JVC p80 DVI HDMI

giedi

New member
Jestem od niedawna posiadaczem JVC 32 p80.
Telewizor oceniam jako bardzo dobry.

Chodzi elegancko z PC po DSub ale mam problemy z podlaczeniem go po kablu DVI HDMI z PC.


Moja karta grafiki to geforce 8600 gts galaxy (drivery aktualne) a monitor podlaczony do jednego z dwoch wyjsc dvi to nec 1970nx.

Po zakupie podlaczylem tv przez hdmi z pc i nic. Wczwesniej po HDMI gral nanim DEKODER CYFROWY MULTIMEDII.

juz myslalem ze kabel jest jednak uszkodzony ale po wielu probach i kombinacjach odlaczylem monitor, zostawlem podlaczony tylko tv i ponownie restartowalem pc to obraz sie pojawil.
Drobne problemy ze skalowaniem i obcinaniem brzegow ale spoko.Reinstall i konfig driverow nvidii i w okncu udalo mi sie zgrac monitor, tv i pc. Bylem prawie zadowolony z efektow.

Niestety jakos tak wyszlo ze jvc byl na pierwszym wyjsciu dvi i to na nim pojawial sie boot screen kompa a nec zalaczal sie dopiero jak odpalil sie windows i zadzialaly drivery nvidii.

Wiec zamienillem miejscami wtyczki i przestalo dzialac. Wiec ponownie reinstall driverow i dupa od tego momentu tv wogle nie reaguje na sygnal z kompa.

Kombinuje na rozne sposoby zeby odtworzyc sytuacje i nic
- sam tv pod dvi1 lub dvi2
- nec i jvc naprzemiennie dvi1 dvi2
- najpierw nec potem jvc
- hdmi 1 hdmi 2

Tak jakby jvc i karta grafiki nie mogla sie dogadac nie daje mi to jednak spokoju gdyż wiem ze to mi dzialalo i musi dzialac tylko cos przegapiam.


Najprosicej byloby mi zamienic kabel na dsub z przejsciowka ale traktuje to jako ostatecznosc bo DVI - HDMI biegnie mi przez pol pokoju i jest WMUROWANY W SCIANIE.

Każda sugestia mile widziana :)

Pozdrawiam
Piotr
 
Do góry