JVC X70 - wszystko o serii 26X70 32X70

jaqmd

New member
LX 600 vs N71 vs M71 vs GA9 vs JVC X70 vs PF7411

Szanowni Forumowicze!
Jak byście sklasyfikowali kolejno te modele od 1 do 6: Panasonic LX 600 (4700zł), Samsung N71 (4500zł), Samsung M71 (4630zł), Sharp GA9 (BV9) (4700zł), JVC X70 (4500zł), Philips PF7411 (4000zł)?
:cool:
Wszystkie w zbliżonej cenie (no może poza Philipsem). Wszystkie mają 2 HDMI, 1366 x 768. Co byście wybrali z tej grupy?

Pozdrawiam, dalej mam wielki dylemat.
 

Marion

New member
1. Panasonic lx600
2. JVC x70
poten reszta, ale z tej grupy panasonic wg mnie najładniej gra na kablówce., nie móiąc juz o cyforwych platformach
 

jaqmd

New member
Cześć.
Co wybrać z tych 3 modeli w promocyjnej cenie?
1. Philips PF7411 za 3700
2. JVC X70BU za 3800
3. Samsung N71 za 4000
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Ja oglądałem wczoraj S70 i R71 i wydje mi sie ze nie ma róznic. Dlatego chyba jesli juz to sie zdecyduja przy prezentacji na R71 jakośc obrazu dla mnie taka sama a cene duużo niższa
 

sidd

New member
wejścia

proszę o informację od użytkownika x70 nt wejść w tym tv, z tego co udało mi sie znaleźć to powinien mieć oprócz 2x hdmi, component oraz scart i s video równiez dwa wejścia dla pc - d-sub i dvi, czy to prawda? przy okazji czy ktoś korzysta z tego telewizora podłączonego do pc? jeżeli tak to jak sprawdza się w tej roli?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja mam pytanie do osób, które mają lub miały np podczas prezentacji mozliwośc porównania tego X70 z panasonic LX 600 . który z nich wypada lepiej?
 

black_wic

New member
sidd napisał:
...x70 nt wejść w tym tv... pc - d-sub i dvi, czy to prawda? przy okazji czy ktoś korzysta z tego telewizora podłączonego do pc? jeżeli tak to jak sprawdza się w tej roli?

X70 nie posiada wejscia dvi (chociaz mozna podlaczyc z dvi poprzez przejsciowke albo dvi-hdmi, albo poprzez dvi-component). Telewizorek po d-sub przyjmuje rozdzialke 1360x768, jednak obraz nie jest super ostry jak mogloby sie wydawac. Najlepiej wyglada obraz puszczony przez dvi-hdmi w rozdzialce 1920x1080i. Troche przeszkadza ten przeplot, co widac szczegolnie przy pojawianiu sie menu etc. Ogolnie da sie przegladac strony internetowe itp. Nie ma wiekszych problemow z odczytem tekstu (no chyba ze autorzy strony maja jakies dziwne upodobania do kolorow - czerwony tekst na czarnym tle np. jest raczej slabo widoczny). Ale za to ogladanie filmow z kompa to bajka :).
 

sidd

New member
dobra cena

witajcie, dzisiaj kupiłem ten telewizor w Rtv Euro Agd za 4 tyś zł :D, w sklepie był jeden ale oryginalnie zapakowany w kartonie, nie zdążył trafic na półki przed świętam bo nie było dla niego miejsca, dla zainteresownych jest jeszcze po jednej sztuce w Euro w Lublinie i Katowicach w tej samej cenie (szczegóły na infolinii Euro 228621010)! instalacja jutro, mam nadzieje, że komuś przydadzą sie moje opinie na jego temat a do podłączenia sporo: dvd po hdmi, xbox 360 po component, n po hdmi i pecet po d-sub, pozdrawiam
 

yapi

New member
Czekam na twoje opinie Sidd z wielką niecierpliwością, ponieważ sam jestem zainteresowany tym LCD-kiem.

