JVC LT-32G80BU - problem - wyświetlanie obrazów ruchomych

user0

New member
Witam serdecznie

Od kilku miesięcy użytkuje LCD JVC LT-32G80BU, generalnie jestem zadowolony niemniej pojawil się (lub dopiero teraz go zauwazylem) pewien problem z wyświetlaniem obrazów ruchomych.

Wiadoma sprawa, że telewizory bez 100 Hz bedą mialy nie do końca perfekcyjny obraz, bedzie rozmyty ale do rzeczy:

a) podczas oglądania np. Polsat Sport przy niektórych ujęciach meczu, pojawiają się cienkie poziome linie, widoczne zwlaszcza podczas dynamiki ruchów na boisku zauważalne np na reklamach otaczających boisko

b) przy szybkim przewijaniu paska informacyjnego na dole ekranu; dzieje się to samo, ale tylko dla tego paska, reszta ok. Czasem pojawia się przez kilka sekund czasem w ogóle, zależy pewnie od kontrastu kolorów i dynamiki scen

i w kilku innych sytuacjach. Próbowalem uchwycić to zjawisko, ale nie udalo mi się.

Bardzo proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie, czy tak ma być, czy to już usterka ?

Dodam, że sprawdzalem to poprzez podlączony tuner satelitarny Ferguson oraz Dreambox, na kilku kablach Euro. Bez zmian.

Pozdrawiam
a
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A jaką rozdziałkę masz wtedy w tv? Bo u mnie (samsung 32a451) i wcześniejszych lcd przy 1080i tiviki nienajlepiej usuwają przeplot i to właśnie pozostałość po nim.Jestem prawie pewny że to właśnie przeplot.Spróbuj ustawić w dekoderze 720p i sprawdz czy te paski są nadal.
 

user0

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.


Otóż tuner Ferguson AF-2018SE; nie posiada możliwości zmiany takich ustawień.

Udalo mi się zrobić dwa zdjęcia, kanal który byl wtedy ustawiony mial niską jakość obrazu, nie ma porównania np. do Pro7 czy TVN z satelity.

Zaznaczam, ze wyświetlanie tych linii występuje nieregularnie, raz jest a raz nie, w zależności od akcji na telewizorze i sygnalu.

Proszę się dokladnie przyjrzeć, w pierwszym zdjęciu zaznaczylem dodatkowo czerwone linie między którymi się to znajduje. Najlepiej widać w powiększeniu.

Naprawde fajny jest ten JVC, ale te linie mnie dolują.

Pozdrawiam
a
 

Attachments

  • PIC03682ass.jpg
    PIC03682ass.jpg
    536,9 KB · Wyś: 311
  • PIC03683ppp.jpg
    PIC03683ppp.jpg
    512,1 KB · Wyś: 174
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Tak myślałem,to jest pozostałość po przeplocie(co prawda bardzo duża).Albo Twój tv ma słaby procek odpowiedzialny za deinterlacing(usuwanie przeplotu) albo to wina dekodera.Też tak mam jak oglądam cyfrę+ hd w rozdzielczości 1080i ale duuuuuużo mniej (tak że widzialne jest to z maks. metra).Przy zródle w rozdzielczości 480 lub,720p nie uświadczysz tego na 100% a tymczasem chyba musisz z tym żyć.Spróbuj zagadnąć do Kikiego on powinien wiedzieć więcej.
 

user0

New member
Stracilem cierpliwość. Sprzęt poszedl do serwisu. Minąl miesiąc, a telewizor czeka od trzech tygodni na część. Jakieś nieporozumienie. Jeśli nie doślą, mam nadzieje ze bede mógl go wymienić na nowy g80bu, lub p80bu, który jest teraz tanszy o ponad 500 pln (p80) od obecnego g80 w momencie jak byl kupowany.

d
 
Do góry