JVC V80 - 42V80, 47V80 - test, opinie, wszystko o serii

Koperfild

New member
Henko napisał:
Na samym wstępie testu "kiki" pisze że najmocniejszą stroną tego JVC jest formatowanie obrazu. Jakoś oglądając zamieszczone zdjęcie samochodu z lewej i tablicą z nazwą miejscowości "Lotki duże" po prawej stronie ekranu nie widac tego formatowania. Słupek w dalszym ciągu nie jest na środku tablicy a przesunięcie na zdjęciu wynosi ok. 0,5 cm. jak to jest więc z tym bardzo dobrym formatowaniem obrazu w JVC ? Czy Sharp 46XL1 i Pioneer 508 tez tak mają ? czy jeszcze gorzej od tego JVC?
Powiem ci tak: nie wiem jak to się dzieje, nie potrafie tego logicznie wytłumaczyć, ale patrząc na sharpa xl1e, pionka 508xd, oraz tego jvc, widać że w jvc ten obraz jest taki no... naturalniejszy jeżeli chodzi o proporcje. Tak jakby roźciągał go na całą szerokość, ale jednak pozostawiał naturalnie smukły... I chyba nie jest to kwestia overscanu, bo nic nie ucinało w stosunku do pionka, czy sharpa.
Niestety wg. mnie na tym zalety jvc się kończa. Xl1E miał lepszą czerń od niego, oraz mnieszy efekt poszarpanych krawędzi. Kąty tak samo - pod kątem mgła na ekranie.
PDP-508XD wymiata;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
świetnie - bo każdy widzi to co jest dla niego najważniejsze. Brawo, brawo .
Bo właśnie o to chodzi. Każdy ma wybierać to co jemu pasuje.
Jak się ma to dnia codziennego.
Otóż w klasie wyższej ostatnimi dniami plazma wymiata wszystko - ale jest też znacznie droższa od konkurencji .
W konkurencji LCD - nie jest tak prosto.
Na kilku / bo JVC 47 V 80 - jest od niedawna na rynku/ prezentacjach samychLCD zwycięstwo donosi jednak JVC . JVC wygrał ,raz co prawda ,ale z plazmą Pioneera. Ale ja jak zawsze zachęcam do własnego wyboru u siebie w domu ,żeby zauważyć tak jak osoby piszące - to na czym każdemu z osobna zależy najbardziej.

Dodam jedynie że po raz pierwszy na LCd faktycznie widać głebię obrazu.

Henko
Formatowanie - to nie jest to - co napisałeś.

Koperfild
"A z ciekawostek to powiem wam jeszcze, że dzień przed prezentacją pan kiki zapewniał mnie przez telefon, że ten jvc powinien się koniecznie pojawić na prezentacji, bo oglądali go (to był dzień w którym dopiero dotarł do ich firmy)i wszyscy pracownicy stwierdzili, że wyświetlany obraz przebijał wszystkie inne tv, łącznie z pionkiem. To się nazywa rozbieżność zdań:wink:"
Dobre określenie - porównanie dotyczyło płynności podczas meczów siatkówki pań. I każde szybkie przesunięcie obrazu było po stronie JVC.
To samo dotyczyło stabilności obrazu na płynności testowej liter.
To widać wyraźnie .
Ale we wszystkich moich wpisach na tym forum wyraźnie informuję że skalowanie Sd do telewizorów full hd to nie jest wzór jakości.
Jak sam piszesz w Twoim zleceniu dominowały do prezentacji telewizory full hd. Dopiero podczas prezentacji "stwierdziłem że rezygnuje z full-hd i już za tydzień zawiśnie u mnie na ścianie"
Obecnie w wyniku marketingu cieżko ludziom wytłumaczyć że nie wszysto złoto co się świeci. Kupno telewizora full hd nie jest panaceum na jakość obrazu. I w daszym ciągu przypomina kupowanie butów na wyrost.
Ale jeśli klient twierdzi że dla niego tylko full hd bo tak mu powiedzieli w sklepach MM , do dostarczamy takie wybrane modele. W końcu nasz klient nasz PAN.
Ale z całą pewnością JVC full Hd ze swoimi możliwościami należy do ścisłej czołówki.
pozdrawiam
 

