3D JVC na ON/OF

bluray

Banned
Właśnie się dowiedziałem, że pokazaliście na ON/OF 3D TV od JVC z pasywnymi okularami.
Wtedy niezwróciłem uwagi na ten rewolucyjny TV.
Za kilka dni sypnie się lawina 3D TV z pasywnymi okularami.
Szykuje się wielka klapa dla systemów aktywnych 3D (SONY SAMSUNG i inni).

Moja prośba :
czy jest ten JVC opisany na forum ?
Jeżeli tak to podajcie linka, albo proszę o opinię ws. 3D w pasywnym systemie.
Podobnop rozdzielczość pozioma jest o 50% mniejsza.
Czy to widać ? Tj. mniejszą szczegółowość obrazu ?
Pytam , bo jeszcze żyje wielu co woli 720p od 1080i.
 

SlawekR

New member
Hej

Aj, widzę że mi nie wierzysz i bardzo Cię to nurtuje, bo pytasz tu, tam i owam :).

To nie jest "podobno". Skoro do każdego oka dociera obraz na przemian z co drugiej linii poziomej, to to jest fizyka, a nie podobno :).

I to nie daje 720p, bo 1080 podzielone na 2 to jest 540, a nie 720. To z kolei jest prosta matematyka, znaczy "bida" SD, a nie HD, no ale 3D jakby nie patrzeć :p.

Więc bym się nie zachłystywał "rewolucją". Fakt, że to tańsze w produkcji więc można wypuścić multum modeli praktycznie w cenie normalnych sprzętów 2D.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/45...ego-na-swiecie-telewizora-technologii-3d.html

016_P1050859.JPG
 

bluray

Banned
Hej

Aj, widzę że mi nie wierzysz i bardzo Cię to nurtuje, bo pytasz tu, tam i owam :).

To nie jest "podobno". Skoro do każdego oka dociera obraz na przemian z co drugiej linii poziomej, to to jest fizyka, a nie podobno :).

I to nie daje 720p, bo 1080 podzielone na 2 to jest 540, a nie 720. To z kolei jest prosta matematyka, znaczy "bida" SD, a nie HD, no ale 3D jakby nie patrzeć :p.

Więc bym się nie zachłystywał "rewolucją". Fakt, że to tańsze w produkcji więc można wypuścić multum modeli praktycznie w cenie normalnych sprzętów 2D.
Wyraźnie napisałem: 50% . Do 720 linii odniosłem sie w całkowicie innym kontekscie.
Targi ON/OF jak się okazuje były jedynym miejscem, gdzie demonstrowano ten rodzaj 3D.

Czy to jest rozwiązanie gorsze od SD (576 linii to jednak więcej niż 540) to się okaże, wraz z organoleptyką.

Czy będzie "rewolucja" ?
A to już zależy od tego co wniesie takie 3D w nowej wersji 2011.
Z całą pewnością nowe 3D jest bardziej przyjazne.

Co zatem jest pewne ?
Ano pewne jest bardzo poważne zagrożenie dla procesu zwrotu nakładów inwestycyjnych na "aktywne" 3D w SONY, Panasie czy Samsungu.
Ale "tabu" z tego tematu nie da się w dobie internetu zrobić.

KIKI,
dzięki za link ale nie mam uprawnień by tam wejść.
Może jakiś kluczowy cytat z Waszą opinią w zakresie oceny jakości obrazu.
PLEASE !
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
VISIO właśnie publikuje więcej info przed CES o aktywnych matrycach i "pasywnych" okularach:
XVTPRO 3D Ready 1080p TruLED™ 480Hz SPS™ TVsModelSizeSmooth MotionSmart DimmingHDMI 1.3 InputsVIA/Wi-FiBluetoothAdvanced True Wide PolarizerSRS AudioIn StoreMSRPXVTPRO720SV72"Yes - 480Hz480 Zones5YesYesNoStudio Sound HDAugTBDXVTPRO550SV55"Yes - 480Hz120 Zones5YesYesYesStudio Sound HDAugTBDXVTPRO470SV47"Yes - 480Hz160 Zones5YesYesYesStudio Sound HD
W porównaniu z konwencjonalnymimatrycami 2D, nowe telewizoryHD3DVizioxvtPro Full emitują wspaniały obraz 3D wykorzystując technologię SENSIO® 3D obsługującą obraz 3D, że użytkownik możez XpanD active-shutter glasses (sprzedawany oddzielnie). W przeciwieństwie do innychtelewizorów 3D, które używają pasywnegostereoskopowegoobrazu,telewizoryFullViziowHD3Dmoże wyświetlać1080pwideo dokażdego okaprzez szybkona przemian wlewymi prawymokiemoczuzdjęć wtej samej przestrzeniwizualnej.specjalnych aktywnychmigawkiokulary,które łączą się ztelewizjiprzez Bluetooth, a następnie przekształcićkażdy obiektywz nieprzezroczystych na przezroczystewidealnej synchronizacjizobrazów wyświetlanychna ekranie telewizora,który pozwala nadostawypełną prędkościąmożeprzeztelewizjędla ostatecznego3DHDTVoglądania.
Seria ta wyświetla 480 obrazów na sekundę (SPS) ! Wielka sprawa.
link: http://www.vizio.com/news/VIZIOLaunchesNEWXVTProSeriesofAdvancedHDTVTechnology/
W tekście jest chyba błąd bo okulary te nie wymagają baterii. Ale są aktywowane ppzez Bluetooth.
Dwie pary kosztują 45 usd !!! Czyli w przybliżeniu 70 zeta za szt.
http://www.vizio.com/accessories.html


Po co SławkuR więc piszesz, że to 540 linii będzie.
Producent stwierdza, że każdeo oko dostanie obraz 1080p.
Czy takimi metodami chcesz bronić strategicznego partnerstwa z SONY ?

W tej technologii to matryca ekranu jest aktywna bo ma nakładkę polaryzującą.
Zresztą jak zwykle są to tajemne rozwiązania. W tym przypadku SENSIO® 3D.

Zebrałem informacje o okularach VIZIO:
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
VIZIO oferuje dwa typy:
stare:MODEL NUMBER: VSG102
Type: Active, shutter glasses

3Dhttp://www.vizio.com/vsg102.html
w cenie 220 usd za dwie pary

nowe tgz. pasywne:Model: XPG202

3D Type: Passive circular polarized (pasywnie poryzowane naprzemiennie (?).)
44,9 usd za dwie pary - pięć razy tańsze ! I to jest nowość którą pokażą na CES JUŻ W JUTRO.
 
Do góry