jak wygląda sprawa obrazu w jasnym pomieszczeniu (przyznam się, że obraz/czcionki LG 32LCR2 nie był imponujący - rozmazany ... niewyraźne litery), czy JVC posiada matrycę odblaskową ?

pzdr,
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Napisałem dzis do JVC zeby miec pewnośc czym sie różni R70 od R71 i oto co dostałem :


Różnice pomiędzy 37R71 a 37R70 to:
- wygląd zewnętrzny
- czas odświeżania matrycy (37R70 9 ms; 37R71 8 ms) – prawdę mówiąc i tak ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec różnicy
- model 37R70 to model linii 2006, produkowany do końca sierpnia 2006,
- 37R71 to model linii 2006/2007 produkowany będzie do marca 2007.

Reszta danych (takie jak wyjscie HDMI, system poprawy obrazu DYNAPIX itd.), są takie same.
Reasumując, obydwa modele są godne polecenia.

Marcin Ćwikła
Key Account Manager
JVC Polska sp. z o.o.
 

akobretti

New member
R71

Witam
Tv stoi na przeciwko olbrzymiego okna, wieczorem doskolale oświetlony pokój - nic nie odbija światła, zarówno naturalnego jak i z oświetlenia.
Przy zakupie jest dołączona instrukcja R70 (była dostępna na forum), gdyż obsługą i parametrami te dwa tv się praktycznie nie różnią.
pzdr;)
 

rafaello

New member
dzięki za odp.

Witam,

czy wiecie jak dostać się do menu serwisowego JVC R71 ?
Chodzi m.in. o spr. żywotności lampy bądź po prostu "przebieg" TV


pzdr,

Edit Tuptus55: Proszę używać funkcji edit i nie pisać postów jeden pod drugim
 
Do góry