Problem z jvcm60bu POMOCY!!!

miegwa

New member
Witam szanownych uzytkowników. Bardzo proszę o pomoc. Od wczoraj dołączyłem do grona szczęśliwców posiadających LCD JVC37M60BU. Wszystko jest coll oprócz jednej rzeczy. Telewizor nie odbiera sygnału przesyłanego z laptopa przez gniazdo PC. Karta graficzna jaka znajduje sie w laptopie to Radeon Mobility 9600/9700. Dodam że sygnał przesyłany przez gniazdo S-Video jest odczytywany. Chodzi jednak o jakość obrazu i fakt że coś nie działa. Jeśli ktoś z was jest w stanie mi pomóc będę zobowiązany.
 

szarp

New member
hmmm nikt Cię nie informował, że JVC ma problemy ze współpracą z PC-tem? Jest bardzo wybredne co do karty graficznej, sprawdź może jakiegoś dżiforsa ...
 

absolus12

New member
Problemy ze współpracą z PC ma chyba "szarp".

Podłączam laptopa do LCD kablem VGA (taki sam jak z monitora do PC)
Ważne jest ustawienie, przynajmniej na początku rozdzielczości w laptopie na 1024x768 i odświerzanie 60hz, w ustawieniach karty upewnij się że monitor czyli twój lcd ma ustawione takie właśnie parametry. Zmian ustawień LCD warto dokonać programem Power Strip (bardzo dużo ustawień).

Za kilka dni podłączę kablem DVI-HDMI i opiszę swoje spostrzerzenia jako że tak będzie możliwość ustawiń pełnej rozdzelczości lcd.
Pozdrawiam
 

miegwa

New member
Dziekuję bardzo za podpowiedź "absolus12". Spróbuje pokombinować co nieco . Czekam równieź na dalsze wskazówki i podpowiedzi. Pozdrawiam!
 

szarp

New member
absolus12 napisał:
Problemy ze współpracą z PC ma chyba "szarp".

Podłączam laptopa do LCD kablem VGA (taki sam jak z monitora do PC)
Ważne jest ustawienie, przynajmniej na początku rozdzielczości w laptopie na 1024x768 i odświerzanie 60hz, w ustawieniach karty upewnij się że monitor czyli twój lcd ma ustawione takie właśnie parametry. Zmian ustawień LCD warto dokonać programem Power Strip (bardzo dużo ustawień).

Za kilka dni podłączę kablem DVI-HDMI i opiszę swoje spostrzerzenia jako że tak będzie możliwość ustawiń pełnej rozdzelczości lcd.
Pozdrawiam

Przeczytaj co napisałeś ... weź to, ustaw tamto, ściągnij to i pokombinuj z ustawieniami czegoś innego. Ludzie toż to paranoja. Podłączasz i ma działać, jeśli nie przekraczasz parametrów monitora (o czym zostaniesz poinformowany) to ma DZIAŁAĆ. Przynajmniej tak to się odbywa na moim Samsungu. TV został wykryty przez komputer i uruchomił się. Nie kombinowałem z PowerStripami i innym bździwiem. Jak to jest, że jedna firma potrafi zrobić a inna nie ... .
 

miegwa

New member
Witam Cię "szarp". Generalnie Twoje uwagi są mało konstruktywne i nie pomagają rozwiazać problemu. Bardzo Cię proszę odpuśc sobie mało elegancką krytykę osób które próbują jakoś mi pomóc w rozwiazaniu problemu. Ma działać ale nie działa. Kupiłem televizor dzięki prezentacji i pozostałe tv które testowałem tzn. Loewe Xelos, Lg i nomen omen Sharp fajnie działały. Tylko JVC nie działał ale miał zdecydowanie najlepszy obraz i kilka bardzo przydatnych dla mnie funkcji więc dlatego wygrał. Jest jednak problem który napewno da sie jakoś rozwiązać i gdybym wiedział jak to zrobić nie poruszałbym tematu na forum.Jestem przekonany że w dyskusji na forum uczestniczą ludzie którzy mają większą wiedzę ode mnie i są w stanie mi pomóc. Jeśli jesteś jednym z nich to proszę o pomoc. Jeśli jednak nie to dziekuje za Twoje dotychczasowe uwagi. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
postaram się dostarczyć Ci kontakt do super specjalisty , pomógł wielu osobom . Jest programistą JVC i nie tylko. Tylko jego poziom znacznie odbiega od mojej wiedzy w tym zakresie. Muszę poprosić o kontakt-bo gdzieś się zpodział.
wejdź na priv - postaram się szybko zadziałać.
pozdrawiam
 

Krzysztof

New member
Witam,

i gratuluje wyboru JVC

mam ten telewizorek od 4 miesięcy i jest super.
Cyfra+ ok
DVD z HDMI i progressive super
X360 Super

przyznam że nie grał z PC więc sprawdze czy i mnie wystepuje ten problem


pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
popytaj - miegwa - on już szczegółowo rozprawiał z super specjalistą od komputerów.
pozdrawiam
 
Do góry