Wizyta w MM i JVC LT-47DV1

olcia0

New member
Witam.Chciałbym podzielić się opinią na temat tego telewizorka.Jeszcze go nie posiadam ale oglądałem na zywo w MM i tu ogólnie załamka,obraz nie do przyjęcia,domyślam się,że to było celowe ze strony sprzedawców.Inne telewizory(Samsung,Toshiba,Sharp)prezentowały się o niebo lepiej.Byłem chętny zakupić ten model,ale po dzisiejszej wizycie zacząłem się zastanawiac czy w niższej cenie nie wartowałoby kupić coś innego.A jaka jest wasza opinia na ten temat,nie chodzi mi o to żebyście się rozpisywali ,krótko i na temat.Dzięki za opinie.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Ja go widziałem w MM i wg mnie jest O.K. (tzn. pdoba mi się jego obraz -jak na warunki sklepowe). Wiadomo wszystko zależy od podanego sygnału.
 

chrup

New member
moim zdaniem obraz w DV1 z normalnego sygnału (czyli dobrego - ze złego w każdym TV obraz jest taki sobie) jest jednym z lepszych dla LCD. To co w moim przypadku wykluczyło go z wyboru to brak MPEG4... i paskudny krzyżak jako podstawa;)
To ostatnie to kwestia gustu, ale gdyby nie te dwie wtopy (moim zdaniem) to bym go wziął.
 

p0m0r

New member
Ja kupiłem ten tv miesiąc temu. Na początku nie byłem zadowolony obraz był taki sobie. Tym bardziej się denerwowałem, że kupiłe ten tv po konsultacji na tym forum (brałem pod uwagę m.in. Samsunga). Dopiero po wymianie dekodera u lokalnego operatora kablówki obraz moge tak napisać jest niesamowity. Nie można praktycznie oderwać oczu. Sygnał ma ogromne znaczenie (Ameryki nie odkryłem). Osobiście bardzo polecam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
olcia0 - sam zadałeś pytanie, sam opisałeś wątpliwości , sam dałeś odpowiedź.
Nic dodać nic ująć. :p
 

pabbllo

New member
Witam.

Mam ten TV od 2 tygodni. Moja decyzja została podjęta na podstawie porównania do samsungów, również LED.
TV stał podłączony do bardzo słabego sygnału SD( wyglądał jak ze źle ustawionej anteny na dachu). Poprosiłem o podanie sygnału HD, takiego jak na Samsungach. Po podłączeniu okazało się, że telewizor wymiótł nawet LED-y, szczególnie było to widać na statycznych obrazach, widać było o wiele mniejsze zaszumienie obrazu. Obraz SD jeden z najlepszych na LCD.

Skrytykowałem sprzedawców za podłączanie takiego telewizora pod tak kiepski sygnał. Powiedzieli, że przedstawiciel samsunga bardzo nie lubi jak ten telewizor stoi obok jego produktów i specjalnie często przełączają na taki sygnał... O ZGROZO!

Telewizor jak każdy LCD ma wady związane z czernią i kątami. Gdystaniesz powyżej ekranu jest bardzo średnio. Kąty boczne całkiem niezłe (jak na LCD).
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Czy masz skalibrowany TV? Bo Ja mam skalibrowany przez kikiego i obraz jest bardzo dobry, co do kątów to sa dużo lepsze niż przed kaliobracją, Trzeba naprawdę mocno stanąć z boku aby było źle i szaro. Więc trzeba tu patrzeć obiektywnie.
 
Do góry