JVC LCD....sorry

pasha

New member
Wątek może trochę nie na temat ale muszę to z siebie wyrzucic i podzielic się z Wami swoim złym nastrojem.
Wczoraj w sklepie znanej polskiej sieci agd, sądząc po nazwie z europejskimi aspiracjami, na moje pytanie o lcd JVC, którego byłem skłonny zakupic, sprzedawca nie dał mi skończyc tylko od razu powiedział:"..JVC? JVC to może pan sobie dobre radio kupic a nie LCD" :) ... ***nął cały mój światopogląd a wszelkie chęci zgasły :)) I co ja mam teraz zrobic skoro profesjonalista który siedzi w tym interesie tak mi go odradził.
O warunki nie pytał ale są takie: pokoj 5x4,5, odlegośc od ekranu ~3,5m, okno od północy(bokiem do lcd),sygnał będzie z którejs z platform i ewentualnie polsat z powietrza, oglądanie raczej wieczorami (piłka nożna to podstawa :) )
Po analizie forum myślalem o 37'' jvcp80, toshiba z3030, sharp rd2. Doradzcie coś, please.
a 'propos podobno philips rulez
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
re

Sugeruję , byś nadal kierował się swoim rozumem , a nie "ptasim móżdżkiem" jakiegoś sprzedawcy...
Ja wziąłbym jvc 37p80.
 

pasha

New member
@Tomek miałeś właśnie te modele o których wspominałem czy po prostu modele tych firm?

Dzieki za wszystkie odpowiedzi..
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
miałem jvc s60 a teraz toshibe x3000. Toshiba jest ok i w testach tez dobrze niby wypadła ale mimo to uważam ze kolory lepsze były w jvc
 

MJot

Member
ciśnienie mi skacze, jak słyszę, co opowiadają sprzedawcy przytoczonej w poście sieci sklepów

tv jvc są po prostu dobre, generalnie do całej firmy nie można się za bardzo przyczepić (w przeciwieństwie np. do Philipsa)

mój obraz trochę zmąciła opowieść kolegi o bałaganie w fabryce JVC w UK,
ale nie dotarły na razie do mnie sygnały o zwiększonym poziomie awaryjności, więc nie ma się czym martwić

powoli wchodzą modele rodziny 90, więc może zainteresuj się nimi

więcej informacji oczywiście u Kikiego :)
 

pasha

New member
... a jak się uparłem, żeby jednak pokazał mi model JVC to powiedział... że wszystkie modele wysprzedane :)) (oj jakie te ludziska głupie i biorą "szmelc" ;) )
90-a powiadasz? :) Tak to ja będę czekał i czekał :)
 

RheeTCT

New member
Oczywiście ,że JVC to dobra firma.Nie słuchaj takich mądrali,to pewnie jeden z tych co namawiają tylko na np.Sharpa,albo LG,albo.......wpisz dowolną markę.Poziom jakości jest teraz raczej wyrównany,ale oczywiście są drobne różnice nawet pomiędzy konkretnymi modelami tej samej firmy.Nie ufaj sprzedawcom z zasady,a w szczególności takim ,którzy lansuja jedną markę.
 

acton777

New member
Bez reklam
MJot napisał:
ciśnienie mi skacze, jak słyszę, co opowiadają sprzedawcy przytoczonej w poście sieci sklepów


Całkowicie się z Tobą zgadzam. Kiedyś byłem świadkiem rozmowy starszego pana (polski emertyt, brak oszczędności, z zerową wiedzą nt. TV) ze sprzedawcą, brzmiało to mniej więcej tak:
-Panie kochany, co z Tego ze pan ma tylko naziemną antenę, za 2 lata będzie tylko sygnał FullHD, dlatego najlepiej kupić ten TV( PY70!!)
-Ale on jest drozszy o 2 tysPLN, od tego co wybrałem (PV80!! )
-Mamy dogodny system rat :D

zal mi się dziadka zrobiło, wziąłem go na bok i odradziłem ten( w jego przypadku) niepotrzebny wydatek.
 

prosper5250

New member
nie przesadzajmy z tą nieufnością do sprzedawców "z zasady"... w euro również zdarzają się fachowcy ale wielkopowierzchniowe sklepy usytuowane w galeriach handlowych muszą odpowiednio zarobić-a z batem stoi przecież niemiecki dyrektor... sprzedawcy nie mają zbyt dużego pola manewru, bo marki czy nawet konkretne produkty które mają promować są odgórnie narzucane przez dyrekcję (bo sieć kupiła je w lepszej cenie ale musieli wziąć np. 1000 szt., albo np. któryś producent dopłaca do czynszu albo funduje managerowi urlop, itd.)... sprzedając taki towar sprzedawca bierze udział w wyścigu o premię a niewielu jest takich, którzy z niej świadomie rezygnują, proponując towar dobry a nie ten, który "ma schodzić", narażając jednocześnie swoją umowę o pracę... rola sprzedawcy jest sprowadzana do tego, by nabijał jak najwięcej kabzy właścicielowi sklepu... nie ma znaczenia wiedza techniczna sprzedawcy-liczą się jego umiejętności interpersonalne i handlowe... na szczęście są jeszcze miejsca gdzie klient może liczyć na moralność sprzedawcy, choć ręczyć mogę tylko za siebie...
 
