JVC GZ-HD620 BEK - problem w odtwarzaniu i edycji nagranych filmów

meprzemek

New member
Witam,
Mam nadzieje ze ktoś będzie mi mógł pomoc. posiadam wyżej wymienia kamerkę z której jestem zadowolony ale problem pojawia się gdy próbuje obejrzeć filmiki na komputerze. Obraz krotko mówiąc tnie jak cholera, głos leci normalnie. W kamerce mogę wybrać jakość nagrywanych filmów od słabej poprzez średnia, bardzo dobra i jakość HD. Zrobiłem test i nagrałem 4 filmiki zaczynając od najsłabszej jakość do HD i różnica jest nieznaczna a mianowicie taka ze na najniższej jakość tnie trochę a na HD bardzo. Miałem wątpliwości co do wydajności komputera ale testowałem go na dwóch :
-stacjonarny
Intel Pentium 4
CPU 3.06 GHz
3 GB RAM
Radeon x1650 512 MB
Winodws XP Professional 32-bit
- Laptop
AMD Athlon (TM) II dual - core M300 2.00GHZ
3 GB Ram
AMD M880G with ATI mobility Radeon HD 4200
Windows 7 64 Bit

Wiec mam problemy z oglądaniem, próbowałem również jakoś "obrobić" nagrany materiał i użyłem Pinnacle Studio 14 HD i tez zacina a przy probie importu 2-3 filmików po prostu komputer stawał jak by ciągnł 3 tony węgla. Masakra
Nie wiem co mam zrobić i gdzie leży problem.
Próbowałem zrobić przewertować filmy używając free HD converter 1.7 do formatów AVI oraz MPG2 i jakość po prostu masakryczna ( mógłbym nie kupować kamery i filmy nagrywać telefonem i by były lepsze :)).
proszę o jakiekolwiek porade.

Przemo
 

Vex

Member
Bez reklam
Witam

Wpadłem na ten temat, bo akurat szukam kamerki. Nie wiem czy nie jest za późno na odp, ale jakby co to napisze co i jak ;) Więc komputer z 1 rdzeniem odpada do Full HD będzie ciąć nawet na 720p i grafika do zmiany z tego co pamiętam to Full HD działa płynnie od GF8600GT. Laptop pomimo 2 rdzeniowego procka nie wyrobi z Integrą na pokładzie, więc też nie ma co marzyć o Full HD. Niestety z tego co pamiętam to Twój procesor to Pentium 4 z rodziny Northwood czyli jest na podstawkę socket 478, a to oznacza nic lepszego nie dostaniesz już na tą płytę główna. Podsumowując potrzebny nowy komp. Najtaniej wyjdzie coś z AMD na AM3 Phenom II kosztuje poniżej 400 zł.

Pozdrawiam
 

wideoaktywny

New member
Na tym Atlhlonie z Windows 7 powinno pójść poprawnie szczególnie jeśli odtwarzasz na Windows Media Player. problem z plikami HD najczęściej jednak leży - jak napisał Vex - w sprzęcie.
 
Do góry