JVC GZ-HD520BE zgrywanie filmów na PC

łoś

New member
Witam.panowie potrzebuję waszej pomocy.Jestem posiadaczem wyżej wymienionej kamery od wczoraj.Wcześniej nie posiadałem żadnej innej kamery więc jestem zielony jeśli chodzi o filmowanie.Proszę mi powiedzieć jak prawdziwemu laikowi jak zgrać z tej kamery film do PC żeby był dobrej jakości gdyż po wrzuceniu filmów z dysku kamery na PC filmy są słabej jakości zwłaszcza jak nią ruszam.Wtedy krawędzie obiektów przestają być proste tylko jakoś dziwnie się załamują oraz za każdym ruchem widać takie dziwne poziome paski.Jak oglądam film na ekranie kamery wszytko jest ok tylko na Pc takie dziwne rzeczy się dzieją.Kiepsko to wygląda.Oglądałem na youtube kilka filmów nagranych ta kamerą i są rewelacyjnej jakości a u mnie wyglądają jak nagrane komórką.W mojej kamerze są złącza usb,hdmi mini oraz wyjście component i wyjście AV.Przez które wyjście podłączyć się do komputera?? trochę czytałem i podobno powinno się zgrywać przez kabel firewire ale nie mam takiego wyjścia.W komputerze posiadam takie wejście.Bardzo proszę o jakąś radę lub przynajmniej nakierowanie na jakiś temat bym mógł trochę poczytać i uzupełnić swoja wiedzę.
 
Ostatnia edycja:

powert

New member
Nagrania musisz transferować w postaci cyfrowej za pomocą złącza USB, zapewne będzie to format .MTS i potem dopiero je oglądać, edytować, itp. Dobrym programem i najprostrzym będzie Splash PRO EX, lub załączone z kamerą.
 
Do góry