Ostatnia edycja:

MJot

Member
nie przesadzam z nieufnością, bo to czy dany sprzedawca zna się na rzeczy można wyczuć po 2 zdaniach rozmowy, denerwuje mnie jednak wyrażanie czasem opinii na temat czegoś, czego czasem nie widzieli na oczy,
jvc nie jest marką zalewającą sklepy mnogością modeli (jak samsung czy Lg) i idę o zakład, że w tym sklepie mieli może jednego lcd'ka jvc, do tego najniższy model,

onegdaj zapytałem w mm sprzedawcę, czy dvd panasonica czyta pliki txt z polską czcionką (wchodziły wtedy na rynek 295-tki) a on mi na to, że nie powie, bo nie popiera piractwa, ręce mi wtedy opadły...
a to że sprzedawca bierze udział w wyścigu o premię nie upoważnia go do opowiadania bzdur klientom

choć muszę przyznać, że w mm w Bielsku ostatnio dostrzegli, że Toshiba ma w ofercie ponadprzeciętne LCD, mimo że pod koniec ubiegłego roku usłyszałem, firma nie jest godna polecenia
 
Ostatnia edycja:

prosper5250

New member
masz rację że wyścig o premię nie usprawiedliwia... ale taka jest rzeczywistość... rozbawiła mnie zacytowana przez Ciebie odpowiedź sprzedawcy odnośnie plików .txt z polską czcionką... a ja myślałem że nie ma już takich dennych sprzedawców...:hmm:
 

MJot

Member
ja też dziś z tego pękam ze śmiechu, ale wierz mi, wtedy wbiło mnie w ziemię, tym bardziej, że byłem tam po dvd ze starszym panem, w celu ochronienia go przy zakupie przed "fachowością" obsługi

a sprzedawca ma może brata policjanta i księdza, bo piractwo to przestępstwo, więc i grzech, tylko jak on mnie rozpoznał... :D
 

prosper5250

New member
swoją drogą, ciekawe czy są jeszcze w tej chwili na rynku odtwarzacze dvd bez możliwości odczytu polskich znaków w rozszerzeniu .txt? no może z wyjątkiem jakiegoś modelu sony... sony chyba jako ostatni producent wprowadził do swoich dvd pl txt jako coś zwyczajnego... pamiętam taki okres ze 2 lata temu, kiedy pierwsza seria DVP-NS36 nie czytała ale późniejsze egzemplarze już tak... natomiast po dziś dzień sony w niektórych segmentach nie dołącza do produktu polskiej instrukcji (na pewno część modeli car audio-nawet na polskiej stronce brak pdf)... sony zawsze miało kłopot z Polską-twierdzą (nieoficjalnie) że nie opłaca im się stosować polskich nakładek w niektórych produktach w menu czy nawet w kwestii instrukcji obsługi, bo zbyt mało im się tego sprzedaje... może powinni trochę zatroszczyć się o sprzedawców innych sklepów niż tylko Centrum Sony... to i sprzedaż by skoczyła...
 
Ostatnia edycja:

MJot

Member
z tego co mi się przypomina, to Yamahy długo nie posiadały txt.,
czytają sub. smi. srt.

nie wiem jednak czy nowe modele czytają txt
 

RheeTCT

New member
Prosper5250 sam tym co piszesz potwierdzasz,że nie należy w ogóle brać pod uwagę "porad" sprzedawców.Wymieniłeś tyle powodów dla których wprowadzają oni w błąd klienta,że więcej nie trzeba.Oczywiście zdarzają się wyjątki,ale komuś kto nie ma podstawowej chocby wiedzy o sprzęcie doradzam zabrać ze sobą kumpla ,który się zna,albo kupować coś co polecił.Jeśli coś wiemy,to można zaryzykować dyskusję,ale z mocnym "filtrem" na propozycje sprzedawcy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O jakość 37 P 80 - możesz być bardzo spokojny. Możesz wierzyć mozesz niewierzyć ale uzytkownicy są bardzo zadowoleni. A kilkadziesiąt osób miało w dmu swoim prezentację i wybrali JVC.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
Wybór należy do Ciebie. W razie wątpliwości skorzystaj z prezentacji podobnie jak inni którzy też mieli trudności z wyborem . Kieruj się własnym okiem przed zakupem.
p1050734xc8.jpg


p1050788ak4.jpg


A model 42 S 90 masz TU:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24344

Jeszcze raz - telewizor stoi na wprost okien i docenić trzeba brak refleksów świetlnych.
fc75cf3545e0b1d9med.jpg
 
Ostatnia edycja:

pasha

New member
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
@Kiki ja nie mam żadnej wątpliwości co do marki JVC. Mój post to trochę sarkazm a trochę wk... zdenerwowanie na fakt, że sprzedawca ewidentnie chciał mnie zrobic w konia!! Potwierdza się wszystko co zostało zawarte w tej dyskucji przez Was. Na sklepie zdołałem znaleźc JEDEN model JVC, a sprzedawca przekonywał mnie, że tylko filip jest najlepszy ..... a to, że przy okazji był o prawie 30% droższy to już pikuś... no i jeszcze ten teks, że JVC to kupię dobre radio a nie lcd!!!
 
Do góry