Jvc Gz Hd7

dkf

New member
Witam!! Od jakiegoś czasu nosze się z myślą zakupu JVC GZ HD7. Jak dotąd miałem kamere analogową i robiłem hałtury na weselach. Mam zamiar kupić lepszą kamere która nie będzie pozostawiać "pikselozy" oraz szumów przy słabym oświetleniu..ale.... czy dobrym razwiązaniem będzie kamera hd? w wielu wątkach na forum pojawiają sie problemy z formatem, oraz nagrywaniem na płytach. Czy można nagrany tą kamerą materiał "wykastrować" do zwykłego formatu jaki zapisuje dvd..? Czy jakość będzie zadowalająca po kompresji..? dodam że mam zamiar używać dodatkowego doświetlania... Na dzień dzisiejszy bardzo niewiele osób ma odtwarzacz który odtwożył by HD,więc stąd moje pytanie,poza tym chciał bym mieć kamere która nie zestarzeje sie zbytnio przez przynajmniej rok i gdy bardziej dostępne będzie HD dla większości ludzi nie musiał bym kupować nowej.. Wiem że dla większości ludzi na tym forum moje pytania mogą być banalne,ale prosze o wyrozumiałość i wytłumaczenie mi tematu jak pięciolatkowi... (z góry dzięki)...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
można .
Mam dużo ujęć które mogą być prezentowane publicznie z uwagi na jakość.
Sprawdź opisy i testy
www.videozona***
 

Bartek-pl

New member
Z formatami nie ma najmniejszych problemów! Czytajac forum zaraz po zakupie jvc hd7 (jescze przed zapoznaniem się z nią) zmartwiłem się licznymi problemami, o których można tutaj przeczytać, jednak poprostu ludzie piszą chyba odrazu wątki, a nie samemu rozwiązując problem. Oczywiście nie mówie że jest to złe. Powiem tylko że z niczym nie ma problemów... U mnie np. z hd7 i plikami TOD - problem nie istnieje! TO irytujące jest czytanie że to ogromny problem.

- W Vista WMP normalnie czyta te pliki po zmianie rozszerzenia... ale to bezsens robić tak bo w TOD mogą być jakies dodatkowe naglowki i mogą być problemy z edycją w niektorych programach
- Normalny sposób: Jest coś takiego jak dołączony soft prawda? Więc logiczne jest że tam można coś poradzić na pliki robione kamerą do której został dodany soft, prawda :p :) ? Więc uruchamiamy ten edytor... coś tam Director już nie pamiętam (jestem w pracy) i przeciągamy tam myszą pliki TOD, po chwili mamy piękne pliki *.mpg w folderze tymczasowym (domyślnie MyWork - przy instalacji softu wybiera się ściezke)

Uwaga: DO edycji HD aby w miare plynnie edytowac potrzebny jest nowy soft... Na starszym oprogramowaniu np. ja uwielbialem Ulead Media Studio Pro 8.0 na XP tnie się mimo że posiadam w miare dobrego kompa.

Adobe Premiere Pro CS3 lub Pinnacle Studio 11 Plus na systemie Vista chodzi mi płynnie :)

Mój komp (istotne informacje):
- SATA II
- DUAL CORE2 2Ghz podkręcony do 2,4Ghz
- 2GB DDR2
- Prędkość szyny 800MHz
- System Vista

Dodam, że: U mnie bo nie wiem jak u innych obraz HD zapisany w mpeg2 odtwarza mi płynnie w odtwarzaczu media player tylko wtedy gdy nie jest podpięty kodek do tego formatu... Większość programów ładowała mi swój dekoder i wtedy przycinało się strasznie, jedynie Pinacle nic mi nie wrzuciło tam gdzie nie chciałem tego... Wygląda na to że dekoduje to sprzętowo karta graficzna :) chyba że jakiś wbudowany system w vista, z xvid'em niema problemu jeśli chodzi o przycinanie...
 
Ostatnia edycja:

dkf

New member
jak dotąd pracowałem na pinnacle 11 plus,pomimo że mam starego kompa to jak dotąd obrabiałem sobie nagrania bezstresowo.. problem w tym że w pinnacl nie umiem robić menu,więc przygotowywałem sobie w nim cały projekt z bajerami weselnymi i wrzucałem to do ulead movie factory i tam robiłem menu.. pracuje cały czas na XP i jakoś sobie radziłem.. Czytałem w innych postach że samo obrabianie jest problematyczne, a prawde mówiąc nie znam innych programów i nie wiem czy soft dołączony do kamery pozwoli mi przygotować projekt wesela.. stąd mój dylemat,czy polepsze sobie życie czy utrudnie kupując kamere HD..
 

