JVC S90 - test, opinie, wszystko o serii (LT-46S90BU, ...)

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Są już na rynku od kilku tygodni. Nawet JVC wykorzystał je do specjalnej reklamy na ME w Piłce Nożnej


111864_lt-46s90_bu_fv.jpg


Telewizor LCD Super Slim,

• Wzornictwo Super Slim• Procesor obrazu DynaPix HD• MaxxBass• Głośniki Super Slim• Tryb Eco• Funkcja Picture & Text• Dotykowy panel sterujący• Obrotowa podstawa• Pilot• Panel Full HD (1920 x 1080)• HD Ready 1080p• Dynamiczny kontrast 10000:1• 3 wejścia HDMI• Wejście komponentowe• SCART x 2



001_P1000804.JPG


 

sebowny

New member
Jestem pod wrażeniem JVC LT-46S90BU Full Hd.
Prawie jestem zdecydowany na kupno, tylko zastanawiam się czy czekać na wersje 100 Hz czy też nie? :roll:
 

wbitny

New member
Czy ktoś wie czy ten telewizor (JVC LT-46S90BU) posiada funkcję PIP ew. PAP? Dla tych co nie wiedzą pozwala to na równoległe oglądanie filmu z magnetowidu (np. przez łącze SCART) i równoczesny podgląd programu telewizyjnego.

Mój stary dobry dziesięcioletni THOMSON 29" telewizor ma PIP'a (w wersji z dwoma tunerami!) i trudno mi z niej teraz zrezygnować przy zakupie nowego LCD 46". Przekopałem aktualną ofertę i znalazłem jedynie SHARPA LC-46HD1E ale cena trochę przekracza mój budżet.
 

tybek

New member
Który wybrać

Po odpowiedzi KIKI-ego na temat wyboru telewizora LCD zdecydowany byłem na Sony 46w4500 ale niepochlebne opinie "szczęśliwych" użytkowników trochę mnie wystraszyły w związku z czym na placu boju zostało właśnie JVC (który też był w propozycjach KIKI-ego) pytanie brzmi który z tych dwóch modeli JVC 47 V 80 czy 46 S 90. A druga sprawa im więcej czytam tym mniej wiem chyba zresztą jak wszyscy. Dzięki z góry za odpowiedź.
 

flozbi

New member
JVC LT-42S90BU w szybkich scenach

Witam! Może się ktoś wypowiedzieć jak zachowuje się ten model JVC w szybkich scenach, głównie sport, czy występuje tzw. smużenie?, dziękuję
 

Kosiciel

New member
42" - S90 vs R90

Jakie są zasadnicze różnice między nimi, pomijając obudowę i budowę głośników? Czy w samym obrazie odczuję jakąś różnicę (X360, filmy FullHD z komputera, analogowa kablówka, w przyszłości Cyfra+ lub N)? Dziękuję :)
 

luk_gb

New member
witam,
za okolo miesiac planuje zakup telewizora;
jvc, ktorego dotyczy watek, zwrocil moja uwage pochwalami dotyczacymi jakosci prezentacji kanalow SD (nadal królujacych w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych).
mam w temacie tego sprzetu trzy pytania:
- czy brak 100Hz jest faktycznym problemem (przy modelach posiadajacych ten system czesto zaleca sie jego wylaczenie! np. przy wspolpracy z PS3, czy przy ogladaniu kanalow SD)?
- czy filmy z odtwarzacza Blu-ray (24klatki) wyswietlane sa plynnie?
- czy mozna wylaczyc niebieska diode sygnalizujaca dzialanie odbiornika?
pozdrawiam
 

mart_mw

New member
luk_gb napisał:
witam,
- czy brak 100Hz jest faktycznym problemem (przy modelach posiadajacych ten system czesto zaleca sie jego wylaczenie! np. przy wspolpracy z PS3, czy przy ogladaniu kanalow SD)?
- czy filmy z odtwarzacza Blu-ray (24klatki) wyswietlane sa plynnie?
- czy mozna wylaczyc niebieska diode sygnalizujaca dzialanie odbiornika?
pozdrawiam

Od kilku miesiecy posiadam 42S
Nie zauwazylem braku 100hz, nie udalo mi sie dostrzec smuzenia, choc sie wysilalem8). Zdecydowanie wiec uwazam ze ta opcja nie jest konieczna.
Niestety nie mam mozliwosci przetestowania Blu-ray (24klatki)
Podswietlenie mozna wylaczyc - jest w menu taka funkacja - jeszcze ja wyprobuje.

