JVC V80 - 42V80, 47V80 - test, opinie, wszystko o serii

photosmart

New member
chromus napisał:
A testu ni ma...:D a mamy już wtorek.

no ni ma ni ma :D
ja już się praktycznie zdecydowałem na 100% na zakup tego tv w przyszłym tygodniu u Kikiego ... muszę tylko ustalić szczegóły ... a przy okazji teścik BARDZO by się przydał ;)

pozdrawiam

photosmart
 

NickSon

Member
Zainteresował mnie

Witam
Zainteresował mnie ten LCD :) miotam sie ciągle pomiedzy markami i modelami...
Musze sie mniejwięcej określić z wyborem bo na dniach robie szafke i regał i wnęka na tv powinna być adekwatna do rozmiaru tv... :) i tu pytanie ! Jakie ma wymiary V80? Na kiepskiej stronie JVC Polska nie uswiadczylem tej informacji...

Ci co już mają ten tv mogą sie wypowiedzieć jak wypada na tle aktualnej konkurencji?
Czy naprawde w tej cenie to jest mistrz? Jakie ma wady?:)

Z tego co sie rozeznałem dzień dzisiejszy z tv 40-42 calowych 100Hz FullHD to jego jedynym konkurentem moze być Philips 9732/9632 nie uświadczyłem innych jest jeszcze niby samsung F86 ale chyba kiepsko wypada. SONY I SHARP zaspał... Jeśli kotś wie czy w przeciagu 2 miesiecy się obudzą to piszcie :)

aaaaa jeszcze z innej beczki Czy 42 cale full HD nie bedzie za wielki do ogladania z odległości 2.80 max 3m? Może jedna 37?

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
można to przerobić poprzez babelfish altavista na angielski
Victor - Bo w Japonii tak się nazywa JVC.
http://babelfish.altavista.com/babelfish/tr
Tu są pokazane różnice płynnosci

image_baisoku_lcd.jpg


różnica przejść tonalnych

image_ips_panle.jpg



szybka obróbka
baisoku_genessa_gainen.gif


ilość szczegółów -skalowanie
genessa_interi2007.jpg


większa paleta barw - nieprzejaskrawione obrazy
genessa_color_01.jpg


lepsza redukcja szumów
genessa_noise_01.jpg


większa płynność
genessa_block_01.jpg



brak ząbkowania -czystość lini ukośnych
genessa_na_01.jpg


wysokiej klasy dźwięk - firmy Maxx Audio

idx_maxx_bass.gif
Ź]—ˆ‚ĚŹd’ቹŤÄ¶‚đ‚ł‚ç‚ÉŚüŹăB

idx_maxx_treble.gif
Ť‚‰ą•”‚ĚŽż‚ĚŤ‚‚˘Ý’č‚Ş‰Â”\B



idx_maxx_stereo.gif
Ť¶‰E‚ɉą‚đŤL‚°‚éŚř‰Ę‚ĹŽ©‘R‚ČŤL‚Ş‚čŠ´‚đ‰‰ŹoB

idx_maxx_volume.gif
“ü—Í‚Ě‘ĺ‚«‚˘MŤ†‚ɑ΂µ‚ăRƒ“ƒgƒŤ[ƒ‹‚·‚éB


maxx_bass_image03.jpg
uMaxxBass v‚Č‚çU“®‚Č‚Ç‚đ‹C‚É‚ą‚¸‚ɁA”——Í‚ĚŹd’ቹ‚ʼnf‰ć‚âƒXƒ|[ƒc‚ŞŠy‚µ‚ß‚Ü‚·B‚ł‚ç‚Ɂu‚Í‚Á‚«‚čƒXƒeƒŚƒIv‚đO N ‚É‚·‚é‚ƁAƒZƒŠƒt‚Ş•·‚«Žć‚č‚â‚·‚­‚Č‚č‚Ü‚·B





zobaczmy co producent mysli o odległości dla widocznosci pełnego ekranu przy sygnałach HDTV
distance.gif

sub_title_size.gif
 

NickSon

Member
Pierwszy minus dla tego tv Chłopaki z "siemasz Victor" nie popisali się. tv z najwyższej serii nie ma cyfrowego wyjścia audio.... wg mnie porażka.
 

