JVC S90 vs SAMSUNG 656

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Czytałem ten artykuł przed zakupem LCD i wybrałem JVC. Do testów w AV podchodzę z pewną ostrożnością.Swego czasu pod wpływem testu DVD Samsunga w AV kupiłem takowe
i po 2 miesiącach sprzedałem. Nie twierdzę, że Samsung jest zły, ale
to, moim zdaniem masówka ze sporą ilością nowinek technicznych, obarczona dość duża ilością niedoróbek i błędów. Faktem jest, że kąty w JVC mogłyby być lepsze, ale ja nigdy nie oglądam po kątem większym jak 20 stopni i problemu nie ma. Czerń zaś jest dobra, wystarczy kilkuminutowa mała kalibracja. Jakie kąty i czerń ma ten Samsung "zwycięzca" nie wiem.
 

toms83qwe19

New member
@ gatar

A możesz powiedzieć jaki konkretnie model masz? I co się dzieje pod kątem z kolorem czarnym a co z różnokolorowymi obrazkami ( np. stojąc na równi z lewą lub prawą ramką tv, bo większe kąty to już mnie nie interesują i tak będę raczej sam oglądał, na wprost )
. Czy obrazki tracą kontrast ( stają się "wyblakłe" ) czy obraz się przyciemnia?

Bardzo byłbym wdzięczny na jakieś info. :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Mam JVC 42S90BU. Właśnie tak oglądam jak chcesz się dowiedzieć,
max od osi +-1m z odległości 2,5m. Obraz na jakości w sposób zauważalny nie traci. Być może jakbym na jakichś planszach testowych to "badał" to może
coś byłoby widać. Pod kątami większymi od 30 stopni, a może więcej obraz blaknie traci na kontraście i czerń staje się szara, ale tak to jest z LCD.
 

toms83qwe19

New member
Dzięki za info.
Czyli siedząc sobie spokojnie na prosto tv ( odległość jakieś 3 m ) i lekko ruszając głową w lewo prawo nie ma szans zauważyć nawet lekkich zmian w obrazie? Tak się wypytuję, ale miałem monitor lcd na matrycya SPVA i tam zwłaszcza na szarych kolorach nawet lekki ruch głowy powodował że obraz zmieniał kontrast.
 

tony111

New member
już byłem zdecydowany wybrać do prezentacji jvc s90 i toshibę xf 351, ale ten artykuł mi trochę zamieszał w głowie.....:confused:
 

gatar

Active member
Bez reklam
tony111 --> to weź , do prezentacji jeszcze tego Samsunga i sam sprawdzisz.
To przecież więcej nie kosztuje.
 

tony111

New member
w sumie masz rację, ale chciałbym jeszcze wziąść oprócz dwóch lcd wziąść plazmę Panasonica PZ85 lub 86:confused:

gatar a jak ci się sprawuje jvc w czasie np. szybkich scen czy trransmisji sportowych????

i czy dobrze współpracuje z PS# i komputerem???
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Tylko troszkę oglądam sport, ale na HD bez zarzutu, na SD jakoś także smug od piłki nie zauważyłem, ale .. oglądam mało. PS nie mam. PC mam, ale ten JVC ma tylko wejścia HDMI i takim wejściem wskazane podać sygnał z PC. Nie mam takiej możliwości, tzn. mam, ale z "blaszaka", którego musiałbym przenosić, a potrzeby nie mam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do Twoich potrzeb najwięc szans ma JVC. Nie ma żadnego problemu ze współpracą z komputerem.
Ale przy prezentacji sam najlepiej ocenisz.
 

slavi

New member
Od tygodnia mam JVC LT-46S90. Zaplacilem 4100 zl wiec cena chyba niezla jak za 46".
W moim egzemplarzu matryca jest podswietlona rownomiernie, nie ma cloudingu czy bandingu. Nieco jasniej swieca jedynie gorne narozniki, ale widac to tylko w ciemnym pomieszczeniu i dodatkowo przy braku sygnalu.
Czern na wprost jest dobra. Pod katem nieco gorzej, ale przy 30-40 st. jest wg mnie akceptowalna.
Katy w moim odczuciu tez sa dobre. Ten model ma naprawde niezla matryce. Podczas ogladania telewizji z boku nie ma zauwazalnego pogorszenia jakosci obrazu. Przy duzych katach owszem kolor czarny wpada w szary, ale pozostale kolory sa wyswietlane poprawnie.
Przy ogladaniu filmow oraz sportu nie zauwazylem zadnego smuzenia. Sygnal mam podlaczony z dekodera satelitarnego SD. Byc moze brak trybu 100 Hz da sie zauwazyc podczas grania.
Dzwiek jest naprawde dobrej jakosci dzieki sprawdzonemu we wczesniejszych modelach systemowi maxx bass. Podbicie basow naprawde dziala.
Na pewno zaleta tego LCD jest pobor mocy. Telewizor pod tym wzgledem naprawde dobrze wypada na tle konkurencji.
Co do testu to najlepiej jednak samemu porownac sobie wybrane modele telewizorow bo kazdy moze miec inne odczucia.

