JVC Everio GZ-HM550

neoezn

New member
Przymierzam się do zakupu kamery HD - obecnie używam Sony HC3 - jest całkiem dobra ale niestety nie ma full HD (1440x1080) i taśma do kamery jest droższa niż gdybym korzystał z Blu-Ray (taśma 8zł, płyta Blu-Ray na niecałe 2 godziny filmu - 3,5zł za godzinę).

W zasadzie zależy mi najbardziej na Full HD i dobrej ostrości obrazu a z tego co widziałem czytając i oglądając wyniki testów kamer w klasie cenowej 2500-3500zł - JVC HM400 spisywała się całkiem nieźle ale jej wadą były ponoć spore szumy przy scenach ze słabym oświetleniem. ALE - zobaczyłem, że w testach jest też kamera GZ-HM550, która wypadła pod tym względem bardzo dobrze - ostrość obrazu taka jak HM400, cena podobna i nie ma takich szumów w "low light".

Zależy mi też na możliwości ustawienia priorytetu migawki oraz dobrze by było gdyby miała szeroki kąt znacznie szerszy niż standardowe kamery... no ale tutaj raczej "posilę" się konwerterem.

Kamera ma łączność przez Bluetootha ale na tym to mi za bardzo nie zależy.

Mam pytania:
- czy ta kamera ma priorytet migawki?
- czy ktoś może napisać coś więcej o tej kamerze?
- w jaki sposób odbywa się transfer filmów z kamery do komputera? Przez FireWire, USB...?
- w czym jest gorsza od HM400?

Z tego co widzę - w sklepach jest dopiero od marca i niewiele o niej piszą na różnych forach...
 

jurkas74

New member
Z tego co przeczytałem podstawowym problemem jest brak optycznej stabilizacji obrazu w HM550. Wydaje się, że następcą HM400 jest HM1, a nie HM550.
 
Do góry