Jvc xv-bp1

destructor

New member
Bez reklam
Myślę, że warto co nieco napisać o tym odtwarzaczu. Na początek niewiele, gdyż narazie nie mam zbytnio czasu na testy.

Wygląd jak dla mnie jest super, przyciski są w dotyku takie jak powinny być, dla mnie bajka w porównaniu do wszystkich innych blurayów, a dotykałem chyba wszystkich w cenie do 1000zł :) Dioda standby wytonowana koloru czerwonego "pozioma kreseczka" tuż na przyciskiem power, także łatwo włączyć playera nawet po ciemku. Wyświetlacz koloru niebieskiego, tak samo jak podświetlenie przycisków i pionowa "kreska" oddzielająca panel przycisków od wyświetlacza. Myślałem że będzie to przeszkadzało przy oglądaniu ale nie zwraca się na to uwagi. W całkiem ciemnym pomieszczeniu daje bardzo delikatne oświetlenie. Nie da się zmniejszyć natężenia niebieskiego światła, wyłącza się ono oczywiście po wciśnięciu power.
Port USB za zaślepką wyciąganą paznokciem.

Menu iintuicyjne, przejrzyste, nie ma co opisywać, największy laik się połapie.
Szybkość startu filmu niesamowita, jestem pod wrażeniem. Odtwarzacz nie ma opcji quick start, on tak po prostu ma domyślnie. Zresztą sama nazwa tematu na avsforum mówi sama za siebie:
Official *Fast Loading* JVC XV-BP1 owner's thread

Pilot jak pilot, dla mnie intuicyjny, nie podświetlany. Zasilany jedną baterią AAA, także fajnie bo nie trzeba pakować nie wiadomo ilu baterii.

Co mi się podoba to możliwość zaznaczania/stawiania punktów w filmie, do których potem możemy potem łatwo przeskoczyć - przycisk MARKER na pilocie. Niestety po wyłączeniu power markery przy pliku mkv kasowały się.
Ale już wogóle co mnie zaskoczyło to progress-bar jak w odtwarzaczach PC, gdzie możemy przesuwać swobodnie suwakiem - przycisk SEARCH na pilocie. Być może jestem zacofany ale w odtwarzaczach DVD, które człowiek obsługiwał tego nie było i bardzo go to denerwowało :)

Narazie sprawdziłem naprawdę niewiele:
- DVD - Scooby Doo - obraz bajka
- AVI z USB - jakiś tam filmik włączyłem, bez problemu poszedł
- MKV z DVD, tutaj jeden film mi poszedł bez problemu, na drugim miałem śliczne artefakty, prostokąt na prostokącie. Na szczęście problem opisany na avsforum. JVC zupgradował firmware dla tego błędu. Także pierwsze co, to należy zupgradować firmware tego playera ze strony JVC:
Blu-ray Disc Player XV-BP1 Updater Blu-ray Disc Products Support Information | JVC
Firmware Ver. 7.169 naprawia artefakty w mkv.

Napisy do MKV w zewnętrznym pliku z rozszerzeniem TXT w formacie:
{632}{722} jakiś tam napis
odtwarzają się bezbłędnie, nawet po przesnięciu filmu suwakiem, czy przyciskami >> <<.
Napisy wybieramy na pilocie przyciskiem SUBTITLE. W filmie który mam są wbudowane napisy angielskie i zewnętrzne polskie. Po wybraniu polskich napisów z pliku txt angielskie wbudowne oczywiście nie wyświetlają się, także nie ma nakładania napisów, ale to chyba normalne. Oczywiście jest polska czcionka.
Napisy mają czarną otoczkę także nie ma problemu z odczytaniem napisów na jasnym tle.

Przy pliku mkv po wyłaczeniu power odtwarzacz nie zapamiętuje miejsca w którym skończyliśmy oglądać film i domyślnie startuje od początku. Dobrze że jest suwak ;)

Odtwarzacz nie posiada wiatraka, jest bezszelestny.
 