Ja jestem bardzo zadowolony z obrazu, obraz SD potrafi byc niewiarygodnie dobry ale zalezy to od jaksci sygnalu. Ja uzywam cyfry+ przez HDMI, kanaly TVP raczej kiepsko, TVN-y juz bradzo dobrze ale np niemiecki ZDF albo ARD to rewelacja prawie jak HD.
Brakowalo mi mozliwosci bezposredniego podlaczenia komputera ale okazuje sie ze przez redukcje i HDMI dziala zupelnie przyzwoicie, spoko mozna ogladac filmy albo zdjecia, z czytaniem tekstow juz troche gorzej.

Telewizor zaliczyl jedna naprawe w serwisie teraz od 2 miesiecy dziala bez zarzutu.
 

toms83qwe19

New member
Przejżałem test tego TV i muszę powiedzieć, że zrobił na mnie wrażenie. Wygląd ma taki, jakiego oczekuję od nowoczesnych TV, a i same parametry i jakość obrazu na bardzo wysokim poziomie.

Jeszcze w kwestii połączenia tego TV z komputerem. Nie ukrywam, że w 95% właśnie tak będę korzystał z LCD. W teście było opisane że doskonale sprawuje się w połączeniu z komputerem. Czy inni użytkownicy mogą to potwierdzić?
 

luk_gb

New member
mart_mw bardzo dziekuje za odpowiedz.
Z pewnoscia nie bede doglebnie analizowal plynnosci obrazu ;) chodzi mi wlasnie o wrazania ze zwyklego ogladania TV.
Dobrze, ze mozna wylaczyc ta niebieska diode - bardzo mnie ten rodzaj podswietlenia irytuje w sprzecie elektronicznym (niestety jest obecnie bardzo modny ;))
Gry i filmy z Blu-ray'a nie sa dla mnie najwazniejsze, wiem ze mimo checi nie bede mogl im poswiecic zbyt duzo czasu.
Martwi mnie, ze Twoj TV musial odwiedzic serwis :(
Czy jest faktycznie tak jak zostalo napisane na stronie JVC, ze do punktu serwisowego nalezy dostarczyc urzadzenie na wlasny koszt?
Jak oceniasz fachowosc, czas realizacji, kontakt z serwisem?

kiki mozliwosc sprawdzenia sprzetu w domu jest bardzo cenna, rozwazam taka opcje, ale chcialbym dokonac ostatecznego wyboru pomiedzy tylko dwoma urzadzeniami (najpewniej bedzie to JVC z serii S albo R i Panasonic PV80).
 

luk_gb

New member
mart_mw bardzo dziekuje za odpowiedz.
Z pewnoscia nie bede doglebnie analizowal plynnosci obrazu ;) chodzi mi wlasnie o wrazania ze zwyklego ogladania TV.
Dobrze, ze mozna wylaczyc ta niebieska diode - bardzo mnie ten rodzaj podswietlenia irytuje w sprzecie elektronicznym (niestety jest obecnie bardzo modny ;))
Gry i filmy z Blu-ray'a nie sa dla mnie najwazniejsze, wiem ze mimo checi nie bede mogl im poswiecic zbyt duzo czasu.
Martwi mnie, ze Twoj TV musial odwiedzic serwis :(
Czy jest faktycznie tak jak zostalo napisane na stronie JVC, ze do punktu serwisowego nalezy dostarczyc urzadzenie na wlasny koszt?
Jak oceniasz fachowosc, czas realizacji, kontakt z serwisem?

