JVC X70 - wszystko o serii 26X70 32X70

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Chciałem przeprosić ale podczas przenosin tematów zaginął temat o x70 założony przez kiki'ego.


witam
JVC Polska jako jedno z pierwszych przedstawicielstw w Europie - wprowadziło do sprzedaży najnowsze dziecko Lcd, a raczej kilka.
LT 26 X 70 BU i LT 32 x 70 Bu
105542_lt-32x70bu_fv_new.jpg


wyposażenie
- 2 x HDMI , komponent, 2 x Scart, Pc
- HD Ready
- 1 tuner Pip /Pap/Pat
- telegazeta 1500 stron
- zintegrowany system DIST
- Hyper sound , głosniki z ukosną membraną
- Maxx Bass
- Alry Frame Design
- graficzny OSD
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wreszcie zakończone testy LCD JVC X 70
Są to pierwsze telewizory LCD z 2x HDMI
Dzieki zastosowaniu nowych głośników mozliwe było uzyskanie znacznie lepszej jakosci dźwięku.
Smuzenie ustąpiło , jedyny problem to jakość czerni.
Mistrzem w tej dziedzinie pozostaje starszy brat 32 C 50 JVC .
Bardzo sie podoba kupujacym design, że zmniejszona została strefa wielkości koloru srebrnego .
 

kojot

New member
Witam
jakies porownania z innymi modelami albo cos wiecej na temat tego modelu bylo by mile widziane i czy te smuzenie rzeczywiscie ustapilo czy tylko czesciowo sie zmniejszylo.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
smużenie ustąpiło
ale czerń - lepsza była w serii S 60 , a najlepsza dotychczas w serii 32 C 50 JVC.
Czerń w LCD Panasonica i Samsunga w dzień taka sama. A wieczorem nie sprawdzałem. Moge tylko powiedzieć ,że różnice wieczorem są znaczne.I warto poswięcić trochę czasu przy mniejszym oświetleniu.
Jutro sprawdzę czerń wieczorem :
Panasonica 32 LX 60
JVC X 70
Samsunga R 71.
 

jurecki

New member
32X70 PIP i PAP?

JVC LT-32X70 ma funkcje:
PIP (Picture-In-Picture): Tak
PAP (Picture-and-Picture): Tak (1 Tuner)
pytanie praktyczne, bo instrukcje nie są aż tak szczegółowe, aby wyjasnić problem:
- z jakich źródeł (poszczególne gniazda zewnętrzne/sygnał TV) działa PIP/PAP (chodzi o obraz główny i podrzędne)
- jak współpracuje z kompem (jakie rozdzielczości na D-SUB 15-pin)
- chętnie także proszę o opinię dot. odbioru z kablówki
 

wozim

New member
PIP'a nie ma
PAP jest
TV - SCART
TV - Componet
TV - HDMI
TV - PC - tego nie sprawdziłem, bo komputer jest podłączony po HDMI
PC analog 1024x768 albo rozciągnięty, albo 4/3
PC po HDMI pozwala na uzyskanie różnych rozdzielczości - nawet 1920x1080(1080i), ale za każdym razem obraz jest skalowany, po drugie jest tzw. overscan - odcina krańce ekranu. Może to kwestia niedokonfigurowania sterowników Catalist 6.9 w linuxie, którego używam. Z drugiej strony słyszałem, że DVI-HDMI nie do końca działa tak, jakby tygrysy chciały.

Kablówka ogląda się całkiem nieźle. HD to bajka.

