Kamera JVC GZ-HD300 BEZ

lechan2

New member
Witam, potrzebuje prostej kamerki do nagrywania mojego bobasa i ewentualnie małych imprezek rodzinnych, budżet ok.+-1500zł. Dodam, że chyba wybrałem - JVC GZ-HD300 BEZ (1500zł). Dodam, że jestem zupełnym amatorem w tym temacie. Po przeczytaniu forum mam trzy zasadnicze pytania:
1) czy warto kupować kamerę HD, skoro nagrania bedę archiwizował na DVD?
2) czy nie będzie problemu przy zgrywaniu materiału z kamery na laptopa, a później na płytki DVD, gdyż w lapku mam 1,5GB RAM-u, (procesor 1,66 Core 2 Duo, jeśli to też jest istotne). Zdążyłem już wyczytać na forum, że są problemy przy zgrywaniu filmów z kamery HD na kompa. Powyższa kamera nagrywa w AVCHD i MPEG-4. Niestety nie zamierzam zmieniać komputera na komputer o lepszych parametrach, dlatego prosze o radę czy ta kamerka HD sie sprawdzi, czy może kupić coś innego, żeby zapis był na kartach pamięci albo 3 ewentualność kupić kamerę SD (ale wiadomo, że już dużo gorsza jakość)?
3) wiadomo, że nagrania można wypalać na popularnych płytkach DVD 4,7 GB. Jeżeli nagrany materiał będzie miał np. 6GB to czy łatwo to podzielić? Czy tu również kłania edycja filmów a tym samym słabe parametry mojego laptopa i nie podzielę nagranego materiału?
 

sluuurp

New member
Odpisze Ci tak jak umiem. Pierwsza sprawa, to forum xxxxxxxxxxxxxxxx pytanie.
Powiem tak. Nie kupuj kamery SD ponieważ z gorszej jakości filmu lepszej juz nie zrobisz, a odwrotnie mozna sporo. Zawsze z lepszej jakości zrobisz np. DVD itp.
Ja mam dwa komputery. Jeden to składak niedawno go robiłem właśnie pod filmy HD. procesor i7 cztery rdzenie, ram DDR3 4GB. Karta graficzna N-Vidia taka za prawie 2k. Ale nie o to chodzi.
Mam również laptopa Asus z procesorem Core 2 Duo 1,5GB i ram 2GB, czyli procesor słabszy niż u Ciebie. Wszystkie filmy HD w najwyższej rozdzielności 1920X1080Mpix z mojej kamery Panasonic HDC-SD200 odtwarzają się płynnie czasem z malutkim zająknięciem, ale jak ktoś nie jest w temacie , to nie zauważy.
Z laptopa korzystam na wyjazdach i na niego zrzucam filmy w formacie AVCHD, następnie oglądam i jest ok. Dopiero w domu przerzucam na kompa stacjonarnego i bawię się montaż.
Do konwersji na "gorszą jakość" jak potrzeba komuś pokazać a ma naprawę słaby komputer używam konwertera Bigasoft Total Video Converter.
Moje zdanie jest takie nie kupuj kamery SD bo będziesz żałował. Kupuj HD.
Tak jak pisałem na moim nie co gorszym laptopie filmy HD chodzą. Ram, aż tak nie wpływa istotnie na odtwarzanie. Najważniejszy jest procesor, a masz szybszy niż u mnie w laptopie no i grafika. Nie wiem jaka kartę masz. Ja mam w laptopie ATI. Laptop kupiony z trzy lata temu
A najlepiej ściągnij sobie jakis plik z mojej kamery i będziesz wiedział jak to u Ciebie chodzi LINK :http://www.4shared.com/account/dir/AVWFjkjI/Pliki_Panasonic.html
Pozdro.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lechan2

New member
Na początku też sobie tak pomyślałem, po co to forum, skoro i tak sie nikt nie odzywa. Jednak opłacało sie napisać zapytanie, gdyż Twoja wypowiedź bardzo mi pomogła. Wielkie dzięki! Zdecydowanie kupuję kamerę HD!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lechan2

New member
kolego, jeszcze jedno pytanie, miałem kupić JVC GZ-HD300, która ma 60GB dysku i 3,05 rozdzielczość. Natomiast teraz na rynku pokazała się JVC GZ-HD500 z dyskiem 80GB, ale rozdzielczość 1,37. Czy ta rozdzielczość ma duże znaczenie w moim przypadku? Czy lepiej kupić z mniejszym dyskiem, ale lepszą rozdzielczością. Dziwi mnie fakt, że JVC wypuszcza nową kamerę gorszą technicznie od poprzedniczki czy to nie ma żadnego znaczenia?
 

