32R90BU Problem

u-turn

New member
Witam,
kilka dni temu zakupiłem telewizor jvc r90 i mam mały problem. Głośniki w tym tv trochę "buczą". Jak jest ustawiona mała głośność, albo całkowicie wyciszony to słychać buczenie, jak jest głośniej to oczywiście dźwięk to zagłusza. Przy zmienianiu opcji w dźwięku maxxbas na np poziom 1, albo poziom 3 buczenie jest głośniejsze, przy innych opcjach jest ciszej. Miał ktoś taki problem ? Zastanawiam się czy można to w jakiś sposób usunąć. W sumie tak jak pisałem to raczej wieczorami słychać i nie wiem czy warto takie coś na gwarancję oddawać ... Mam jeszcze jedno małe pytanie, chodzi o kalibrację, czy jakbym znalazł jakiegoś "speca", który skalibrował by mi ten telewizor to byłaby duża różnica od tego co sam mogę zrobić w menu tego tv ? Pozdrawiam.


Edit:
Właśnie wyczytałem, że to buczenie to może być od pracy wentylatora. Akurat wątek był o innym telewizorze, ale ponoć wgranie nowego oprogramowania rozwiązało tamten problem.
 
Ostatnia edycja:

h_jump

New member
Witam
Mam dokładnie ten sam problem z tym modelem . Kupiłem go miesiąc temu. Po dwóch tygodniach oddałem do serwisu z powodu brzęczenia. Również myślałem że to głośniki bo przy zmianie ustawień basów brzęczenie się urywa na chwilę. W serwisie jednak twierdzą że to od jakichś elementów indukcyjnych. Po tygodniu oddali mi telewizor ale nic się nie zmieniło dalej brzęczał . Nie dałem za wygraną - musiałem być upierdliwy bo zadzwonili do centrali i dowiedziałem się że ten model ma jakąś wadę fabryczną . Teraz mój telewizor ponownie jest w serwisie JVC. Jutro go odbieram - dam znać jakie są efekty.
Namawiam Cię wal do serwisu a jak bedą Cię zbywać że to naturalne brzęczenie mów żeby kontaktowali się z Warszawą bo tego telewizora nie idzie oglądać.
 

kumek

New member
Ja mam 42R90 i u mnie to samo się objawiło po dwóch dniach użytkowania.
Czy coś z waszym sprzętem się poprawiło po serwisie???
 
Do góry