JVC GZ-HM650 opinie

tommed

New member
Witam
Proszę proszę o opinie na temat kamery jak w tytule.
Jestem zainteresowany zakupem tego modelu ponieważ w rozsądnej cenie (ok 1300 zł) kamera posiada dość dobre parametry (HD, zoom 40x, pamięć wbudowana 8GB, 3,3 Mpx). Dla mojego amatorskiego użytku myślę że w zupełności wystarczy, tylko że chciałbym poznać jeszcze opinie kogoś kto miał z nią doczynienia a niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii.
Dzięki za pomoc.
 

wideoaktywny

New member
A co dokładnie chcesz wiedzieć. Używałem tej kamery więc chętnie odpowiem na twoje pytanie. Na ogólne czy jest warta swojej ceny mogę odpowiedzieć że zdecydowanie tak.
 

Jamz

New member
Jetem także zainteresowany zakupem tej kamery. Co możesz powiedzieć o filmach kręconych na imprezach rodzinnych typu np. wesele, podczas aktywnego wypoczynku. Jak z obsługą (prosta, trudna)? Na ile wystarcza akumulator?
 

wideoaktywny

New member
Jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości na rynku. Szczególnie że podstawowe serie Sony i Panasonica są w tym roku droższe niż w ubiegłym.

Obsługa - prosta, ale generalnie wszystkie kamery są dziś proste w obsłudze ;)
akumulator - 100 minut w trybie ciagłym ,realnie 40-50 minut - czyli standard.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to jakość zdjęć, które robi kamera - nie urzekły mnie.
 

Jamz

New member
Jeszcze jedno pytanie. Jakie karty stosowałeś do tej kamery SDHC czy SDXC? I której klasy? Z góry dzięki za odpowiedź.
 

plesniak

New member
Ze specyfikacji wynika że to jest 1080p, ja stosuje zwykłe SDHC 8GB no i bardzo przydaje się pamieć wbudowana. Myslę że od razu warto zakupić zapasowy akumulator JVC BN-VG121 2100mAh. bo standartowa bateryjka szybko gaśnie. Samą kamere dostaniesz bez problemu za mniej niż 1200 zł w zwykłym sklepie.
 

Jamz

New member
A czy z filmów nagrywanych tą kamerą jesteście zadowoleni? Czy po zgraniu na komputer i po przerobieniu ich w odpowiedni sposób nie widać przeplotów? Jakiego oprogramowania używacie do obróbek materiału filmowego z tej kamery?
 

wideoaktywny

New member
1. jestem zadowolony
2. przy filmach z tej kamery używalem Everio MediaBrowser albo prostego ale wydajnego Windows Live Movie Maker. Rzecz jasna kamera nagrywa w AVCHD (mts-y) więc montować to można niemal w każdym współczesnym programie.
3. przeplot jeśli widać na filmie, to odpowiedzialne sa za to kodeki w komputerze (najczęściej) czy używane przed dany program.
 

Jamz

New member
A jakiej ładowarki do akumulatorów używacie, oryginalnej czy tańszej bo nie wiem na co się zdecydować i czy te tańsze są dobre?
 

keram8

New member
JVC GZ-HM650 dla niewymagającego usera...

Witam.
Kupiłem sobie tą kamerę na wyjazd w góry. Opiszę tu jej walory w rzeczowym skrócie.

Zacznę od plusów:
1. Dobra jakość (Testowałem Full HD tylko. Oceńcie sami jakość w poniższym filmie).
2. Wbudowana pamięć 8GB - super na początek (Dokupiłem sobie SDHC 16GB. 24GB w zupełności wystarczy).
3. Prosta w obsłudze - wszystko w zasięgi ręki.
4. Dobry stabilizator.
5. Możliwość robienia filmu poklatkowego.
6. Zoom robi wrażenie. W zupełności zadowoli każdego.

A teraz minusy:
1. Brak blokady ekspozycji - sama się przyciemnia jak natrafi na jasny punkt i rozjaśnia jak jest ciemno. Jest to strasznie irytujące w czasie oglądania. Próbowałem to kompensować robiąc celowo niedoświetlenie ekspozycji, by to zrównoważyć, ale wyszło jak wyszło...
2. Wszystko sterowane dotykowo z wyświetlacza. Jak dla mnie to porażka. Nie możemy jednak wymagać czegoś więcej od tak taniej kamery.
3. Zdjęcia robi bardzo kiepsko.
4. Mała pojemność baterii.
5. Możemy zapomnieć o robieniu filmów w nocy i w półmroku. Małe ISO.

Reasumując jestem z niej zadowolony, ponieważ do moich celów w zupełności wystarcza.

Zobaczcie na mój film jaki nagrałem w górach za jej pośrednictwem. Nagrałem używając funkcji poklatkowej. W trybie normalnym nagrywa całkiem dobrze. Oceńcie proszę. Tytuł filmu w google: Dancing clouds over the Giewont HD - (nie mogę dawać linków :-(

Pozdrawiam

Witam
Proszę proszę o opinie na temat kamery jak w tytule.
Jestem zainteresowany zakupem tego modelu ponieważ w rozsądnej cenie (ok 1300 zł) kamera posiada dość dobre parametry (HD, zoom 40x, pamięć wbudowana 8GB, 3,3 Mpx). Dla mojego amatorskiego użytku myślę że w zupełności wystarczy, tylko że chciałbym poznać jeszcze opinie kogoś kto miał z nią doczynienia a niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii.
Dzięki za pomoc.
 

keram8

New member
Witam
Proszę proszę o opinie na temat kamery jak w tytule.
Jestem zainteresowany zakupem tego modelu ponieważ w rozsądnej cenie (ok 1300 zł) kamera posiada dość dobre parametry (HD, zoom 40x, pamięć wbudowana 8GB, 3,3 Mpx). Dla mojego amatorskiego użytku myślę że w zupełności wystarczy, tylko że chciałbym poznać jeszcze opinie kogoś kto miał z nią doczynienia a niestety nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opinii.
Dzięki za pomoc.
Witam. Chcę sprzedać kamerę. Jesteś zainteresowany?
 

Yafud

New member
Bardzo fajnie nagrywa, w tej klasie cenowej raczej nie znajdzie się nic lepszego, mała bateryjka jedynie, ale to da się przeżyć. Jestem pozytywnie zaskoczony.
 

Rhotgar

New member
Teraz już trochę się pozmieniało przez ten rok, ale i tak do 1100-1200zł ciężko kupić coś bardziej optymalnego, baterię zawsze można dokupić oddzielnie także to akurat nie jest problem
 
Do góry