Bartek-pl

New member
dkf, więc jest tak jak Ci pisałem... Ja rowniez pracuje na Pinacle studio 11 plus, a mam właśnie jvc hd-7... :) Jak masz dobry komputer to nie będzie problemów... W razie czego w maire możliwości moge pomóc :]

Zawsze możesz pobrać sobie kawałek materiału z tej kamery z netu, na forum znajdziesz link, albo daj znac to ja Ci udostępnie kawałek i sobie sprawdzisz jak to Ci się montuje... Czy są problemy :]
 

jacek9954

New member
mam kamerkę HD7 ale załączony software mi nie pasuje. Czy ktoś z całą pewnością może stwierdzić że Pinnacle czyta pliki TOD?
 

Bartek-pl

New member
Pinacle studio 11 plus u mnie nie odpala TOD.... Kurde ja pier... Co Wy macie z tymi plikami TOD? Do kamery dołączony jest soft nie po to aby się na niego patrzeć tylko po to aby go zainstalować i przekonwertować pliki TOD z kamery na MPG i potem sobie edytować w jakim tylko chcemy programie... Odwalcie się od tych plików TOD... Ciągle tylko TOD I TOD. Jak nie w tym wątku to w innym... "PowerDirector Express" tak się nazywa program który jest do plików TOD! I nim sobie robimy MPG!!!!!!!!!!!!
 

Bartek-pl

New member
T_G napisał:
mam pytanie, ile program firmowy do tej kamery konwertuje toda do mpega

na przyklad godzine materialu

Tyle samo trwa konwersja co kopiowanie z dysku na dysk praktycznie... Bo w pliku TOD format obrazu to MPEG, rozni się z tego co się domyślam jedynie nagłówkami pliku bo producent wyraźnie pisze że kamera zapisuje w formacie MPEG...
 

viValdi

New member
Bez reklam
A to ciekawe.

Jeśli tak jest jak piszesz, to czemy zapisują jakiś TOD a nie po prostu MPEG - pytam bo mnie to intryguje. Rozumiem, że po konwersji zajętość przestrzeni dyskowej jest taka sama dla TOD i MPEG - no bo domyślamy się że tylko nagłówki ulegają zmianie.

Rozumiem, że nie poszli drogą AVCHD ale czemu nie zastosowali MPEG - po prostu. Mam swoją teorię kiedy taki ruch miał by sens ale chciałbym najpierw usłyszeć jaki był powód zabawy w TOD.
 

T_G

New member
ale to jest szybkosc kopiowania z dysku na dysk przez usb ? bo o ile kojarze to wczytuje z tej kamery po kablu na komputer i w tym momencie zapisuje mi mpega z toda ktory jest na kamerze ?
 

Bartek-pl

New member
viValdi napisał:
A to ciekawe.

Jeśli tak jest jak piszesz, to czemy zapisują jakiś TOD a nie po prostu MPEG - pytam bo mnie to intryguje. Rozumiem, że po konwersji zajętość przestrzeni dyskowej jest taka sama dla TOD i MPEG - no bo domyślamy się że tylko nagłówki ulegają zmianie.

Rozumiem, że nie poszli drogą AVCHD ale czemu nie zastosowali MPEG - po prostu. Mam swoją teorię kiedy taki ruch miał by sens ale chciałbym najpierw usłyszeć jaki był powód zabawy w TOD.

Jej nie masz większych problemów?
Bo im się tak podobało, bo może ma nagłówki i znaczniki takie, które sobie kamera tam zapisuje... jakieś dodatkowe informacje, które czyta kamera sobie przy odtwarzaniu lub podczas wykonywania jakiś operacji na kamerze... Co to ma za znaczenie... A może tylko chodziło o to aby użyć oprogramowania dołączonego do kamery? Może to zabieg marketingowy? Mi Windows Media Player na vista czyta bez problemu pliki TOD... Więc z odtwarzaniem na kompie niema problemu na vista... A jak ktos sobie chce edytowac w programach to instaluje soft od kamery i ma MPG... Ja nie mooge takie problemy :]
 

T_G

New member
moze dla Ciebie to nie jest problem ale dla mnie to jest bzdura, bo ja potrzebuje pracowac szybko, kazda dodatkowa konwersja i kopiowanie przy montazu to stracony czas a w zwiazku z czym i pieniadze
 

Bartek-pl

New member
T_G napisał:
moze dla Ciebie to nie jest problem ale dla mnie to jest bzdura, bo ja potrzebuje pracowac szybko, kazda dodatkowa konwersja i kopiowanie przy montazu to stracony czas a w zwiazku z czym i pieniadze

No fakt, kwestia kilku minut robi roznice... Możesz przez bezpośrednio poprzez USB z kamery kopiowac filmy na dysk za posrednictwem tego programu... I roznica wyniesie maly procent... Więc w czym w ogole problem... Zastanawiasz się nad zakupem? Kupisz inną kamere i mogą byc tez inne problemy? Ja tez mam malo czasu, i nie lubie wymyslow, ale z plikami TOD naprawde nie ma najmniejszych problemow, wszystko idzie plynnie i elegancko...
 