kiki mozliwosc sprawdzenia sprzetu w domu jest bardzo cenna, rozwazam taka opcje, ale chcialbym dokonac ostatecznego wyboru pomiedzy tylko dwoma urzadzeniami (najpewniej bedzie to JVC z serii S albo R i Panasonic PV80).
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
luk_gb --> stałem przed podobnym wyborem co Ty.
Wybierałem między PY80 (ew. 85), S90 i W4500.
Na dzień dobry odpuściłem W4500 - za drogi.
Z PY zrezygnowałem z dwóch powodów: nieco za szerokie (mam ograniczone miejsce) oraz 385 W poboru mocy. Wybrałem S90 bo: energooszczędny, obraz wystarczająco duży i jakościowo odpowiedni oraz ładny dizajn.
Wiem, że plazma ma lepszą czerń i kąty, ale wierz mi, że jak LCD nie stoi obok plazmy to jest bez znaczenia. Troszkę wyregulować obraz i jest w porządku.
To już mój drugi LCD i jest dobrze. S90 przy sygnale HD obraz ma bardzo dobry, przy SD w zależności od jakości sygnału, ale ogólnie dobrze.
 

gocio

New member
Witam! Chciałbym zakupić telewizor JVC, który służyłby tylko jako monitor, więc mam pytanie na który model się zdecydować 42p80 czy 42s90. Obraz będzie oglądany z odległości 2,5 do 3 m. Prosiłbym użytkowników tych telewizorów o informacje o współpracy tego modelu z komputerem przez vga. Wiem, że 42p80 posiada rozdzielczość natywną 1378x768, ale żeby taką uzyskać trzeba użyć programu Powerstrip. Czy przy rozdzielczości 1378x768 obraz w modelu 42s90 jest dobrze sformatowany, można czytać strony internetowe. Domyślam się, że przy tej rozdzielczości odświeżanie obrazu będzie na poziomie 50 Hz. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję, a może jakieś inne propozycje telewizorów służących tylko jako monitor komputerowy.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Gocio--> PC do 42s90 bezpośrednio z VGA (D-Sub 15 pin) nie podłączysz.
Ma wejścia: HDMI, RGB component, scart (EURO). Manipulując ustawieniami można optrzmać compozyt (po co ?) i jakieś dziwne s-vhs (przejściówkowe).
Możnaz VGA coś kombinować przejściówkami, ale ponoć trudno i efekt niepewny. Poszukując rozwiązania zaproponowano mi coś takiego: http://www.kabelki.eu/product_info.php?cPath=29&products_id=564
Jako, że PC właściwie nie podłączałem do poprzedniego LCD daruję sobie ten problem.
 
Ostatnia edycja:

Marek27BB

New member
trudny wybór

Witajcie, chce w przyszłym tygodniu kupic w końcu TV. mam tylko dylemat. nie widziałem JVC S90 na zywo jak świeci, choc Kiki pisał ze jest extra. natomiast drugi TV- Sony W 4000- widziałem na żywo i wzbudził moje uznanie.po wgłębnej analizie obrazu w róznych scenach i przy ciemnym pomieszczeniu nie zauważyłem żadnego cloudingu, a jeśli owy u kogoś występował to każdy pisał ze był widoczny przy wyborze źródła bez sygnału. przy oglądaniu programy, filmy czerń jest kruczo czarna i kolory super. i dlatego juz poruszany przeze mnie temat czy sony W 4000 czy JVC S90 nadal nie jest rozwiązany. proszę Was w tym poscie o wyrażanie swoich sugestii co wybrać. Sony przewyższa JVC np tym ze ma panel 10 bitowy z dobrym procesorem obrazu, funkcje 24 klatek, złącze USB, możliwość podłączenia kompa, inne dobre funkcje, kontrast statyczny 20000:1. a co JVC proponuje? czytałem opis na stronie JVC Polska, nie wiele tam pisza, nie wiem tez jak zaawansowany jest procesor Dyna PIX i dlaczego kontrasty są tak niskie(7500:1 oraz 1300:1)proszę napiszcie!!!będe wdzięczny, dziękuje
 
Ostatnia edycja:
Do góry