Podsumowujac: LT-46S90 to dobry LCD o ciekawym designie i za rozsadne pieniadze. Wg mnie wart polecenia.
 

toms83qwe19

New member
No to jeszcze jakby ktoś mi mógł powiedzieć, czy pod kątem obraz ( różnokolorowy ) robi się wyblakły ( tak jak na rysunku poniżej, prawy obrazek ) czy robi się ciemnawy. A może ktoś wie na jakiej matrycy sa te JVC 46"?
 

Attachments

  • tv.JPG
    tv.JPG
    41,3 KB · Wyś: 284

plesniak

New member
Jestem posiadaczem 42S90. Polecam, w odległości 3 metrów nie ma znaczenie czy siedzisz metr z prawej czy metr z lewej LCD. Obraz jaśnieje przy większych kątach - tak ok 30 stopni. Czarny jest czarny i powtarzam do znudzenia że jak czarna krowa schodziła mi z ekranu to zlała się z czarną obudową TV. Pomijam piękny design tego LCDka, bardzo cienką ramkę. Zakupiłem u Kikiego - polecam kurierów którzy wiedzieli jak wyciągnąc lcd i dopiero po moim stwierdzeniu że wszystko ok dali do podpisania papiery i poprosili o kasę. Oglądałem siatkówkę, piłkę nożna i nic nie smuży jak i na SD tak i na HD.

No i najwazniejsze bardzo lekko się obraca.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Tak to wygląda na JVC 42S90BU.
Fotki robione z ręki z ok, 2,5m, nie poprawiane, obarczone zapewne jakimiś błędami (ale to nie praca doktorska) :). aparatem Sony Alpha 200 przy lampie nocnej naprzeciw TV w odległości ok.3 m. Prawa fotka centralnie - prawie, środkowa tak z 1 m od osi (kąt ok. 10-15), lewa kąt ok 30-40 (dalej nie mogłem).
Oceń sam.
 

Attachments

  • kąty.jpg
    kąty.jpg
    186,1 KB · Wyś: 151
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
gatar napisał:
Witaj.
Tak to wygląda na JVC 42S90BU.
Fotki robione z ręki z ok, 2,5m, nie poprawiane, obarczone zapewne jakimiś błędami (ale to nie praca doktorska) :). aparatem Sony Alpha 200 przy lampie nocnej naprzeciw TV w odległości ok.3 m. Prawa fotka centralnie - prawie, środkowa tak z 1 m od osi (kąt ok. 10-15), lewa kąt ok 30-40 (dalej nie mogłem).
Oceń sam.

@ gatar

Jesteś moim zbawicielem. Bardzo dziękuję za fotki. Świetnie zrobione, różne kolorki dają całkowite pojęcie jakie zmiany zachodzą. I takie kąty są w zupełności wystarczające. Dzięki!!!
 

plesniak

New member
Zdjęcia te oddają dokładnie to co u mnie. Mam dokładnie ten sam model LCD i tak wyglądają kąty. Czyli nie rozjaśnia tak jak na tym zdjęciu parę postów wczesniej
 

slavi

New member
Tak jak napisalem wczesniej rowniez w modelu 46" nie ma zauwazalnego pogorszenia jakosci obrazu gdy siedzi sie z boku ekranu.
Najprawdopodobniej w calej serii S90 sa montowane matryce tego samego typu i producenta.
 

Ulysses

New member
gatar

Witam, ponieważ masz już długo ten Tv i pewnie przetestowałeś go już dobrze czy jesteś w stanie powiedzieć jakie wady ma ten model, subiektywnie, czy brakuje mu czegoś co powinien mieć?

pozdrawiam
 
Do góry