Koperfild

New member
kiki napisał:
To samo dotyczyło stabilności obrazu na płynności testowej liter.
To widać wyraźnie .
Ooo, a to to mnie ździwiło, bo akurat literki wydawało mi się, że najgorzej wyświetlał (duży efekt mrówek na krawędziach) z pośród 3 testowanych...:hmm:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
właśnie przypomiałeś że zaciął sie twardy dysk z HD - dlatego nie miałeś możliwość sprawdzić tego testu.
Ale to żadna sensacja że gra w tych elementach lepiej - bo JVC to full hd dlatego rysuje litery w hd bardziej szczegółówo. Widać to również przy czytelniości czcionek z komputera .
A ze ma 100 Hz - to obraz bardziej stabilny.
ALe pokaz oczywiście z działającym twardym w hd powtórzymy - jeśli będzie takie życzenie.
 

Koperfild

New member
Miałem na myśli mrówki na sygnale SD z satelity, bo HD tak jak właśnie pisałem, nie miałem szansy zobaczyć. Ale w tym akurat wierze ci na słowo, że ostrość liter będzie lepsza w jvc, bo to full-hd w końcu...
Co do powtórki prezentacji, to dziękuje, ale nie skorzystam. Zapłaciłbym tylko niepotrzebnie (nawet jak by było za poł darmo w ramach rekompensaty), za zobaczenie czegoś, co jest mi do niczego niepotrzebne, bo wyboru już dokonałem - KURO i na żadne LCD nie chce więcej patrzeć;)
 

Henko

New member
Jeszcze jedno pytanie do testerów - jak napisano we wcześniejszym poście współpraca z komputerem to pięta achillesowa JVC i po D-Sub wyświetla tylko 800x600 i 1024x768. Czy to znaczy że z kompa nie wyświetlimy filmu w full HD?
Pytam bo przygotowuję się do prezentacji w domu i muszę ostatecznie coś wytypowac, a w propozycji od kikiego dostałem duzo więcej modeli TV
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Niestety obecnie nie dysponuje karta graficzną z DVI/HDMI dlatego nie mam możliwości sprawdzenia.

Z kompa jak najbardziej możemy wyświetlić filmy HD np poprzez komponent.
 

Gozel

New member
Miałem dzis okazję obejrzec ten model JVC w Saturnie. Warunki takie sobie ale moje 2 spostrzeżenia w porównaniu z Samsungiem ( nie pamietam który model, 46 cali, HD ready ) który stał obok. Na obu telewizorach leciała akurat jakas płytka testowa z meczem Mistrzostw Europy. Płynnośc, jak nalezało sie spodziewac, zdecydowanie po stronie JVC. I co najważniejsze: kolory. Tu JVC zdeklasował Samsunga. Kolory piekne, naturalne, żywe. Ale oglądając dzis telewizory i tak plazmy wypadały najlepiej:D
 

oki44

New member
Chyba już wiem co w niedługim czasie kupię, ale chętnie zobaczył bym
test porównawczy JVC 47V80 i Sharp 46 LX1E

Są to dwa podobnej jakości modele, w podobnej klasie cenowej, i takie porównanie było by interesujące. Chciałbym aby porównano też współpracę z PC.
 

grah

New member
Nowości do testów?

Witam

Czyli wychodzi, że trzeba by przetestować:
- linię Sharp XL2 (ewentualnie XL20)
- Philips 9732/10 (i zobaczyć dlaczego 9632 dostał słabe noty)
- Samsung F86
- Toshiba Regza Z3030

I to wszystko porównać do testowanego tutaj JVC V80. No i jeszcze Kuro :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiby wjeżdżają po 20.10.2007 - bedą wszystkie modele X, Z , FX
SHARP XL2 i X 20 jeszcze brak informacji o dostępności.
Philpsa szukamy - może Mix będzie miał - zapytam pojutrze. Bo narazie zero dostępności. Ale wjechały dziś nowe modele Sony , za kilka dni mają być Hitachi 37 - full hd. Więc będziemy po ostatnim szkoleniu - czyli od czwartku już codziennie robić różne zestawienia i kombinacje. Na dziś JVC V 80 ma się extra i kto widział ten wie.
pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

kini0

New member
Bez reklam
Mnie również interesuje ten Samsung.... Decyzja jeszcze nie podjęta a czym bliżej zakupu tym większy mętlik w głowie.
Szczególnie interesuje mnie jak wypada w porównaniu z Sharpem XL1.
Może ktoś już je porównywał pod swoim kątem?- chętnie poznam opinie i wnioski!
 
Do góry