Lt-..hb1bu

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nie kupiłeś - to napisz do jakich warunków i jakich potrzeb ? To jedyny model z MPEG 4 JVC i tunerem satelitarnym.
 

jarpi

New member
Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o tym TV?
Znalazłem jedynie instrukcje na JVC Germany, ale po niemiecku a z tym jezykiem troche kiepsko
Jak sie ma do JVC DV1?
Czy ma matową matrycę?

Jarek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
matryca półmat .
Napisz jakie masz oczekiwania - to postaram się odpowiedzieć.
 

jarpi

New member
matryca półmat .
Napisz jakie masz oczekiwania - to postaram się odpowiedzieć.

Oczekiwania...
Oglądać bedziemy z 3,5 - 4m, pokój nasłoneczniony. Wielkość ekranu 42" (większy raczej nie).
Obecnie używamy soniaka 32" CRT panoramiczny i generalnie jesteśmy zadowoleni, gdyby nie te gabaryty...
Chcałbym aby TV miał tuner MPEG4/SAT + CI (tylko nie wiem jak to działa w tym JVC), więcej miejsca, mniej sprzetu jeden pilot.
Na początek głownie antena zwykła i SAT bez zedanej platformy, darmowe kanały SAT.
Z czasem podejmiemy decyzje i cos się wybierze.
Z tego co się orientuje do takeigo rozwiazania w tej chwili, w gre wchodzi tylko CYFRA+ i Polsat Cyfrowy.
Oczywiscie jakies filmy na DVD, w planie jest tez Blu-Ray ale to odlegle na razie plany.
Podłaczenie notebooka czasem tez by sie przydało, ale to sporadycznie,
Chcielibyśmy przeglądać zdjęcia np. z Pendriva.
W gry nie gram.
Głośnik TV, żeby w miarę dały radę przy normalnym ogląaniu TV, a nie trzebby było podłaczac zestawu KD.
Myślałem wcześniej o plaźmie Panasonic 42"V10, ale brak dostepności, a teraz wyszły jakieś problemy z tymi plazmami Panasonica jak czytam na forum.
No i ten JVC jednak troche tanszy i mniej je pradu.
To chyba tyle.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takich celów to extra model - jest też specjalna cena dla "niebieskich" - napisz na priw dostaniesz info.
 

jarpi

New member
Telewizor JVC 42" HB1BU zakupiłem jakieś 2 tyg. temu i jestem zadowolony.
Programy odbierane ze zwykłej antenty "druciaka" jak dla mnie bardzo dobrze sobie radzi z nimi, skalowanie też jest bardzo dobre.

Programy z SAT zwykłe podobnie jak poprzednie, w zalezności jak to nadaje, a HD czy Full HD są super. Pewnie co niektórzy by się do czegoś przyczepili, dla mnie jest wystarczający i to też przy zwykłych ustawieniach. Może kąty boczne, ale nie mam bezpośredniego porównania, i tak głownie oglądam na wprost lub pod małym kątem i jest w porządku.

Matryca półmat spełnia moje oczekiwania co do odbić, a praktycznie ich braku.
Dzwięk jak na TV bez zarzutu.

Podłączałem notebooka przez HDMI i tez jest wszystko ok, w gry nie gram, ale ogladlem tym sposobem filmy z iplex.pl

Żeby nie było, że nie mam minusów to pierwsza sprawa, na jednym kanale ze zwykłej anteny analog dokładnie Polsat, co jakiś czas, ale to różnie, czasami to nie występuje tak jakby "trzaski" robi się coś z głosem, zmienia sie jakby modulacja, lekko głośność zwiększa. Przy przełaczeniu na inny kanał tego nie ma, powrót na Polsat i dalej jest. Trwa to chwilę i przechodzi i to tylko na tym kanale.

Antene mam zbiorcza, SATkę tak samo, ale genralnie budynek jest mały i mało osób z antenty korzysta.

Druga sprawa to brak polskich czcionek w telegazecie w polskich TV analoggowych i cyfrowych, a także w Info o programie.

Na polskiej stronie JVC nie ma nowych softów, przynajmniej nie znalazłem, ja w TV mam wersję 1.00.01 a na mienieckiej stronie widnieje 1.00.07, pytanie czy taką wersję z jvc.de można zaaplikować do tego telewizora, po drugie nie mogę jej ściągnąć z ich strony i czy poprawia przynajmniej te czcionki?
 
Do góry