(nowość) JVC WX70 - (lt-42wx70) test , opinie, wszystko o serii

vienna1980

Member
Bez reklam
Archie napisał:
nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź. Dla czego nie mogę oglądać kablówki czy programów satelitarnych?? przecież mając np kablówkę cyfrową dostaję tuner, a mając Cyfrowy Polsat np też ma Tuner Sat, a telewizor jest i tak tylko monitorem (programy zmieniasz pilotem od tunera sat!). Co do Philipsa i Sharpa. Nie zrezygnowałem z nich, ale z tego co sam miałem (warunki sklepowe) okazję widzieć i testu Kikiego jakośc obrazu JVC WX 70 jest fenomenalna, zaryzykuję, że lepsza niż Ledowego Sharpa i faworyzowanego Philipsa

Posiadając telewizor z wbudowanym tunerem DVB S,nie potrzebujesz wówczas osobnego dekodera satelitarnego,gdyż moduł wraz z kartą wkładasz do gniazda w telewizorze i odbierasz np.Cyfrowy Polsat bez dodatkowego dekodera,tak samo sprawa wygląda w przypadku tunera DVB-C w telewizorze,z jednym ale,kablówka nie może parować kart.
Natomiast JVC WX70 nie posiada wbudowanych tych tunerów i niestety będziesz skazany na osobne dekodery.
Natomiast co do nagrywarek to na razie żadna z dostępnych w Polsce nie posiada tych tunerów.ale wydaje mi się że lepiej posiadać te tunery w telewizorze niż w nagrywarce.
 

qazar

Member
Bez reklam
vienna1980 napisał:
Ten telewizor posiada tylko tuner DVB -T do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.natomiast nie posiada wbudowanego tunera DVB-C do kablówki ,ani też tunera DVB-S do odbioru satelitarnego,tak więc z tego telewizora nie oglądniesz kablówki ani też programów satelitarnych.
Jestem zaskoczony że nie zdecydowałeś się na dwa pozostałe telewizory są po prostu pod wieloma względami lepsze od JVC.Ja osobiście wybrałbym Philipsa 9664.Ale wybór pozostawiam Tobie,gdyż to nie ja kupuję sobie telewizora.

Z czym lepsze ? Ten monitor(bo bez tunera to tylko monitor), ma referencyjny poziom kolorów jeśli idzie o wszystkie tv, najlepszą czerń z tv z tradycyjnym podświetleniem, rzeczywisty kontrast realny na poziomie 4 tyś, to trzeba samemu zobaczyć... Duża część plazm z poziomem czerni i jej szczegółowością nie ma szans z tym tv nie mówiąc o LCD. Tak naprawdę tylko tv lcd led, kuro, nowe samsungi i panasonici mają lepszą czerń lub porównywalną. TV ma też i wady np. smearing, który w dużym procencie zależy od temp tv. im dużej oglądasz tym bardziej on zanika, wada tylko dla tych co grają w gry fps. Tv jest super lekki i super cienki, bardzo estetyczny ale wymaga kalibracji!!! A jest co kalibrować w tym tv :D
Jeśli dla kolegi tak przeciętny tv jak philips 9664 jest lepszy( w czym?) to ja radze szybciutko z wizytą do okulisty...

Wystarczy poczytać testy tego tv prze zemnie zamieszczone, ten tv/monitor nie ma kolorowych światełek, zbędnych bzdetów pokroju youtube(na co to komu w tv?) czy 10 tunerów(tak, tak wszyscy go na siłe teraz potrzebujemy, szczególnie w PL) ale ma to co jest kwintesencją TV , dosknałe kolory, czerń i ostrość, deklasując w tej materii takie tv jak z5500/w5500 czy wyżej wymienego philipsa, nowe panasonici serii g15 czy v10 czy samsungi b650/750 nie mówiąc o nieszczęsnej serii led tv samsunga.

Pisze co widzę ;) i z czym miałem okazje porównać naocznie te tv. Jest znakomity i gdyby nie ten smearing (na szczęście zanikający) był by to genialny tv. A ostrzegam przed jvc polska oni nie wiedzą że ten tv w ogóle jest na polskim rynku a serwis jest porażką :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
serwis i współpracę - zostaw nam. Jeśli ktoś będzie miał kłopoty z tym telewizorem - pomoc przyjdzie na czas.
I potwierdzam telewizor jest TOP.
Nie dziwę się zresztą wypowiedziom - vienna1980 - on go nigdy nie widział na oczy i leci z opowiadań babuni ..........
 

qazar

Member
Bez reklam
Isp-alpha nie ma smearingu, a sony i samsung jadą po bandzie, jak widać jvc nie jest lepsze.
Jest inny problem i to poważniejszy, czyli powidoki na tym LCD:/ jeśli np. włączę stronę hdtv.com.pl a następnie "przeskoczę" na np. youtube to na białym tle przez kilka sekund powstają powidoki, kontury ciemnych elementów strony, mimo że trwa to kilka sek naprawdę mnie wkurza...
 

toms83qwe19

New member
qazar napisał:
Isp-alpha nie ma smearingu, a sony i samsung jadą po bandzie, jak widać jvc nie jest lepsze.
Jest inny problem i to poważniejszy, czyli powidoki na tym LCD:/ jeśli np. włączę stronę hdtv.com.pl a następnie "przeskoczę" na np. youtube to na białym tle przez kilka sekund powstają powidoki, kontury ciemnych elementów strony, mimo że trwa to kilka sek naprawdę mnie wkurza...

A możesz napisać, jesli wiesz, jakie modele mają IPS-alpha? Poluję na jakąś 37" i tylko tą matrycę chcę.
 

