JVC DV1 jaki w końcu jest?

pola

New member
Witam wszystkich serdecznie. Jaki jest w końcu ten JVC DV1 . Interesuje mnie wersja 37" i tu pytanie do tych forumowiczów , którzy go już jakiś czas użytkują. Niestety nie miałem możliwości zobaczyć tego sprzętu w naturze a potrzeba kupna nowego tv przycisnęła mnie do ściany. Słyszałem że to niezły sprzęt , niemniej opinie bezpośrednich użytkowników bardziej mnie interesują . Chodziłoby mi o informację na temat płynności w scenach dynamicznych /sport/, jakości koloru , obrazu i kąty , jakości dźwięku a także ze względu na moje zainteresowania fotografią jakości zobrazowania fotek. Gdzie ewentualnie na forach zagranicznych mógłbym zdobyć trochę informacji. Gdziekolwiek próbowałem , nie znalazłem nic co trochę bardziej pogłębiło by moje wiadomości. Bardzo proszę o udzielenie rzeczowych informacji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
źle szukałeś . Test jest od 10.05.2009
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40313
031_P1180747.JPG


Wystarczy jak zalogujesz się w klubie HDTV.
Model jeden z najlepszych na rynku.
Jeśli masz wątpliwosci poproś o prezentację w domu .
 

PiotrM_

New member
Tu się zgodzę, że poza wszelakimi testami, bardzo interesujące są również opinie "zwykłych" użytkowników, którzy obcują ze sprzetem na codzień...co ich denerwuje, co doceniają. Testy są bardzo potrzebne i przydatne, ale są to jednorazowe akcje. Ponadto niektóre z nich ograniczają się raczej do przeglądu funkcji, a nie ich faktycznego testowania, przez co nie odpowiadają na wszystkie pytania.
Mnie ciekawi jak długo np trwa wczytywanie pojedyńczej fotografii z USB (np 10MPix) w trybie pokazu slajdów i czy skalowanie w dół do 1920x1080 odbywa się jakimś sensownym algorytmem, nie powodującym spadku ostrości....
 

pola

New member
Fajnie zobaczyć że ktoś odpowiedział na moje zapytanie. Dziękuję i proszę o jeszcze większą porcję informacji na temat tego tv. Miło mi KIKI że podzieliłeś się swoją wiedzą z zakresu zobrazowania fotek i za to dzięki bo o takie info mi przede wszystkim chodzi. Pragnąłbym by większa liczba forumowiczów czytających ten wątek zaspokoiła swoją wiedzę wraz ze mną o tym odbiorniku. Niemniej nie widzę potrzeby wykupywać dostępu do raju jakie są twoje testy. Chętnie zobaczyłbym tylko test tego DV1. i wysłuchał rzeczową opinię codziennych użytkowników ich spostrzeżenia za i przeciw. Tak się składa że jestem elektronikiem z bardzo wrażliwym i wybrednym okiem jeśli chodzi o jakość i kolor obrazu. Kalibrowałem parę lcd-ków osobiście ,tylko było to czym robić (parametry regulacji obrazu dostępne dla użytkownika). Dlatego mam pytanie na czym polega ta kalibracja w JVC skoro balans bieli prawdopodobnie nie jest dostępny dla użytkownika poza regulacją jasności kontrastu i ewentualnie wsp. gamma? Widziałem trochę lcd-ków , a wśród nich parę niższych modeli jvc , które nie wiem czemu ujęły mnie urokiem swojego obrazu. Dlatego w chwili potrzeby wymiany tv na nowy kieruje wzrok akurat na te markę , tylko chcę się utwierdzić czy właściwy model sobie upatrzyłem. Przypominam że nie będę go używać do pc-gier , tylko do oglądania programów tV z cyfry+, filmów i fotek. Czas mnie zaczyna naglić z zakupem wiec proszę o możliwie największą liczbę informacji na temat tego 37DV1. Jeżeli tak się zdarzy że wybór mój padnie na ten model nie omieszkam zamieścić obszernych informacji z codziennej eksploatacji i moich prywatnych spostrzeżeń dla tych którzy będą w podobnej rozterce jak ja obecnie. Pozdrawiam .
 

pola

New member
Tak KIKI to bardzo rozsądne rozwiązanie. Widziałem pół godziny temu Panasonic-a 37V10E . Jak wygląda ten model w stosunku 37DV1 . Jakie jest twoje zdanie na temat tych dwóch TV? Czy mogę jakoś porównać jakość obrazu V10E i Dv1 :?:
 

Moriia

New member
Zakupilem w piatek ten tv zrobilem po niego 300 mil(500km) uwazam ze warto powiem ze widzialem w sklepie sharpa dh77e i wydaje mi sie ze ten lepiej skaluje SD. uwazam ze to dobry zakup :)
 

Moriia

New member
Hmm po uzytkowaniu tego tv poprzez 2 tyg. Nie widze jakos duzo wad obraz z cyfrowej telewizji nie hd nawet z 1,5 metra nie wyglada zle :) A wrecz bym powiedzial ze bardzo dobrze :)
Kolory rowniez mi sie podobaja nawet bez kalibracji ... pewnie przez to ze nie jestem na takie rzeczy wyczulony.
Ale moglby byc wiekszy :p
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Ok, od wczoraj mam 47DV1, obraz po kalibracji wygląda cudownie, czerń i kąty dla mnie nie istnieją (w porównaniu z Toshibą ZV).
Mam tylko jedno pytanie - jak włączam za kżdym razem TV to na ekranie pokazuje mi się "wybierz język, podja kraj, itd." - JAK to wyłączyć aby przy uruchomieniu TV pokazywał się od razu obraz ?
Dzięki za info.
 

urodzony8lipca

New member
populista napisał:
witajcie warto kupić taki tv 47 cali nowy ale bez gwarancji w cenie około 3600 co o tym sadzicie?
Też widziałem tę ofertę na allegro ale koleś podniósł cenę na 4800:eek: chyba jakiś żart że bez gwarancji sprzeda za prawie rynkową. Musi policzyć cenę jakby to był sprzęt używany 2 lata i tak skalkulować cenę czyli 50% hehe. Ja może poniżej 3 tys. to bym zaryzykował;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry