Obraz na LT-37HB1BU

marco30

New member
Witam! Zakupiłem po długim namyśle JVC LT-37HB1BU.Ale nie wiem czy go nie zwrócić ponieważ obraz na C+ sport jest okropny - fioletowa poświata .Czy to może być wina kabla ,dekoder mam standardowy nie hd .Co robić???
 

marco30

New member
Wbudowany tuner .Kalibracja.

Wiem że ma wbudowany tuner ale muszę dokupić adapter (tak mi się wydaje)- jaki najlepiej sprawić ?
Co do kalibracji to jaki jest orientacyjny koszt ?Gdzie znaleźć kogoś odpowiedniego.
Obraz na wszystkich innych programach jest w miarę dobry - rodzinie się podoba .Jedynie podczas meczy jest poświata .Spróbuję jeszcze kupić lepszy kabel bo mam jakiś chiński z MM.
Za ten model JVC zapłaciłem 2864 ? Wart jest jakościowo tej ceny ten tv.Nigdzie niema opinii na jego temat .Myślałem o 37EX 500 lub 42PFL7404 ale gdy zobaczyłem obraz na JVC i porównałem to zaraz na drugi dzień pojechałem kupić .Bardziej podobał mi się JVC :-DDV 1 (klasa sama w sobie ale trochę za drogo jak na moje potrzeby).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak - potrzebny jest adapter.
Po kalibracji gra naprawdę dobrze.
Kalibracje napisz do marek@avx.com.pl
Trochę przepłaciłeś bo kosztuje dla niebieskich 2600 zł .
 

marco30

New member
Matryca w JVC 37 HB1BU ?Kto robi najlepsze 37 cali .

Mam pytanie odnośnie matrycy w wymienionym tv - chciałby poczytać coś na ten temat .Wie ktoś jaka jest montowana .Jak sprawdzić ?Wiem że gdzieś umieszczona powinna być na Tv naklejka ( przy sony i philipsie była ) w moim JVC nie widziałem .Jak będę go wieszał na ścianie to jeszcze poszukam.Wiele na forum napisano że najlepsze matryce 37 cali są w Panasonicu ale ogladałem model l 37 v10 e, czerń była fioletowa ogólnie obraz był niefajny ( stał obok JVC 37hb1bu , Sony 37 ex 500 , 42 pfl 7404) .Obraz z jednego źródła i niespodzianka bo JVC odbierał najlepiej .... Teraz nie żałuję że wziąłem 37 cali bo z 2,5 - 3 m to na 40 lub 42 calach obraz nie zachwycałby przy sygnale SD.Czy żeczywiście matryce 40 cali biją jakościowo 37 ,różnica jest tak duża ?
.:hmm: Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie jak 37 hb1bu wypada w starciu z toshibą 37xv635 (same pochlebne opinie na forum długo mój faworyt ale żonie się nie podobał )
 

marco30

New member
Dociekliwosć...

Oczywiście że gra super.Tylko są osoby które idą do pierwszego lepszego sklepu i kupują to co im się wciśnie i są osoby dociekliwe które lubią wiedzieć więcej na temat danego sprzętu .A niestety na temat JVC ciężko znaleźć szczegółowe informacje .Wiem że produkowane są w Polsce w Kwidzynie , część matryc od Sharpa .Szkoda że Polska strona jest tak uboga w porównaniu do tej z USA (wygląda naprawdę kiepsko).Może JVC wyznaję zasadę że dobry produkt sam się sprzeda .W porównaniu ilości wystawionych modeli w sklepach to wszędzie króluje Samsung ,Panasonic ,Sony ,Lg ,Toschiba a JVC widziałem raptem w dwóch sklepach i to 4 egzemplarze schowane w ostatnim kącie !!!Trochę to budzi mieszane uczucia nawet Funai i Oriona jest więcej (kojarzących się z odtwarzaczami video z lat 90 ).:confused:
 

marco30

New member
Jasne pionowe pasy, co robić ???

Niestety zauwazyłem pewną bardzo drażniącą rzecz !!!Podczas oglądania meczy gdy szybko zmienia się położenie kamer pojawiają się jasne pionowe pasy !!!Występuje to głównie podczas ogladania transmisji sportowych.Akurat jeśli juz mam czas to oglądam piłkę nożną dlatego strasznie mnie to wkurza .Teraz zastanawiam się czy oddać Tv do serwisu czy raczej już nic się nie da zrobić ?
 

marco30

New member
Pasy na kilku programach - wada TV czy jakość sygnału ?

Podczas oglądania jak napisałem w powyższej wiadomości dostrzegłem zarys bladych pasów co 5cm na ekranie mojego tv .Zacząłem regulować ... i wydawało Mi się że już ich niema .W sobotę zasiadlem żeby obejrzeć ligę hiszpańską a tu na C+ sport 2 widzę pasy .Zmieniam kanał na C+ sport - również mecz pasów niema .Są one widoczne jeszcze na dwójce .O co biega ???Mam tv podłączone po Euro ( kupiłem drogie ekranowane ) .Zastanawiam się nad zakupem modułu CI tylko czy to coś zmieni jak zastosuję tuner wbudowany w tv.Czy ktoś dostrzegł podobne zjawisko ?
 

hzi

New member
Wiem że ma wbudowany tuner ale muszę dokupić adapter (tak mi się wydaje)- jaki najlepiej sprawić ?
Co do kalibracji to jaki jest orientacyjny koszt ?Gdzie znaleźć kogoś odpowiedniego.
Obraz na wszystkich innych programach jest w miarę dobry - rodzinie się podoba .Jedynie podczas meczy jest poświata .Spróbuję jeszcze kupić lepszy kabel bo mam jakiś chiński z MM.
Za ten model JVC zapłaciłem 2864 ? Wart jest jakościowo tej ceny ten tv.Nigdzie niema opinii na jego temat .Myślałem o 37EX 500 lub 42PFL7404 ale gdy zobaczyłem obraz na JVC i porównałem to zaraz na drugi dzień pojechałem kupić .Bardziej podobał mi się JVC :-DDV 1 (klasa sama w sobie ale trochę za drogo jak na moje potrzeby).

Witam
teraz ciężko jest dostać ten model - zwłaszcza za ta cenę :( w jakim sklepie kopiłeś za 2864? i jakiej produkcji jest twój model?
pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co prawda wątek nie świeży - ale oczywiście modele są w sprzedaży dostępne i to w extra cenach.
 
Do góry