Mam też pytanie do black wic.
Możesz napisać coś więcej o wyposażeniu twojego kompa ( procesor, pamięć RAM i karta graficzna ), chodzi mi o współpracę kompa z JVC-em.
Jakie muszą być minimalne wymagania kompa, żeby oglądać np. filmy w HD.
Dziekuję i pozdrawiam.
 

sidd

New member
pc podłączony

a więc kolejno, na codzień używam 19 calowego monitora LCD od Samsunga model SyncMaster 931MP, jest to wysoki model z bardzo dobrym obrazem więc obawiałem się o efekt po podłączeniu pc do telewizora, komputer został podłączony do wejścia d-sub w telewizorze z kartą grafiki Gigabyte GeForce 8800 GTX, wcześniej wyczytałem w instrukcji (str. 34), że telewizor obsługuje format XGA w rozdzielczości 1024x768 i częstotliwości pionowej 60 Hz (czyli inna niż natywna telewizora, a więc inaczej niż napisał black wic! telewizor przyjmuje sygnał w rozdzielczości 1366x768 ale jakośc obrazu pozostawia wtedy wiele do życzenia, telewizor jest przystosowany do obsługi sygnału z pc w rozdzielczości 1024x768!), takie wartości ustawiłem na PC, odległość od telewizora około 2 metry, wszystkie ustawienia obrazu na 0 lub normal, wszelkie "polepszacze" wyłączone
odpaliłem i powiem szczerze efekt znacznie przerósł moje oczekiwania:
- pulpit: czcionki i ikonki wyraźnie zarysowne bez rozmyć i zamgleń, pulpit czarny (taki mam ustawiony) matryca idealnie równo podświetlona dużo lepiej niz w 19 calowym samsungu - bardzo dobrze
- strony www: podobnie jak pulpit wszystko w porządku, zdjęcia ostre i wyraźne kolory bardzo dobre!
- teraz czas na najlepsze gra Need For Speed Carbon rozdź 1024x768, wszystkie ustawienia grafiki max i ogromne, miłe zaskoczenie, naprawdę nie spodziewałem się takiej jakości, obraz płynny, zero smużeń, świetne kolory i głębia, doskonała ostrość!
dla mnie ,ale pamiętajcie, że to subiektywna ocena, telewizor doskonale współpracuje z PC!
teraz pora na podłączenie xbox 360 po component, wyniki pewnie dopiero jutro
w razie potrzeby chętnie odpowiem na pytania przez telefon, nr na priv
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

yapi

New member
Cześć.
Sidd, dzięki że podzieliłeś się swoimi pierwszymi wrażeniami.
Czekam na resztę relacji!
Czy próbowałeś może oglądać filmy puszczane z kompa?
Jak to wygląda. Czy poprzez łącze D-sub i rozdzielczość 1024x768 jakość jest dobra?
A może masz możliwość podpięcia kompa do TV poprzez łącze DVI.
Sorry, że tak drążę ten temat, ale jestem bardzo zainteresowany wynikami współpracy JVC'a z komputerem, ponieważ planuję niebawem zakupić ten sprzęcik.
Pozdrawiam.
 

wozim

New member
yapi napisał:
Cześć.
Sidd, dzięki że podzieliłeś się swoimi pierwszymi wrażeniami.
Czekam na resztę relacji!
Czy próbowałeś może oglądać filmy puszczane z kompa?
Jak to wygląda. Czy poprzez łącze D-sub i rozdzielczość 1024x768 jakość jest dobra?
A może masz możliwość podpięcia kompa do TV poprzez łącze DVI.
Sorry, że tak drążę ten temat, ale jestem bardzo zainteresowany wynikami współpracy JVC'a z komputerem, ponieważ planuję niebawem zakupić ten sprzęcik.
Pozdrawiam.

X70 po dsub daje się ustawić 1x1 (4x3 - paski z boków).
W tym przypadku obraz jest wyraźny, ale te czarne paski.

W drugim przypadku rozdzielczość 1024 jest rozciągnięta do pełnej szerokości ekranu i obraz jest nieco spłaszczony. Przy oglądaniu może to przeszkadzać.

Lepsze efekty daje podłączenie DVI-HDMI. Proporcje ekranu są zachowane i obraz jest naprawdę dobry (ja ustawiam 1280x720). Występuje natomiast lekki overscan. Do oglądania filmów z kompa zdecydowanie polecam to rozwiązanie!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jestem w posiadaniu kilkuset opinii użytkowników tego modelu.
Mnóstwo opinni zachwycających . jedyną uwagą jeśli nie czyta się instrukcji jest współpraca z komputerem.
Telewizor godny polecenia - szczególnie przy nowych nizszch cenach.
pozdrawiam
 

yapi

New member
Wozim, dziękuję za odpowiedź!
Czy ten lekki overscan, o którym piszesz oznacza obcięcie obrazu?

Kiki, o co chodzi z tą instrukcją?
Czy jest tam coś napisane o ewentualnych problemach we współpracy z PC?
Mógłbyś coś więcej napisać.

Pozdrawiam.
Dzięki.
 
Do góry