Ustawienia Użytkownika - 42" DV1BU

Witam,

Od dłuższego czasu śledzę wątki na temat LCD DV1BU i zastanawia mnie jedna rzecz , dlaczego tak dużo mówi się o kalibracji LCD a każdy unika /broni się przed podaniem swoich ustawień.

W związku z tym chce przełamać te barierę i podam swoje.
Bazują one na wstępnej kalibracji przeprowadzonej na PC przy użyciu kalibratora z oprogramowaniem Eye-one display 2.
http://www.cyfrowaciemnia.pl/index.php/product/show/id/481

Poniżej moje ustawienia:

- podświetlenie -11 do -18 wieczorem
- kontrast +6
- jasność -4
- ostrość +6
- kolor +0
- barwa +0
- temp. kolorów - normal
- super digipur - wył
- colour managment - wył
- picture managment - wył
- auto obraz - zał
- dynamiczne podświetlenie - wył
- red. szumu MPEG - zał

Postaram się w dniu jutrzejszym skalibrować jeszcze raz TV , tylko zrobię to w dzień.

Proszę o podawanie swoich ustawień/kopiując powyższą listę.
Pozdrawiam

Thomas
 
Ostatnia edycja:

Bobok

New member
Toż to jakaś zmowa milczenia.
Nikt nie chce udostępnić swoich parametrów i pomóc innym użytkownikom.
Już nie mówie o osobach które zapłaciły za kalibracje bo ich rozumiem ale reszta ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Może aż tak wielu posiadaczy tego tv nie ma na tym forum. A szkoda bo kiedyś miałem jvc i jak teraz uda mi sie sprzedac toshibę to znowu wybiore jvc i to własnie ten model. Jesli wszystko pójdzie ok na pewno sie podziele swoimi ustawieniami. pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Thomas1000 napisał:
Witam,

Od dłuższego czasu śledzę wątki na temat LCD DV1BU i zastanawia mnie jedna rzecz , dlaczego tak dużo mówi się o kalibracji LCD a każdy unika /broni się przed podaniem swoich ustawień.

W związku z tym chce przełamać te barierę i podam swoje.
Bazują one na wstępnej kalibracji przeprowadzonej na PC przy użyciu kalibratora z oprogramowaniem Eye-one display 2.
http://www.cyfrowaciemnia.pl/index.php/product/show/id/481

Poniżej moje ustawienia:

- podświetlenie -11 do -18 wieczorem
- kontrast +6
- jasność -4
- ostrość +6
- kolor +0
- barwa +0
- temp. kolorów - normal
- super digipur - wył
- colour managment - wył
- picture managment - wył
- auto obraz - zał
- dynamiczne podświetlenie - wył
- red. szumu MPEG - zał

Postaram się w dniu jutrzejszym skalibrować jeszcze raz TV , tylko zrobię to w dzień.

Proszę o podawanie swoich ustawień/kopiując powyższą listę.
Pozdrawiam

Thomas
Czy faktycznie te polepszacze typu super digipur, picture managment są niepotrzebne? Powiedz jakie masz żródło obrazu. Tuner sat czy kablówka.
 
Tomek Koko napisał:
Czy faktycznie te polepszacze typu super digipur, picture managment są niepotrzebne? Powiedz jakie masz żródło obrazu. Tuner sat czy kablówka.
Witam,
Obraz posiadam z "n-ki" więc nie mogę narzekać..
Co do polepszaczy to, np. colour i pcture managment - nie zauważyłem specjalnie różnicy...
Jeżeli chodzi o dynamiczne podświetlenie - trochę mnie denerwowało kiedy przy PC i czytaniu teksu na czarnym tle obraz stawało się raz czarniejszy raz nie w zależności od koloru tła. Ta opcja przydatna jest do statycznych obrazów, do dynamicznych moim zdaniem średnio.
kolejne, super digipure (PL- naturalnie wyglądające kontury :) - przy tej jakości obrazu nie za bardzo widzę różnicę, może przy kablówce coś by pomogło. Przy podłączeniu PC głownie oglądam BR lub z kamery HD.

A jak u ciebie wyglądają ustawienia i jaki sygnał posiadasz?

Pozdrawiam
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Ja mam na razie toshibe podłaczona do N-ki ale chyba znalazłem klienta wiec jest szansa ze przesiąde sie na jvc. W toshibie uzywam DNR i pogłebienie czerni.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Zgadzam sie w 100 %. Kalibracje zrobiłem wieczorem i przy świetle przy którym najczęściej oglądam i faktycznie obraz fajny ale w dzień juz tak średnio. Twarze czesto w ciągu dnia są różowe i generelnie ma sie wrażenie ze coś nie tak.
 

boodzik_pl

New member
Panowie czy to by znaczyło, że trzeba mieć zapamietane tak powiedzmy ze trzy kalibracje ?
Noc/wieczór, dzień normal i dzień słoneczny ?
 

Max78

New member
Marudzicie Panowie...

Mój TV służy mi głównie jako drugi monitor.
Kalibrację robiłem przez KiKi'ego, ale i tak ją znacząco zmodyfikowałem na moje potrzeby.
Chcecie - proszę bardzo:

Poniżej moje ustawienia:

- podświetlenie +7 do -15 wieczorem
- kontrast -15 do -5 (mniej 'przepałów' -> fotografia)
- jasność -5 do +7
- ostrość -15 do +7
- kolor +0
- barwa +0
- temp. kolorów - ciepły lub normal
- super digipur - wył
- colour managment - wył
- picture managment - wył
- auto obraz - wył
- dynamiczne podświetlenie - wył
- red. szumu MPEG - wył

Wszystko zależy od tego, w jakich warunkach oświetlenia pracuję i z jakim materiałem (fotografia, film, TV).
Ten TV (jak to TV) i tak ostrzy jak cholera, nawet na zmniejszonym wyostrzaniu.
 

dab9

New member
witam.Podepnę się do wątku ale,czy Wasz tv wyczuwa blue ray po hdmi i jak wejść w ustawienia demo trybu eko?
 
Do góry