Używam mniejszego brata 26x70
 
Ostatnia edycja:

jurecki

New member
x70 PAP

wozim - dziękuje, bardzo mi pomogłeś
wynika z tego, że obsługiwane są wszystkie gniazda, przy założeniu: TV - obraz główny, sygnał zewn. - obraz pomocniczy

jestem prawie na 100% zdecydowany na zakup tego modelu, a Twoja opinia dodatkow mnie przekonuje
obraz widziałem w marketach, cos tam nawey poklikałem w ustawieniach i przypadł mi do gustu :)
problem był tylko z pip/pap - a tego nie można było sprawdzić
w instrukcji (z netu) i w danych informacyjnych piszą bardzo różne rzeczy... (m.in. dotyczy to funkcji PIP!!! - której - jak twierdzisz nie ma)

jesli miałbyś możliwość podłączenia pc po d-sub
a może ktoś z kolegów korzysta z takiego podłączenia byłbym wdzięczny za info
 

wozim

New member
PC analog(DSUB) 1024x768 albo rozciągnięty, albo 4/3 - podłączyłem laptopa z pokładową kartą graf. intela.
4/3 oznacza tyle co oglądanie TV 4/3 w orginalnych proporcjach - są pasy po bokach ekranu i zachowane proporcje - czyli z rodzielczości 1366 jest obcięte z obu stron tyle ile trzeba do osiągnięcia 1024. Wtedy obraz z kompa jest brzytwa. Prz rozciągnięciu do pełnego ekranu 1024 jest skalowane do 1366 i litery są szerokie i mniej wyraźne. Pod tym względem lepiej spisują się ekrany wywodzące się z marek specjalizujących się pierwotnie z LCD do komputerów np. Samsung. Z tego co badałem przed zakupem to jeszcze Toshiba WL66 wyświetla 1280x768, ale nie ma PIP/PAP.
Z drugiej strony sterowniki ATI do windowsa pozwalają na ustwienie po DVI sygnału 720p czy 1080i, więc może w systemie Billa G. wyświetli się to ładniej. Myślę, że dopiero przy karcie graficznej z wyjściem HDMI będzie można uzyskać bardzo dobry obraz 720p/1080i z zastrzeżeniem, że niestety matryca 1366x768 zawsze go przeskaluje. Podczas wyświetlania obrazu HD nie zwrócisz na to uwagi.
Co do obecności/nieobecności PIP to piszę z własnego doświadczenia. Może w modelach z przed pół roku nie było, a teraz jest? Ze specyfikacji techn. 26'=32' poza rozmiarem ekranu, wymiarami i wagą ;)
 

jurecki

New member
ok, dziękuję
liczyłem właśnie na opinię z doswiadczenia własnego, bo instrukcje już przestudiwałem...
obraz (nawet w markecie) wyrózniał się jakością (marne kablówka, dvd ale po scart - takie testowałem) stąd też mój wybór

pozdrawiam, jurek
 

Marion

New member
Jak oceniacie JVC 32 X 70?

Jak oceniacie JVC 32 X 70 na tle konkurentów.....czyli Sony V2000 czy Sharpa Gd 8-9?
Jaka czerń w JVC jest?
 

magiclong

New member
Dołanczam sie do proźby chodzimi o porównanie jvc x70 32 cale z gd8....(ga 9 nie moge znaleść w miescie swoim...pustki w magazynach, koniec roku)
Róznica w cenie to 600 sklep awans.... czy warto dołacić , nie widziałem jvc x70 obrazu wiedz prosze o porónanie własnie z gd 8

Edit: Może się błąd zdarzyć, ale bez przesady.
 

Bonciak

New member
Od poniedzialku mam jvc x70. Wzialem prezentacje do domu od kikiego :) Porwnywalismy go z sharpem bv9. Stylistycznie moim zdaniem wygrywa jvc - lzejsza obudowa, delikatna ramka. Sharp jest caly czarny, wyglada ciezej, glosnik wyglada jakby byl troszke doczepiony na sile. Do tego podstawa w sharpie jest wysoka przez co stosunek wysokosci do szerokosci wynosi prawie 1:1 ;) Wyjscia i wejscia tv posiadaja takie same. Porownujac obraz, szczerze mowiac ciezko jednoznacznie stwierdzic, ktory tv lepiej radzi sobie z obrazem. Kanalami z kablowki bylem zadowolony - szczerze to obawialem sie, ze bedzie gorzej. To bylo mile zaskoczenie (szczegolnie tvn wyglada swietnie). Obraz z dvd po hdmi, taki jaki mozna sie spodziewac, czyli bardzo dobry. Pytacie o czern. Ogladam telewizje pare godzin dziennie, czasem jakis film, jestem wiec przecietnym ogladaczem. Kiedy te 2 modele staly obok siebie wedlug mnie troche lepsza czern mial bv9. Ostatecznie wybralem jvc, mimo ze wczesniej bylem 100% zdecydowany na sharpa. te lcd wyswietlaja obraz tak samo, a lepsza stylistyka przemowila za jvc. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

