GZ HD300 dziwny problem z rozdzielczoscia

piochux

New member
Witam wszystkich. Mój problem z tym sprzetem polega na tym, że kiedy podłączałem kamerę przez HDMI do telewizora Full HD obraz był niewyraźny. Zdziwiło mnie to jako że wszystkie filmy nagrywałem w max jakości oczywiscie w najwyższej rozdziałce (innej niż 1920x1080 kamera podobno nie posiada).
Podłączyłem więc kamerę do komputera, zrzucam filmiki, odtwarzam i wniosek jest taki: nagrania są dobrej jakośći tylko ich rozdzielczość to conajwyżej SD. Po rozciągnieciu na monitor komputera (1360x768) widać samą pikselozę.
I teraz moje pytania: Czy moja kamera jest wadliwa? Czy może mam coś źle w opcjach ustawione (nagrywam w jakości UXP, nie ma różnicy w jakości pomiędzy trybem auto a manual).
Dobrze byłoby żeby wypowiedział się ktoś z posiadaczy kamery.
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

sluuurp

New member
Obraz z kamery na telewizorze HD powinien być żyleta, przynajmniej u mnie tak jest. Co do komputera oglądając w jak to mówisz pełnej rozdzielczości komputer powinien być dość wydajny.
 

piochux

New member
No a wlasnie na TV nie jest.
A moj komputer na pewno jest wystarczajaco wydajny ;]
Napisalem w tej sprawie maila do serwisu JVC, ale ten milczy :???:
 

piochux

New member
niestety. probowalem grzebac w ustawieniach, nic nie pomagalo. a odpowiedzi od serwisu nie dostalem. nie mam zielonego pojecia co zrobic z tym fantem, ale chyba bede zmuszony zadzwonic do sklepu co poradza na ta okolicznosc.
Ale co by tu nie mowic jestem mocno wkurzony ze kupilem sprzet za 2k a nagrywa filmy gorsze (rozdzielczoscia) od niektorych komorek... :/
 
Ostatnia edycja:

eemmiill

New member
No właśnie ja mam to samo. Wydaje mi się, że da się jakoś to rozwiązać. Mam do Ciebie prośbę abyś dał znać jak znajdziesz rozwiązanie tego problemu. Moje gg 3292378 lub e-mail eemmiill@wp.pl. Jak ja rozwiąże problem to też dam znać. Pozdrawiam
 

yzerman74

New member
Wygląda na to, że mam dokładnie ten sam problem. Podłączając kamerę do TV poprzez HDMI jakość obrazu jest dobra (gorsza niż przy Sony HD na kasetę DV ale akceptowalna). Jednak po zrzuceniu do komputera jakość drastycznie spada. Może ma to związek z tym, że obraz jest zrzucany poprzez USB? Nigdzie nie mogę znaleźć porady w tej sprawie.
 
Do góry