nagranie płyty blu-ray - materiał z kamery jvc gz-hd30e

bialas123

New member
Witam
powoli już mnie krew zalewa, więc będę wdzięczny za pomoc.
mam kmerkę jvc gz-hd30e, nagrałem ją filmy w rozdzieczości hd - są w postaci plików .tod
Za pomocą oprogramowania dołączonego do kemary zrzuciłem materiał na dysk a teraz próbuję go nagrać na płytę blu-ray - za pomocą zewnęrznej nagrywarki LG.
Problem jest w tym że pierwsza moja próba skkończyła się po dwóch dobach nagrania (tyle czasu power producer nagrywał 24GB materiału), niestety skutek mizerny, filmu nie można odtworzyć. Druga próba podobnie się skończyła. w tej chwili próbuję trzeci raz i już godzinę nagrywanie stoi na 20% (tworzenie i organizowanie folderów - taka informacja jest w oknie power producer), czuję że nie ma sensu czekać bo i tak to nic nie da.
Dodam że dwie pierwsze próby były na nośniku blu-ray za 12zł, ale teraz ta trzecia - zakupiłem płytkę verbatim - no i tym samym jestem prawie już 50zł w plecy na płytach (nie wspomnę kosztu nagrywarki).
co robić, o co chodzi? jak mam nagrać płytę blu-ray nie tracąc na jakości materiału ktory nagrałem kamerką???

proszę o pomoc, ewentualnie będę wdzięczny za mail: darek.bialy@interia.pl

załączam zrzut ekranu
 

Attachments

  • blu.JPG
    blu.JPG
    79,7 KB · Wyś: 209

zgred72

New member
bialas123 napisał:
Witam
powoli już mnie krew zalewa, więc będę wdzięczny za pomoc.
mam kmerkę jvc gz-hd30e, nagrałem ją filmy w rozdzieczości hd - są w postaci plików .tod
Za pomocą oprogramowania dołączonego do kemary zrzuciłem materiał na dysk a teraz próbuję go nagrać na płytę blu-ray - za pomocą zewnęrznej nagrywarki LG.
Problem jest w tym że pierwsza moja próba skkończyła się po dwóch dobach nagrania (tyle czasu power producer nagrywał 24GB materiału), niestety skutek mizerny, filmu nie można odtworzyć. Druga próba podobnie się skończyła. w tej chwili próbuję trzeci raz i już godzinę nagrywanie stoi na 20% (tworzenie i organizowanie folderów - taka informacja jest w oknie power producer), czuję że nie ma sensu czekać bo i tak to nic nie da.
Dodam że dwie pierwsze próby były na nośniku blu-ray za 12zł, ale teraz ta trzecia - zakupiłem płytkę verbatim - no i tym samym jestem prawie już 50zł w plecy na płytach (nie wspomnę kosztu nagrywarki).
co robić, o co chodzi? jak mam nagrać płytę blu-ray nie tracąc na jakości materiału ktory nagrałem kamerką???

proszę o pomoc, ewentualnie będę wdzięczny za mail: darek.bialy@interia.pl

załączam zrzut ekranu

Próbowałeś uruchomić taki programik , jak DVDFAB ????;)
 

Dreamerek

New member
Kup płytę BD-RE np Verbatima.
Ściągnij z netu ImgBurn (jest darmowy).
Ja mam LG BE08LU20 i BD-RE 25Gb nagrywa mi w 30min. DB-RE 50Gb Panasonica nagrywa w 2,5h natomiast BD-R Verbatima z oznaczeniem 1-2x speed ImgBurn nagrywa z prędkością 6x. Więc albo nagrywarka jest trefna albo coś nie tak z twoim kompem.

PS
Ja pierwszą nagrywarkę Blu-Ray LG oddałem na drugi dzień po zakupie bo nic nie czytała, nie nagrywała tylko płyty "znakowała", tzn każda włożona płyta miała nacięcie około 5 mm w jednakowej odległości od środka :)
 

bialas123

New member
dzięki, w takim razie spróbuję jeszcze raz, mam również LG BE08LU20; dzisiaj kupię płytkę bd-re.
Mam tylko pytanie, jeśli na verbatimie jest oznaczenie prędkości 2x - rozumiem że w opcjach nagrywania również powinienem taką prędkośc ustawic, czy prędkośc ustawiania jest "z automatu".
i jeszcze jedno - a co złego może byc z komputerem - typowy laptop, ilosc miejsca na dysku wystarczająca, paramatery równiez wydaje mi się że jak trzeba?
 

Dreamerek

New member
raczej nic nie powinno być nie tak (czasami są problemy ze sterownikami portu usb)

Z tą płytą BD-RE to dlatego radzę mieć takową, aby móc sprawdzać czy nagrany materiał będzie odtwarzany a później ją czyścisz a finał nagrywasz na zwykła płytkę.
Ja mam w ImgBurn ustawione AWS - czyli możliwie najszybciej.
Przy płytach Verbatima z oznaczeniem 2x prędkość zapisu skoczyła mi do 6x :)
 

bialas123

New member
witam ponownie,
jeszcze raz zaryzykowałem i tym razem spróbowałem nagrać płytę z plikami a dokładnie ze zdjęciami.
zrobiłem to za pomocą ImgBurn jak podpowiedział mi kolega. wszystko poszło sprawnie, materiał jest nagrany, trwało to ok 25min.

więc nagrywarka jest ok, ale nadal nie wiem jak nagrać filmy z mojej kamery - te z rozszerzeniem .tod
coś tu chyba nie tak z oprogramowaniem dołączonym do kamery - power producer coś nie spisuje się.
nadal czekam na podpowiedź w sprawie nagrania filmu.
za dotychczasowe podpowiedzi serdecznie dziękuję,
czekam dalej
 
Do góry