magiclong

New member
Jest w końcu jakiś posiadacz... Ja dzisiaj zamówiłem niemogłem sie zdcydować miedzi lcd za 4k i 5k i wybrałem jvc z 4400 mysle ze dobra cena. Napisz czy menu jest pl bo zapomnialem zapytać.... oglondsz mecze moze na tym sprzecie...jak wypada w dynamicznej akcji......??
 

wozim

New member
wreszcie jakaś kofontacja! X70 jest konstrukcją starszą, ale widać daje rade. Czy naprawdę system dynamicznego podświetlania matrycy Saharpa przegrywa z "prostym" JVC?? (czerń?), czy chodzi o co innego?
 

Marion

New member
Bonciak ....................oglądałeś może mecz z kablówki jakis czy to na polsat sport czy to na Canal + ?
czy mógłbys napisać jak sie ogląda na Tym JVC mecze , czy są smużenia ? czy kontrast jest dobry, prosze o opinie.
dziękuje
 

witex

New member
32x70

Mnie zaś ciekawi, czy ten telewizor ma PIP i czy mozna ogladać ruchome obrazy z dwóch źródeł, z telewizora i z jakiegoś zewnętrznego tunera.
 

qlaka

New member
LT32X70 DVI-HDMI nie działa

wozim napisał:
...
TV - PC - tego nie sprawdziłem, bo komputer jest podłączony po HDMI
... PC po HDMI pozwala na uzyskanie różnych rozdzielczości - nawet 1920x1080(1080i), ale za każdym razem obraz jest skalowany, po drugie jest tzw. overscan - odcina krańce ekranu. Może to kwestia niedokonfigurowania sterowników Catalist 6.9 w linuxie, którego używam. Z drugiej strony słyszałem, że DVI-HDMI nie do końca działa tak, jakby tygrysy chciały.
...
Witam
Ja posiadam JVC LT32X70 i mam problem z podłączeniem go do PC. Używam karty Radeon 9700 PRO. Monitor (Fujitsu-Siemens LCD) do kompa mam podłączony przez D-SUB natomiast TV podłączyłem na wyjściu z karty DVI (przjściówka DVI->HDMI) i dalej 10 metrowym kablem HDMI-HDMI (bezfirmowy). W telewizorze podłączyłem do gniazda HDMI 1 (EXT-5), bo podobno HDMI 2 nie obsługuje DVI.
Problem polega na tym, że nie mam obrazu na TV. Nie pojawia się nawet na ułamek sekundy ani przy starcie komputera (VGA) ani w żadnej innej chwili.
Co gorsza, jeżeli telewizor jest podłączony do DVI przy starcie komputera (czyli od razu a nie po wystartowaniu systemu-na windows XP i na Linuxie jest to samo), karta na D-SUB podaje sygnał, którego nie obsługuje mój monitor komputerowy i pokazuje mi się brak sygnału chociaż system się odpala.
Mogę natomiast odpalić komputer normalnie (bez wpiętego kabla HDMI do przejściówki DVI-HDMI), po czym po uruchomieniu widnowsa podpiąć kabel i w CCC (Catalist Control Center) dać polecenie "wykryj monitory", co skutkuję odnalezieniem telewizora. Jest rozpoznawany jako: LT-32X70 (czyli prawidłowo). Pokazuję się również informacja o maksymalnej obsługiwanej rozdzielczości: 1920x1080 oraz częstotliwości odświeżania (60 Hz).
NIE DZIAŁA niestety :(
Dodam tylko, że próbowałem różnych rozdzielczości jak również ustawiałem zamiast 60 Hz - 50 Hz. Dalej nic.
Czy ktoś może pomóc?
Wozim- Tobie udało się jakoś podłączyć ten sprzęt. Wiem, że pracujesz pod Linuxem (ja też mam linuxa-FC4-chociaż nie walczyłem na nim z tym problemem) ale może jednak coś doradzisz. Czy masz sygnał dopiero po wystartowaniu systemu czy może zaraz po włączeniu kompa? Możesz wejść do BIOSu? Wyświetla się cokolwiek przy wykrywaniu karty graficznej, pamięci RAM i napędów tuż po włączeniu kompa?
Nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Uszkodzona karta, uszkodzona przejściówka DVI-HDMI, złej jakości lub uszkodzony kabel (jest długi), uszkodzone gniazdo HDMI w TV czy może jednak "ten typ (JVC LT32X70) tak ma"? :confused:

