JVC DS9 - test, opinie, wszystko o serii (LT-42DS9, ...)

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
lt-42s90bu_full_hd.jpg


016e18972f3e7ea2med.jpg


ZOBACZ CAŁY TEST W USŁUDZE KLUBU HDTV.COM.PL (klik)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC LT-42DS9 - Slim Full HD

wjechały dziś modele JVC 42 LT-42DS9 - już je testujemy. Ma cienka ramke jak Toshiba 40 XF czy ZF.Więcej dziś w nocy w strefie tetów.
Tak wygląda :

49f8684ab2a8d3edmed.jpg


lt-42s90bu_full_hd.jpg



 

gmario

New member
Kiki sugerowana cena? może być na priv - jeśli masz. Jakbyś ocenił porównując z Toshibą XF? Jak z płynnością i smużeniem?I może wiesz kiedy pojawi się odpowiednik 100HZ - cos wcześniej chyba ty pisałeś, że na jesieni?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wjeżdżają za kilka dni Toshiby więc porównam obok siebie. Na odległość nie staram się oceniać. Ale JVC ma swoje zalety - a ZF swoje. Czeka nas moc pracy bo wjedzie mnóstwo nowych modeli.
 

d.karolik

New member
Witam
KIKI szacunek dla Ciebie bo powiem szczerze ,że nie znalazłem tych TV na ceneo ani na skąpcu , więdz jesteś pierwszy !! , faworyt ( debiutant ) sprzedaży.
To nie jest złośliwość tylko Cię chwalić za to , że masz taki dostęp ( biorąc pod uwagę XL2 i ZF z którymi było krucho ) .
 

Romanoff

New member
Ciekawe zdjęcie porównawcze z Panasem PV8. Widać jak na dłoni kilkukrotnie wyższy kontrast na korzyść plazmy i oczywiście kąty widzenia również dużo lepsze, no ale to oczywista oczywistość przy porównaniu z LCD ;)

Pozdro
 

RheeTCT

New member
Romanoff spójrz sobie na trzecie zdjęcie porównawcze.Widac znacznie lepsze kolory i szczegóły na JVC niż na plazmie.Natomiast na poprzednich zdjęciach prawdopodobnie widac spadek kontrastu na LCD z powodu kąta.Cóż typowe ograniczenia technologii.Ale wydaje się że Panas miał wogóle trochę wyżej ustawioną jasnośc i stąd tak wyraźna różnica.Zwykle to obraz LCD jest bardziej kontrastowy(wrażeniowo) i jaśniejszy.
Naprawdę bardzo ciekawy TV.Kto wie o nim coś bliższego-kiedy w sprzedaży,ceny itd.?
 

vahanar

New member
100Hz

KIKI na stronie niemieckiej JVC podano że DS9 nie ma 100 Hz Clear Motion Drive,a w strefie testów podałeś że ma cyt.(Duża prędkość i clear motion drive - widać że działa.) Rozwiej moje wątpliwości . Pozdrawiam!
 

rybka

New member
Kiki, porównaj proszę ten tv z Tosh ZF. Obydwa mają więcej niż akceptowalny wygląd i zdaje się, że porównywalne możliwości.

Przyznam szczerze, że wygląd w tym wypadku (cienka ramka) zadecydował o tym, że zwróciłem uwagę na Tosh. Proste. Chcę oglądać telewizję, dvd, etc, a nie telewizoa jako taki. Projektory (brak jakiejkolweik ramki) opadają ze względów technicznych, chociaż mam do nich dostęp. Okna prawie wszędzie, duża niechęć do ingerowania w ściany, sufity, itd. Więc chyba tylko LCD.

A poza tym, w tej konkurencji, byłaby to ciekawa rywalizacja. Oczywiście najlepiej 46/52", ale z braku laku, może być 40".
 

RheeTCT

New member
Prosilibyśmy o trochę szczegółów technicznych,często niejasnych i trudnodostępnych jak np.typ matrycy.Nie wiem też w końcu czy ten model ma odswiezanie 100Hz(zdaje się że nie ma).A jak go porównac do V80 bo ceny zbliżone?
Czy to nowy lider JVC czy raczej 2-gi szereg?
Kiki który Ty byś wybrał?A może uda się jakies zdjęcia porównawcze obu zrobic,no i Tośki ZF do tego.
 
Do góry