Ostatnia edycja:

afflux

New member
MKV profil 5.1

Witam z tego co widzę jest to klon LG BD370, nawet pilot pozostał ten sam. Sam posiadam 370 i jestem z niej bardzo zadowolony i mam do Ciebie prośbę czy JVC odtwarza filmy mkv w profilu 5.1 ponieważ LG odtwarza mkv do 4.1. Logicznie myśląc JVC xv-bd1 nie powinien poradzić sobie z profilem 5.1 ale może JVC opracowało własny soft dający taką możliwość, proszę o odpowiedź i pozdrawiam
 

destructor

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o mkv 5.1 to nie próbowałem jeszcze ale w instrukcji jest informacja że,cytuję:
Odtwarzacz ten obsługuje profil H.264/MPEG-4 AVC główny, wysoki na poziomie 4.1. Dla pliku z wyższym poziomem, odtwarzacz zapyta się, czy chcesz go odtwarzać.
Informacja ta pochodzi oczywiście na długo przed ostatnią aktualizacją firmware.
Gdzieniegdzie można znaleźć info od osób, które piszą że mkv 5.1 im się odtwarza. Nie wiadomo ile firmware 7.169 wniosło, czy tylko poprawa pixelizacji w 4.1 czy również poprawa 5.1, bo z tego co widzę na avsforum, osoby które kontaktowały się z JVC mówiły producentowi zarówno o problemie z pixelizacją jak również o profilu 5.1. Są to ostatnie strony topicu, i nie widzę aby ktoś to już przetestował.
Jeśli posiadasz jakieś filmy a najlepiej jakieś problematyczne urywki filmów do przetestowania to mogę je sprawdzić.

PS. Niektórzy piszą że ten JVC jest produktem LG, nie wiem ile w tym prawdy. Mnie konstrukcja BD370 wogóle nie odpowiada i te częste aktualizacje softu. Nieco podobny z zewnątrz jest BD390, ale to wciąż nie to. Konstrukcyjnie dobrze wyglądają bluray Oppo, których nie miałem okazji dotknąć, ich cena nie jest niska :)
 
Ostatnia edycja:

afflux

New member
Dziękuję za szybką odpowiedż, co do próbki filmu w profilu 5.1 to nie mam pomysłu jak Ci ją przesłać ale chyba nie ma potrzeby ponieważ wszystkie filmy o tym profilu kostkują (producent uczciwie podaje że nie powinny być odtwarzane), więc odpal jakikolwiek masz w 5.1 i napisz jaki był efekt, może JVC się postarał. A jeżeli chodzi o podobieństwa do LG to zewnętrznie może przypomina 390 ale po wyglądzie pilota oraz menu oddtwarzacza jak i specyfikacji (390 ma wi-fi ) jest to kropla w kroplę 370, jedyna zmniana to brak w JVC "you tube". Ciekawostką którą odkryłem to że LG na polski rynek ograniczył ethernet tylko do you tube a naprzykład w USA dostępne są Netfix, NetCast oraz CinemaNow pewnie chodzi o możliwość egzekwowania opłat za korzystanie z tych usług.
 

destructor

New member
Bez reklam
Przetestowałem ten film:
Test from a x264 .mkv file | Video | Blue Droplet Media
Jest to mkv x.264 o profilu 5.1 - odtwarza bez problemu. Na starcie była informacja:
Film może nie być poprawnie odtworzony. Chcesz go odtwarzać?
Artefatktów brak. Co prawda film klatkuje, ale na kompie jest to samo, także chyba jest ok. Może jest to spowodowane tym że film ma 25 klatek/s.
Sprawdzę oczywiście inne filmy 5.1.

MKV ze strony divxa pokazujące ich DivXPlusHD idą bezbłędnie. Są w profilu 4.0, przy 23,976 kl/s.

RMVB - nie widzi plików z tym rozszerzeniem.

Rzeczywiście pilot jest identyczny jak w LG 370. Motherboard ma podobno logo LG ale oprogramowanie jest całkiem inne.
 

Nemezy

New member
Witam szanownych forumowiczów :)
Dziś zakupiłem ten model odtwarzacza.
Zdziwiła mnie bardzo duża rozbieżność cenowa (CENEO) tego urządzenia od 439 PLN do ok 1200 PLN.
Bałem się że niska cena może być związana z brakiem DivX ale okazało się że za 459 PLN kupiłem wersję XV-BP1EV z DivX.
Dziś próba z moim Samsungiem 40C650
 

destructor

New member
Bez reklam
Nie należy się obawiać niskiej ceny :) Najlepiej skontaktować się ze sprzedającym aby sprawdził czy na obudowie u góry jest logo DivX, jeśli jest oznacza ono podobnoż wersję europejską EV, wersja US nie ma tego loga (bynajmniej dotychczas nie miała).
W MM odtwarzacz ten jest za 999 zł :D
Odtwarzacz jest dostępny również u kiki-ego, ja mam właśnie od niego za dobrą cenę.
Pamiętaj, najpierw zaktualizuj firmware, potrzebny do tego tylko pendrive. Aktualizacja trwa moment.