Przeprszam, jeżeli to niewłaściwe miejsce dla tego pytania. W razie czego proszę Admina o przeniesienie.

Dzięki
 

wozim

New member
qlaka napisał:
Witam
Ja posiadam JVC LT32X70 i mam problem z podłączeniem go do PC. Używam karty Radeon 9700 PRO. Monitor (Fujitsu-Siemens LCD) do kompa mam podłączony przez D-SUB natomiast TV podłączyłem na wyjściu z karty DVI (przjściówka DVI->HDMI) i dalej 10 metrowym kablem HDMI-HDMI (bezfirmowy). W telewizorze podłączyłem do gniazda HDMI 1 (EXT-5), bo podobno HDMI 2 nie obsługuje DVI.
Moja konfiguracja to Radeon9550. Monitor crt po d-sub, telewizor kablem DVI-HDMI(5m) pod e6. Pod e5 też z ciekawości podłączyłem i działa. Ustawienia wyświetlania są na "display clone", rozdzielczość 1280x720.

qlaka napisał:
Mogę natomiast odpalić komputer normalnie (bez wpiętego kabla HDMI do przejściówki DVI-HDMI), po czym po uruchomieniu widnowsa podpiąć kabel i w CCC (Catalist Control Center) dać polecenie "wykryj monitory", co skutkuję odnalezieniem telewizora. Jest rozpoznawany jako: LT-32X70 (czyli prawidłowo). Pokazuję się również informacja o maksymalnej obsługiwanej rozdzielczości: 1920x1080 oraz częstotliwości odświeżania (60 Hz).
NIE DZIAŁA niestety :(
Dodam tylko, że próbowałem różnych rozdzielczości jak również ustawiałem zamiast 60 Hz - 50 Hz. Dalej nic.
Czy ktoś może pomóc?
Wozim- Tobie udało się jakoś podłączyć ten sprzęt. Wiem, że pracujesz pod Linuxem (ja też mam linuxa-FC4-chociaż nie walczyłem na nim z tym problemem) ale może jednak coś doradzisz. Czy masz sygnał dopiero po wystartowaniu systemu czy może zaraz po włączeniu kompa? Możesz wejść do BIOSu? Wyświetla się cokolwiek przy wykrywaniu karty graficznej, pamięci RAM i napędów tuż po włączeniu kompa?
Nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Uszkodzona karta, uszkodzona przejściówka DVI-HDMI, złej jakości lub uszkodzony kabel (jest długi), uszkodzone gniazdo HDMI w TV czy może jednak "ten typ (JVC LT32X70) tak ma"? :confused:

Przeprszam, jeżeli to niewłaściwe miejsce dla tego pytania. W razie czego proszę Admina o przeniesienie.

Dzięki
Obraz na tv pojawia się po uruchomieniu X-ów (Ekran logowania). Wydaje mi się, że taka już uroda podłączenia dvi-hdmi
Jak podłączysz komp do tv po dsub jest ok od początku.
Catalisty pod windows pozwalają na zdefiniowanie sygnału wyjściowego jako np. 720p lub 1080i (50/60Hz), może tędy droga.

Niepokoi mnie to, że nawet po rozpoznaniu TV i ustawieniu rozdzielczości nie pojawia się obraz. Może to ta przejściówka, albo kabel? Masz możliwość przetestowania tego kabla?
 
Do góry