T_G

New member
no wasnie potestowalem sobie plugin mainconcept do premiera i zdecydowalem sie na canona hf100, pliki z karty na dysk, potem bezposrednio do projektu i wszystko smiga, tylko przy renderowaniu nie kozysta z 4 czy 8 rdzeni, raczej dwa i tez nie na maksa
 

dkf

New member
kupiłem!!! co prawda nie HD7,tylko HD3.. różnica w zasadzie niewielka więc moge podzielić sie swoimi spostrzeżeniami... zaczne od tyłu... dołączone oprogramowanie pozwala zgrywać na kompa gotowe mpeg,więc moje wcześniejsze wątpliwości są bezpodstawne.. Jakość nagrań jest super zadowalająca!!!! nawet gdy przelece w kilku programach ten sam materiał,jakość jest zajebista!! nic nie traci.. (wprawne oko może coś zauważy) Całoś obrabiam na kompie który większość z Was oddała by do muzeum(nie mam nawet giga ramu),a mimo to radzi sobie z pinnaclem bez problemu. Kamera.. Zasilanie-porażka. dopiero żelowy akumulator załatwia sprawe. Stabilizator obrazu- porażka.. stara analogowa kamera samsunga ma sto razy lepszy... w ciemnych pomieszczeniach radzi sobie średnio, ale dodatkowe oświetlenie załatwia sprawe... jeśli chodzi o inne minusy...hm.. jakoś nic więcej nie przychodzi mi do głowy.. jestem ogólnie ZADOWOLONY!! lekka, poręczna, łatwa w obsłudze,(no może troche wolno sie włącza).. generalnie polecam wszystkim tym którzy mogą sobie dokupić dodatkowe baterie (na allegro można dostać bez problemu ale długość działania jest podobna niezależnie od pojemności). podsumowując: na 10pkt dał bym spokojnie i z czystym sumieniem 8.. to moja subiektywna ocena z którą oczywiście nie musicie sie zgadzać.. pozdrawiam!!!
 

pan kracy

New member
jvc hd7

mam ta kamerke juz prawie rok , niemam z nia problemow ,wlasnie jedynie obrobka materialu sprawia troche problemow do tego uzywam prodoktow cyberlinka dolaczonej do kamery ,jak narazie dziala na normalnych plytach dvd.
 

Fizuś

New member
Witam tak sobie czytam co tu piszecie.
Mam tą kamerke HD7 już ponad rok i myślełem już kiedyś po co rozszerzenie TOD
Podejrzewam że dlatego dali rozszerzenie Tod gdyż w akcesoriach jest do tej kamerki napęd DVD Blue ray byc może dlatego producent chciał aby takie roszerzenie było kumunikacja z napędem zewnetrznym z własnym oprogramowaniem do szybkiego tworzenia DVD bez potrzeby podpinania komputera, bądź Blue raya na komputerze tego nie jestem pewnien ale takie mam domysły.Możliwe też jest że to rozszerzenie chroni plik video przez usunięciem go z dysku za pośrednictwem komputera ,wchodząc na dysk kamerki z poziomu mój komputer.
W porównaniu JVC z Sony HDD kamerki JVC mają zabezpieczone pliki przed podmianą ,usunięciem zaś Sony już tego nie mają ,myślę też iż chroni to jakoś przed virusami mam już rok te kamerke HD7 i mimo iż miałem w ciagu roku 2 virusy nie dostały się na dysk kam z drugiej strony kolega ma Sony nie pamiętam jaki model ale jak poprosił mnie o zrzut jego plików do mojego kompa anty wykrył u niego 39 trojanów nie wpuścił mnie na dysk kam dopóki nie usunąłem virusów.
Nie wiem czy virusy są w stanie zepsuc pliki video na dysku kam ale po zrzucie pliki były wporzadku.

Mam pytanie do kolegi dfk
żelowy akumulator załatwia sprawe
no właśnie po zakupie kam kupiłem zamienniki akumulatory no i minął rok i ogniwa już się wypalily,nie chcę kupowac nowych i wydawac ponownie 100zł.Wiem że żelówki nie są drogie ale chciałbym wiedziec jaki ten żelowy zakupiłeś i którą drogą podpiołeś pod kam.
Czekam na odp pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry