JVC 42g80 - problemy z proporcjami obrazu

ade

New member
Witam! Niedawno kupilem wymieniony w tv telewizor, sygnal mam z cyfrowego dekodera aster, ale nie hd...

Jak w dekoderze mam ustawione proporcje 16:9, to canal+ dziala super na claym ekranie, kanaly 4:3 dzialaja super po bokach czarne paski na srodku obraz, ale kanaly 4:3, ktore nadaja czesc programow w 16:9, np tvn turbo nie da sie w zaden sposob ustawic na 16:9, albo ogladamy okienko na srodku z czarnymi pasami po bokach i gora, dol, albo mamy nienaturalnie z nieksztalcony obraz, to samo wystepuje w tvp sport, ktore chyba caly czas nadaje 16:9...

czy jest na to jakas rada? nie mozna poprostu powiekszyc obrazu bez zmian proporcji? czy inne telewizory lepiej sobie z tym radza??

jakby bylo nei zrozumiale to moge wkleic zdjecia, jak wiece jakie inne telewizory sobie lepiej radza z tym problemem to bardzo prosze o pomoc (zakladalem temat na forum LCD ogolnym, ale niestety nie dostalem odpowiedzi :( )
 

akofreda

New member
Ja mam samsunga i dekoder multimedii. Telewizor ustawiłem na 16:9 i dekoder też. Ale w dekoderze mam opcje obrazu: bez zmian, powiększenie i rozciągnięcie. W zależności jak jest nadawany program to włączam odpowiednia opcję w dekoderze.
 
Do góry