JVC GM-HZ650 czy to kwestia przeplotu?

kulik

New member
Mam pytaniem co zrobić żeby filmy nagrane tą kamerą były "oglądalne" na laptopie lub na telewizorze (pazma Panasonic full hd) z wykorzystaniem komputera jako odtwarzacza filmów w jakości HD (po kablu hdmi). Mam ten sprzęt od kilku dni i mogę powiedzieć, że sceny nieruchome odtwarzane w w/w sposób wyglądają świetnie jednak ruch kamery pozostawia za sobą rodzaj smug, które umiemozliwiają wręcz normalne oglądanie.
Z tego co się orientuję jest to kwestia przeplotu, ale nie wiem jak temat rozwiązać np. czy odpowiedni player w komputerze lub sterownik/codec jest w stanie to załatwić?
 

wideoaktywny

New member
Jaki masz windows? W windows7 sterowniki już odtwarzają mts bez potrzeby instalowania dodatkowych kodeków (Windows Media Player). Odtworzysz możesz też w programie dodawanym przez producenta kamery. Ja podłączam laptopa do komputera za pomocą HDMI.

przeplot jest często widoczny przy złych kodekach a wygląda to mniej więcej tak:

przeplot_problem_reka.jpg
 

kulik

New member
Zdjęcie dobrze oddaje mój problem. Ja mam Vistę i dokładnie taki efekt. Próbowałem też użyć programu VLC Media Player gdzie można wyłączyć przeplot jednak mimo poprawy jakości obrazu jednocześnie następuje "przycinanie się filmu" tak jakbym np. oglądał filmik na YouTube i miał wolny transfer.

Laptop może nie rakieta, ale ma 3 giga ramu, 2rdzeniowy procek i kartę graficznę gforce 9600
 
Do góry