sluuurp

New member
Rozmawiałem z kolega z EURO-AGD i powiedział mi, że teraz w większości przychodzi coraz gorszy sprzęt niż jeszcze z rok temu.
Ja zaobserwowałem, że rzeczywiście tak jest w wielu przypadkach, szczególnie kamer i aparatów kompaktowych. jedynie Panasonic trzyma poziom i tej firmy proponował bym Ci kupić kamerę. nawet taką jak ja mam HDC-SD200. Panasonic ma świetny iA (inteligentny tryb automatyczny) praktycznie kamera sama wszystko robi i to dobrze . Można jeszcze dostać i cena sporo spadła, lub znaleźć coś z Panasonica, ale koniecznie z obiektywem Leica. Rozdzielczość przy HD jest bardzo ważna. ja bym nie kupił kamerki z mniejsza liczba Mpix jak minimum5, jest to podstawa.
Co do kamer JVC irytujący jest pasek laserowy na wyświetlaczu. często jeżdżąc po nim palcem menu przeskakuje na inne niż byś chciał szczególnie jak masz średnio grube palce. Dostaniesz białej gorączki po pięciu minutach użytkowania kamery.

Moja następna uwaga jest taka. Nie kupuj kamery z twardym dyskiem, spora awaryjność dysku przy jakiś wstrząsach ewentualnym upadku i prądożerność dużo większa. Od takich kamer się już odchodzi.
Kupuj z zapisem na karty pamięci. Kamera nie musi mieć wewnętrznej pamięci, bo to jest głównie do odczytu pamięć i potem są problemy z kasowaniem materiału, tzn trzeba każde zdjęcie, czy klip filmowy osobno kasować, bądź przez format pamięci. Ale jak ma to w niczym nie przeszkadza, bo i tak każda kamera na slot na kartę pamięci i na niej radze nagrywać.
Ja bym troszeczkę jeszcze dozbierał pieniędzy i kupił jakiegoś Panasonica, no chyba, że bardzo Ci się spieszy.

Jeszcze co do konwersji filmów znalazłem jeden z nowszych konwerterów wykorzystujący każdy rdzeń procesora osobno zależnie od potrzeb.
Xilisoft Video Converter Ultimate6. Można ściągnąć triala i sprawdzić sobie bo jest płatny
Jak by co to pytaj jeszcze przed kupnem.
 

lechan2

New member
Czyli, jedno jest pewne, ta rozdzielczość jest ważna, 3 Mpix to absolutne minimum. JVC wybrałem ze względu na dobre opinie (ceneo) i chciałem kupić z dyskiem, żeby nie dokupywać dodatkowych nośników. Przyznam się, że wczesniej przymierzałem sie do zakupu Panasonica HDC SD60EPK (1599), ale zniechęciło mnie to, że trzeba dokupić kartę pamięci (nastepne 200zł za kartę 16GB lub 400 - 32GB) i robi sie z tego 1800 lub 2000PLN. Nie to, że bym nie miał tych pieniędzy, ale zakładałem, że kupię kamerkę do 1500 PLN. Nie wiem nawet czy jej będę często używał, kupują ją tylko do nagrywania "malucha". Jeśli twierdzisz, że jednak są lepsze karty od dysków to muszę się ponownie zastanowić. Kupując taką kartę 16GB, ile zmieści sie na niej materiału w jakości HD?
PS.A z zakupem kamery mi się trochę spieszy, bo za miesiąc synek będzie miał roczek (już i tak jestem do tyłu 11 miesięcy...:)
 

sluuurp

New member
Akurat mam kartę SD 16GB w mojej kamerze i na najwyższej rozdzielczości mogę nagrać 2h6m. Bateria jednorazowo wytrzymuje 1h45m, więc w moim przypadku karta 16GB jest praktycznie dopasowana do długości działania baterii.
Dla tego nie mam karty 32GB. Najdłuższy film jaki nagrałem to 35 minut jednorazowo z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie.
Odsyłam jeszcze tu: forum.optyczne.pl :: Zobacz temat - HD czy SD?
forum.optyczne.pl :: Zobacz Forum - Kamery video
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście zostałbym Przy HD - tym bardziej że pamiątka na lata. Kamera może być HDD lub na kartę.
Nie ma problemów ani z dyskiem ani z Kartą.
JVC Polska Produkty Kamery Kamery na kartę pamięci GZ-HM335BEU
JVC Polska Produkty Kamery Kamery z twardym dyskiem GZ-HD500SEU

Panasonic HDC-SD20 to kamera HD dostępna w kolorze srebrnym. Kamera obsługuje karty w standardzie SD/SDHC. Posiada przetwornik obrazu Live MOS w rozmiarze 1/6". Na obiektyw można założyć dowolny filtr o średnicy 43 mm. Maksymalna rozdzielczość nagrywania to 1920x1080 pikseli. Optyczny zoom kamery to 16x.
 

sluuurp

New member
KiKi
Nigdy bym nie kupił kamery na HDD (dla mnie to już przeżytek) - chyba że z SSD, ale to wyjdzie drożej niż z SD. Akurat kamera miewa u mnie czasami 'przeżycia', a twardy dysk to dość wrażliwy element, zwłaszcza przy pracy. Na rollercoastera też nie weźmiesz kamery z HDD
 
Do góry