Jvc Gz-hd300be

madwolf

New member
Przypadkowo stałem się posiadaczem tej kamery co w temacie, a praktycznie nic nie widzę o niej na tym forum. Jeśli ktoś chciałby recenzje z punktu widzenia zupełnego amatora (moja pierwsza kamera) czy próbkę filmu to służę :)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że bardzo prosimy. Każde uwagi są bardzo cenne.
Tą kamerą dość długo użytkowałem i jestem ciekaw jakie TY masz opinie :D
 

madwolf

New member
mini-recenzja

Jestem dopiero po 2 dniach zabawy tą kamerą, a więc będą to jedynie tzw "pierwsze wrażenia". Chrzest bojowy przejdzie na początku Lipca,
planujemy wyjazd do Norwegii.
Specyfikacji technicznej nie będę opisywał, odsyłam na stronę producenta.

Kamera jest mała, wygodna i jak dla mnie dobrze leży w dłoni.
Nagrywa filmy tylko i wyłącznie w formacie AVCHD 1920x1080 50i. Można jedynie zmieniać ustawienia jakości od EP (przy którym na wbudowanym 60GB dysku mieści się ok. 27h nagrania), SP, XP i UXP (około 7 godzin nagrania na dysku).W instrukcji doczytałem się że:
UXP = VBR, średno 24Mb/s www(kropka)sendspace(kropka)pl/file/3qcuuTte/
XP = VBR, średnio 17Mb/s www(kropka)sendspace(kropka)pl/file/CNTtYCxN/
SP = VBR, średnio 12Mb/s www(kropka)sendspace(kropka)pl/file/uHkZwQdl/
EP = VBR, średnio 5Mb/s www(kropka)sendspace(kropka)pl/file/ss4YJoP3/
Umieszczam linki do przykładowych filmów we wszystkich 4 jakościach. Mam jeszcze za mało postów więc taki trick. Zamieńcie wyraz (kropka) na prawdziwe kropki ;-) Niestety, nie wiem jaką scenę najlepiej nagrać do testu. Nagrany jest ogród w słoneczny dzień, przybliżenie komina to maksymalny zoom optyczny (20x). Nagranie w słabym świetle wykonam wieczorem. Jeśli chcielibyście ujrzeć jakąś konkretną scenę to napiszcie.
Filmy to pliki .mts prosto z kamery bez żadnej obróbki, kamera w trybie automatycznym.
Złącza:
HDMI (niestety nie miałem jeszcze okazji przetestować, telewizor HD dopiero w najbliższych planach...),
Komponent,
AV,
USB.
Na złączach są gumowe zaślepki, które obawiam się, że przy dłuższym lub mniej ostrożnym użytkowaniu mogą się po prostu urwać.
Co ciekawe poprzez złącze USB można kamerę podłączyć nie tylko do komputera, ale również bezpośrednio do zewnętrznego dysku twardego w celu przekopiowania
nagrań czy też nagrywarki DVD/BD, na której kamera sama potrafi wypalić płytę. Przynajmniej wg instrukcji, nie mam odpowiedniego kabla, aby to przetestować.
Z kamerą jest dostarczone oprogramowanie pod Windows Everio MediaBrowser HD. Pozwala ono w bardzo prosty sposób przekopiować dane, utworzyć płytę blu-ray lub dvd avchd. Niestety nie mam nagrywarki blu-ray, ale utworzone płyty avchd bez problemu odtwarzają się w moim stacjonarnym odtwarzaczu blu-ray.
Oprogramowanie to nie pozwala nagrać płyty avchd z plikiem o jakości "UXP", lecz przy nagrywaniu konwertuje do jakości "XP". Jednym kliknięciem można również wysłać film do youtube.
Jeśli komuś za mało wbudowanego dysku kamera posiada również gniazdo MicroSD. Wg tego co wyczytałem w instrukcji "czujnik upadku" podczas spadania czy bardzo dużych wstrząsów wyłącza wbudowany dysk, lecz można wtedy nagrywać na kartę SD. Nie sprawdzałem, nie jestem na tyle odważny, aby rzucać nowym nabytkiem
o podłogę ;-)
Obsługa jest jednak trochę utrudniona. Bardzo dobrze działają przyciski dotykowe pod ekranem, lecz z lewej strony jest jakiś suwak dotykowy ("laserowy"), którego w żaden sposób nie mogę wyczuć i jego obsługa jest udręką. Być może został skonstruowany dla kogoś z mniejszymi palcami.
Poza trybem automatycznym kamera ma również ustawienia manualne, ale na razie nie zagłebiałem się w nie, jeśli kogoś interesuje mogę opisać.
Nie wiem jak będzie z akumulatorem, wg instrukcji ten dostarczony w komplecie to tylko 1h20min, trochę krótko. Conajmniej 2h by mi się przydały. Oryginalny starczający na 4h drogi. Myślę o zamienniku z allegro za 100zł, macie jakieś doświadczenie? Czy nie warto tego kupować bo nawet godziny nie wytrzyma?
 
Do góry