Archie

New member
Jvc

Mam pytanie do kolegi qazar. Rozumiem, że posiadasz JVC WX 70. I jak dotąd wynikało z twoich postów ten model bije obrazem wiele modeli Sony, Samsunga itd. Czy Twoja opinia o tym TV zmieniła się (wobec tego co piszesz ostatnio)??? Na ile te "wady" są istotne? Mam zamiar go kupić (ewentualnie DV1 lub Sharpa Le 700). Widziałem 42 WX 70 w salonie rtv i testowałem obraz z n-ki (SD i HD) i obraz z DVD (Denon). Dla mnie rewelacja. Ale może przy dłuższym obcowaniu coś wychodzi? Możesz rekomendować ten model jako jego właściciel? Ja nie gram w gry, oglądam sport, filmy. Pozdrawiam
 

qazar

Member
Bez reklam
Mhmm jakość pierwsza klasa, powidoki widać tylko w trybie pc, smearing w trakcie grania... Czy to będzie problem dla ciebie ? Nie wiem, dla mnie to spory problem i tak jak ten tv rozwalił mnie na początku tak jego magia pękła dla mnie jak bańka mydlana, to już 6 tv z rzędu ze smearingiem, pierniczę kupie lcd v10 panasa :/

Tv po skalibrowaniu poraża czernią i kolorami, filmy to 8 cud świata, ale bądż świadom problemu ;) dla ciebie przy twoich źródłach raczej problemu nie będzie i będziesz szczęśliwy, ja gram w 75% i 15% używam jako monitor i w 10% oglądam filmy BR, więc aspekt smearingu jest priorytetowy, ale jak pisałem filmy powalają i nie widać mankamentów żadnych, tylko piękny obraz, ja swój model raczej sprzedam bo mnie tv potrzebny jest do dynamicznych gier...
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
@qazar też się zastanawiam nad Panasem, ale 37"G10, bo V nie różni się niczym, oprócz kilku opcji i dodatków z których i tak nie korzystam. Dlaczego chcesz wybrać V? Ze względu na matrycę IPS-Alpha? Pewnie temat tv LCD przerobiłeś dogłebnie, także jakbyć mógł coś napisać byłbym wdzięczny.
 

wir61

New member
Witam.
Czy ten tv ma swoje głośniki.Bo czytałem coś o dołączanym.Czy jak kupię to mam dźwięk czy muszę podłączyć pod amplituner.
 

Archie

New member
wir61 ,
Ten TV (czyli JVC WX70) ma w komplecie głośnik, który podwiesza się pod TV (taka listwa na dole). Wygląda pięknie, gra jak na TV bardzo dobrze, wiem, bo słyszałem, choć to był sklep byłem pod wrażeniem. W porównaniu z "prykaniem" cienkich ledów samsunga to dźwięk z górnej półki. Na pewno do oglądania sportu, wiadomości jest aż nadto. No ale to tv. Nie oczekuj wykopu jak z subwoofera:D
 

qazar

Member
Bez reklam
toms83qwe19 napisał:
@qazar też się zastanawiam nad Panasem, ale 37"G10, bo V nie różni się niczym, oprócz kilku opcji i dodatków z których i tak nie korzystam. Dlaczego chcesz wybrać V? Ze względu na matrycę IPS-Alpha? Pewnie temat tv LCD przerobiłeś dogłebnie, także jakbyć mógł coś napisać byłbym wdzięczny.
Widziałem g15 i v10 i jakość obrazu na tych samych ustawieniach prezentował się lepiej na V, a może to tylko moje odczucie...

Głośnik w jvc są znakomite i deklasują większość tv , ja spokojnie słucham muzykę z kompa :)
 
Ostatnia edycja:

rpa

New member
@qazar - mam pytanie dotyczące gier. Myślę nad tym tv, ale mam Xbox 360 Elite czyli źródło 1080p z HDMI. Gram praktycznie tylko w serie wyścigowe i symulatory lotów szeroko pojęte. Czy możesz napisać czy z takiego źródła będzie problem z smearing'iem ?
Czy cena ok. 4600zł to na dziś dobra cena czy może już spadła?
Jak rozumiem tv ma wbudowany tylko tuner naziemny cyfrowy MPEG4 i MPEG2 ?
To akurat mnie zadowala na 100%, nie lubię cofać się wstecz i nie lubię jak niepotrzebna elektronika zalega w sprzęcie czyli tor analogowy.

Na stronie JVC znalazłem informację że tuner dla Europy to TU-CX100U, czyli jednak chyba trzeba go osobno dokupić ??
 

qazar

Member
Bez reklam
@qazar - mam pytanie dotyczące gier. Myślę nad tym tv, ale mam Xbox 360 Elite czyli źródło 1080p z HDMI. Gram praktycznie tylko w serie wyścigowe i symulatory lotów szeroko pojęte. Czy możesz napisać czy z takiego źródła będzie problem z smearing'iem ?
Czy cena ok. 4600zł to na dziś dobra cena czy może już spadła?
Jak rozumiem tv ma wbudowany tylko tuner naziemny cyfrowy MPEG4 i MPEG2 ?
To akurat mnie zadowala na 100%, nie lubię cofać się wstecz i nie lubię jak niepotrzebna elektronika zalega w sprzęcie czyli tor analogowy.


Smearing jest niestety sporym problemem (po wygrzaniu panelu 45-60min zanika do stopnia akceptowalnego) Sam mam elite i slim po hdmi 1080p i jest to jak dla mnie jedyny minus tego tv i to duży, cena ok taniej chyba ciężko dostać...

Na stronie JVC znalazłem informację że tuner dla Europy to TU-CX100U, czyli jednak chyba trzeba go osobno dokupić ??

Tak cena około 1200zł...ból:(
 
Do góry