kamera JVC GZ-HD300

ania80

New member
Witam mam pytanie a dokładnie to parę pytań, mam kamerę JVC GZ-HD 300 i chciałabym abym ktoś mi pomógł w paru kwestiach, instrukcja jest słabo napisana.Przechodzę do rzeczy:
1.Jak mam ustawić w kamerze nagrywanie w jednym pliku, bo za każdym razem kiedy nagrywam mam to zapisane w oddzielnym pliku i tak jak nagrywam jakąś imprezę i z jednego nagrania 20 minutowego mam 10 filmików.

2.W jakim programie mogę potem nagrany film przerobić, dodać sceny i efekty?

3. Czy jakość UXP to jest Full HD ?

Narazie tyle, ale pewnie coś jeszcze znajdę,proszę o szybką odpowiedz.
 

krysiek

New member
ania80 napisał:
1.Jak mam ustawić w kamerze nagrywanie w jednym pliku, bo za każdym razem kiedy nagrywam mam to zapisane w oddzielnym pliku i tak jak nagrywam jakąś imprezę i z jednego nagrania 20 minutowego mam 10 filmików.

2.W jakim programie mogę potem nagrany film przerobić, dodać sceny i efekty?

3. Czy jakość UXP to jest Full HD ?

Narazie tyle, ale pewnie coś jeszcze znajdę,proszę o szybką odpowiedz.

1. Tak to już jest i bardzo dobrze. Nagrania są zapisywane oddzielnie aby było prościej coś z nimi później zrobić. Polecam poczytać temat odnosnie plików AVHCD
2. Ja używałem Windows movie makere (masz w systemie za darmo)
prosty i na pierwsze produkcje zdecydowanie wystarczający. Teraz bawię się Sony Vegas Studio i też nie jest źle.
3. tu niestety nie pomogę, ale jakośc hd to przedewszystkim rozdzielczość (1920-1080) a później bitrate. Popatrz jaki bitrate oferuje twoja kamerka.

pozdrawiam
kr.
 

madwolf

New member
Na pytania 1 i 2 już odpowiedziałem prywatnie.

Ad. 3
W tej kamerze każda z jakości to jest "Full HD" (1920x1080). Full HD określa rozdzielczość filmu. Co do tych ustawień jakości to musisz sama przetestować, chodzi o to, że w niższej szczególnie przy dużym ruchu w kadrze mogą pojawić się jakieś błędy w obrazie.
 

chmielak79

New member
Jvc Gz-hd 300

Witam,
ja mam problem z datą i godziną na filmach. Nie mogę ustawić, żeby kamera nagrywała datę i godzinę na filmie. Czy ta kamera nie posiada takiej opcji?
 

chmielak79

New member
Czytałem instrukcje polską 15 razy i angielską 5 razy i jakoś nie znalazłem nigdzie. Może niejasno opisałem problem. Jak odtwarzam film na kamerze to jest data i godzina nagrania na wyświetlaczu kamery, natomiast nie ma jej na filmach już zgranych do kompa. Robiłem DVD programami dołączonymi do kamery (min.) i też niestety daty i godziny nagrania na filmie brak. Nie jestem "inny" i potrafię czytać instrukcje co nie znaczy oczywiście, że wszystko z niej rozumiem i nie oczekuję odpowiedzi w stylu "poczytaj instrukcję".
 

tenwolny

New member
Szukam sampla z JVC HD 300

Witam

Ja dopiero przymierzam się do kupna tej kamerki i chciałem zobaczyć jak nagrywa filmy ale nigdzie nie moge znaleźć żadnego sampla :( Czy mógłby ktoś podesłać mi na maila albo wrzucić na jakis serwer krótki minutowy filmik w najlepszej jakości ? CHciałbym zobaczyć jak nagrywa np w słoneczny dzień i w pomieszczeniu przy sztucznym oświetleniu. A może ktos wie skąd mógłbym pobrać takie sample ?

pozdrawiam Marcin
 

gajos

New member
UXP(1920×1080/16:9) VBR :24Mbps
XP(1920×1080/16:9) VBR :17Mbps
SP(1920×1080/16:9) VBR :12Mbps
EP(1920×1080/16:9) VBR :5Mbps
 

Furek81

New member
przegrywanie fimów na DVD

Zakupiłem kamerę cyfrową JVC GZ-HD300REZ. Potrzebuje pomocy, nagrałem film i chciałbym go nagrać na płytę DVD i dać bratu żeby mógł sobie obejrzeć na swoim DVD, Jak to zrobić żebym mógł odtwarzać na normalnym DVD?
 

eemmiill

New member
Witam. Mam problem z tą kamerką. Po podłączeniu jej do telewizora Full HD przez kabel HDMI jest bardzo słaba rozdzielczość i obraz niewyraźny. Proszę o pomoc.
 
Do góry