PS. Testowane MKV były matroska o profilu 4.0, 4.1 i ten jeden testowy 5.1.

EDIT
Teraz zauważyłem, że jeden z animowanych filmów MKV, które posiadam ma profil 5.1 - matroska. Jest w niewielkiej rozdzielczości 640x480 przy 29,970 kl/s (Container profile=Unknown@5.1) (High@L5.1). Idzie bez problemu, ale coś bez dźwięku (bynajmniej przez HDMI) na PC dźwięk mam. Format dźwięku:
Audio #1
ID : 2
Format : Vorbis
Ustawienia formatu, poziom : 1
ID kodeka : A_VORBIS
Czas trwania : 45 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 128 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 42,1 MB (6%)
Biblioteka zapisująca : libVorbis 1.1 (with impulse_trigger_profile) (UTC 2004-09-20)
Język : Angielski

Audio #2
ID : 3
Format : Vorbis
Ustawienia formatu, poziom : 1
ID kodeka : A_VORBIS
Czas trwania : 45 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 128 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 42,1 MB (6%)
Biblioteka zapisująca : libVorbis 1.1 (with impulse_trigger_profile) (UTC 2004-09-20)
Język : Japoński



Napisy TXT w formacie:
00:00:45:jakiś napis

wyświetlają się, lecz pozostają na ekranie do czasu wyskoczenia następnego napisu. Przy przewijaniu nie gubią się.

Jeśli ktoś potrzebuje jakieś szczegółowe info o odtwarzanych plikach, to niech poda jakie.
 
Ostatnia edycja:

afflux

New member
destructor dziękuję za odpowiedź jednak JVC opracowało lepsze oprogramowanie do swojego oddtwarzacza, teraz mogę z czystym sumieniem polecić go koledze ponieważ rozgląda się za blu-rayem za małe pieniądze. Jak dotąd męczyłem go 370 ale jemu podoba się właśnie ten JVC więc niech kupuje. Jeszcze raz dzięki i nie zaśmiecam wątku, cześć.
 

Nemezy

New member
Wczoraj uruchomiłem to urządzenie.
Jestem zawiedziony oślepiającą niebieską jasnością bijącą z podświetlonych przycisków i pionowej szczeliny obok nich ( taki design )
Próbował ktoś może wyłączyć to cudo albo zmniejszyć poziom jasności ???
Odtwarzacz mam ustawiony obok TV i niestety nie da się nic oglądać bez zasłonięcia tej rozświetlonej strefy w odtwarzaczu.
 

destructor

New member
Bez reklam
Należysz do osób którym przeszkadza owe światło, mnie akurat nie przeszkadza, odtwarzacz mam pod TV. Nie da się wyłaczyć ani zmniejszyć poziomu jasności - jest to informacja potwierdzona przez JVC. Co niektórzy wpadli na pomysł przyklejenia wokół przycisków i na pionową kreskę specjalnych materiałów/folii co powoduje zmniejszenie natężenia światła. To światło w porównaniu do stabilności odtwarzacza to jest nic.
Wczoraj u znajomych siedziałem przed TV, pod nim mają DVD panasonica z wyświetlaczem z białymi cyferkami. Oglądałem ten TV w dzień i strasznie mi przeszkadzały owe cyferki, przy tym niebieskim tak nie mam :D

Dziś wreszcie włączyłem pierwszą płytę BD - Sezon na Misia, niestety film nie posiada polskiej wersji językowej. Jakość obrazu powala na kolana, ogląda się jak w kinie. Wszystko działa jak należy. Czasy startu filmu (do momentu pokazania się obrazu):
1. start od wyłączonego power w krokach: naciśnięcie eject, włożenie płyty, naciśnięcie eject - 30,2 sek
2. start od wyłaczonego power z płytą w środku poprzez naciśnięcie play na pilocie lub power - 27,5-28 sek
3. start od włączonego power poprzez naciśnięcie play - 7,3 sek

Odtwarzacz zapamiętuje miejsce filmu, gdzie skończyliśmy oglądać, nawet po wyjęciu filmu i wyłączeniu power odtwarzacza i zaczyna odtwarzać od tego miejsca.
Wyciągnąłem wtyczkę od zasilania - film zaczyna się odtwarzać również od miejsca gdzie skończyliśmy oglądać.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Odnośnie problemu z dźwiękiem o którym pisałem wyżej:
Teraz zauważyłem, że jeden z animowanych filmów MKV, które posiadam ma profil 5.1 - matroska. Jest w niewielkiej rozdzielczości 640x480 przy 29,970 kl/s (Container profile=Unknown@5.1) (High@L5.1). Idzie bez problemu, ale coś bez dźwięku (bynajmniej przez HDMI) na PC dźwięk mam. Format dźwięku:
Audio #1
ID : 2
Format : Vorbis
Ustawienia formatu, poziom : 1
ID kodeka : A_VORBIS
Dźwięku również nie ma przez wyjście audio z tyłu odtwarzacza na tym filmie. Po wciśnięciu DISPLAY na pilocie, który to powoduje wyświetlanie informacji na temat pliku - format audio jest w tym pliku nierozpoznany.

Z innych informacji mogę podać, że dźwięk idzie równocześnie przez HDMI i wyjście audio, jedno drugiego nie wyklucza.
Ostatnio doceniłem niebieskie światło wokół przycisków podczas obsługi BD po ciemku. Nie ma szukania po omacku przycisków.

Jeden z trailerów MKV na stronie divx ma wbudowane kilka napisów. Player pozwala na wybór dowolnego z nich.

Odnośnie jeszcze napisów, można je zmieniać w locie, nie trzeba startować filmu od początku. Jeśli chodzi o zewnętrzne napisy to nazwa pliku z napisami musi być taka jak nazwa pliku z filmem.
 
Ostatnia edycja:

Dammian

New member
pliki AVCHD

Koledzy , proszę o pomoc.

Nie mogę odczytać plików AVCHD nagranych komerką Toshiba Camileo.
Próbowałem z USB oraz z płyty DVD.
Wcześniej w innych formatach finalizowałem płyty bezpośrednio na nagrywarce Samsunga.
Jak to zrobić z poziomu Windows w przypadku plików AVCHD?
Mam ten BD 1 dzień nie robiłem żadnych aktualizacji softa etc.

pozdrawiania.
 

destructor

New member
Bez reklam
nie robiłem żadnych aktualizacji softa etc.
Przeczytaj co napisałem w pierwszym poście - (wytłuszczę tutaj bo tam już nie mogę) pierwsze co należy zrobić po zakupie tego blu-ray to aktualizacja firmware, zrób to jak najszybciej. Link do firmware jest w pierwszym poście tego wątku.
Jeśli możesz podrzuć mi na jakiś serwerek niewielki plik AVCHD, który nagrasz. Tylko naprawdę niewielki, niech będzie 5 sekund nagrania, może przez maila nawet pojdzie. Jak coś to na priv napisz.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Dammian plik, który mi przesłałeś odtwarza mi się bez problemu na JVC. Odtworzyłem przez USB z pendrive.
Informacje o pliku:
Kod:
Format                          : AVI
Format/Informacja               : Audio Video Interleave
Rozmiar pliku                   : 3,03 MB
Czas trwania                    : 6s 2ms
Całkowita przepływność bitów    : 4.240 Kb/s

Wideo
ID                              : 0
Format                          : AVC
Format/Informacja               : Advanced Video Codec
Profil formatu                  : Main@L4.0
Ustawienia formatu, CABAC       : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy  : 1 klatka
ID kodeka                       : H264
Czas trwania                    : 6s 0ms
Przepływność bitów              : 4.144 Kb/s
Szerokość                       : 1.280 pikseli
Wysokość                        : 720 pikseli
Proporcje obrazu                : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek    : 30,000 kl/s
ColorSpace                      : YUV
ChromaSubsampling               : 4:2:0
BitDepth/String                 : 8 bitów
Rodzaj skanu                    : Progresywny
bity/(piksele*ramki)            : 0.150
Rozmiar strumienia              : 2,96 MB (98%)

Audio
ID                              : 1
Format                          : ADPCM
ID kodeka                       : 2
ID kodeka/Wskazówka             : Microsoft
Czas trwania                    : 6s 2ms
Rodzaj przepływności            : Stała
Przepływność bitów              : 88,2 Kb/s
Kanały                          : 1 kanał
Częstotliwość próbkowania       : 22,05 KHz
BitDepth/String                 : 4 bity
Rozmiar strumienia              : 65,0 KB (2%)
Przeplot, czas trwania          : 92 ms (2,77 klatki wideo)
1. Czy blu-ray widzi ci ten plik?
2. Jak się zachowuje blu-ray podczas próby odtworzenia go?
3. Zaktualizowałeś firmware?
4. Masz na odtwarzaczu u góry znaczek DivX?
 

Dammian

New member
Cześć,

z usb nic nie widzi, z DVD po prostu pisze DISC ERROR i wypluwa płytę.
Chyba poczekamy aż uaktualnię softa i wtedy napiszę.

pozdrowienia
D
 

Nemezy

New member
Witam
Tak na wszelki, może komuś się przydać.
Trzy pliki w pdf - spis części playera, schematy obwodów i płytek, serwisówka.

Pozdrawiam
 

destructor

New member
Bez reklam
Ja też mam pytanko odnośnie startowego ekranu JVC. Jest to pierwszy ekran, natychmiast pokazujący się po włączeniu power odtwarzacza. U mnie z lewej strony tak mniej więcej na wysokości górnej krawędzi napisu JVC jest jasna kropeczka.
Poprzez złącze HDMI2 w mojej Toshibie jest ona wyraźna i ostra, widać malutkie piksele jak są one ułożone, nie jest to regularna kropka. Przy HDMI1, 3 i 4 kropeczka jest taka jakby bardziej okrągła, regularna. Składa się ona z kilku pikseli i występuje tylko i wyłącznie na tym ekranie startowym z napisem JVC.
Sprawdzałem na 2 kablach HDMI i jest to samo. Czekam na przejściówkę HDMI->DVI może na monitorze da radę sprawdzić.
Nie pojawia się ona natychmiast, tylko tak ułamki sekundy po pokazaniu się ekranu JVC i jest dopóki ekran nie przeskoczy na ten właściwy z filmem lub opcjami.

Czy wy też macie taką kropkę?

Tutaj jest druga biała kropka tuż pod paskiem HDMI BLU, ale jest to kropka która powstała z aparatu fotograficznego, mnie chodzi o tą kropkę niżej.

bliżej:

i jeszcze bliżej:
 

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy jest jakaś "tajna" kombinacja klawiszy żeby szybko odczytać aktualny soft odtwarzacza ? Do aktualnego softu nie mam specjalnie zastrzeżeń i trochę waham się żeby coś "nie popsuć" w dobrze działającej maszynce ;)
Użytkuję ten odtwarzacz od końca marca tego roku razem z telewizorem JVC lt-42dv1bu. Współpraca doskonała - filmy blu-ray rewelacja, DVD również bez uwag a także divx (z napisami) odtwarza znakomicie.
 

destructor

New member
Bez reklam
Nic nie zepsujesz, wszystko chodzi jak należy (a nawet lepiej). Tajnej kombinacji nie znam.
Jak zgrasz nowy soft na pendriva, włóż go do USB playera. Wtedy pokaże ci jak archaiczny masz soft i dopiero wyskoczy opcja uaktualnienia. Bez uaktualnienia nie obejrzysz niektórych filmów (oryginalnych BD).
Czy posiadasz kropeczkę o której pisałem w poście wyżej?

EDIT
Dziś sprawdziłem MP3 z płyty DVD.
Odtwarza prawidłowo. Można odtwarzać wszystkie utwory po kolei, losowo lub zaznaczone (MARKER). Z tym, że odtwarza utwory znajdujące się w jednym katalogu. Nie odtworzy MP3 z różnych katalogów. Tak więc jeśli w katalogu A zaznaczymy sobie pliki do odtworzenia to u góry ekranu będzie liczba zaznaczonych plików, po wyjściu z katalogu liczba ta zeruje się i nie można dodać do utworów odtwarzanych z katalogu A utworów z innego katalogu. Jeśli nie zaczniemy odtwarzać plików z innego katalogu to po powrocie do katalogu A wciąż będą zaznaczone pliki które wybraliśmy. Oczywiście po wyjściu z katalogu wybrane utwory bedą się odtwarzać dopóki nie wybierzemy odtwarzania innych plików.

Przyciski przewijania do następnego utworu (>>| i |<<) wybierają następny/poprzedni utwór z tym, że wciąż w ramach jednego katalogu. Jeśli odtwarzamy pliki z katalogu A i jesteśmy już na ostatnim utworze to naciśnięcie >>| spowoduje przeskok do utworu pierwszego w katalogu A.

Możemy w trakcie odtwarzania muzyki swobodnie przeskakiwać po katalogach.

W momencie wczytywania danych z katalogów (nazwa utworu, czas trwania) może się zdarzyć, komunikacja pilota z playerem będzie delikatnie się przycinała.
 
Ostatnia edycja:

Dammian

New member
Cześć,

właśnie zaktualizowałem softa i wszystko działa.
Dzięki bardzo za pomoc.
Co do kropki o której piszesz to u mnie nie ma takich objawów.
Mam podłączone po HDMI do ampli Yamaha i dalej do telewizora.

pozdrawiam,
D
 
Do góry