photosmart

New member
10 ms ???????

ja wiem, że to nie jest absolutnie najważniejsza cecha zmniejszająca w tv smużenie, ale na stronie producenta znalezłem info w tabeli, iż V80 ma "szybkość" 10 ms (w nawiasie MPRT) ... hmmmm

pozdrawiam

photosmart

korekta , doczytałem iż to inny system podawania wartości odświeżania cytat za info JVC: " Panel LCD 100 Hz CMDrive z czasem reakcji matrycy 8 ms uzyskuje wynik 11,4 MPRT"
czyli wywnioskowac można, iż ten będzie miał koło 6 ???

P.S. nie mogę się już go doczekać u siebie ... Kiki proszę o info ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

pierwszy raz na własne oczy /i oczy osób którym prezentowaliśmy test/ widziałem obraz z głębią
właśnie na tym fragmencie obrazu
P1040718.jpg


obraz na JVC po kalibracji / plazma wg własnej kalibracji/ pokazuje więcej szczegółów , ale to żadna sensacja bo lcd jest full hd a podany sygnał 1920x1080
Czerń oczywiście lepsza na Plaźmie Pioneera.
P1040738.jpg

nie wszystkie kolory dały się odzwierciedlić na zdjęciu , ale Ci którzy mieli pełne zdjęcia wiedzą że wyrazistość na JVC jest bardzo dobra.
P1040755.jpg

to zdjęcie jest zrobione z fleszem aby pokazać który telewizor jest który,
a jednocześnie czy matryca pochłania energię z flesza. No i wynik pozytywny. Nie to jak zawsze przesłanie dla tych którzy mają duże nasłonecznienie pomieszczenia.
P1040757.jpg

P1040758.jpg

P1040761.jpg

P1040762.jpg


to jeszcze nie koniec. Serwer już działa więc jutro jeszcze sporo dokumentacji.

 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Jesli mozna to teraz moj test z testu, na moje oko ten nowy JVC wypadl slabiutko. Jako dowody moich slow pokazuje zdjecia.
P10407558.jpg


P10407387.jpg
 

Koperfild

New member
Był u mnie na prezentacji, wraz z kuro 50", oraz sharpem xl1e 52". Co do prezentacji to mam sporo zastrzeżeń, ale to nie miejsce na pisanie o tym. W każdym razie co do tv, to na moje oko (i moich rodziców ;) ) przegrywa z xl1e. Na ekranie były widocznie większe mrowienie na ostrych przejściach kolorów, oraz czerń ogólnie wydawała mi się gorsza. Niestety moja opinia opiera się tylko na obrazie SD z satelity, bo innego nie miałem możliwości zobaczyćna prezentacji.

Ale to i tak nie ma znaczenia, bo moim zdaniem te wszystkie LCD to kupa przy kuro, odkąd zobaczyłem je oba przy pioneerze to nie mam już żadnych wątpliwość nt. przewagi plazmy. To poprostu nie ten sam obraz! Ta czerń, te kolory, te kąty widzenia! Różnica jest poprostu niesamowita moim zdaniem. Niestety na kuro full-hd mnie nie stać, ale dla tego obrazu stwierdziłem, że rezygnuje z full-hd i już za tydzień zawiśnie u mnie na ścianie pdp-508xd :)

A z ciekawostek to powiem wam jeszcze, że dzień przed prezentacją pan kiki zapewniał mnie przez telefon, że ten jvc powinien się koniecznie pojawić na prezentacji, bo oglądali go (to był dzień w którym dopiero dotarł do ich firmy)
i wszyscy pracownicy stwierdzili, że wyświetlany obraz przebijał wszystkie inne tv, łącznie z pionkiem. To się nazywa rozbieżność zdań;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mimo że masz jubileusz 500 posta - to muszę sprostować.
Jedna partia zdjęć zrobiona jest w nocy inna w dzień. Więc ich nie zestawiam
Dopiero foto testy dokładnie będą uprawniać do takich zestawień.
Zdjęcia z kulą zrobione są w innym momencie - sprawdź szczegóły :D .
Następne zdjęcia pokażą też szersze oblicze jakości.

A dla mnie jak na akceptację płynności z kompresji divxa - jakość wystarczająca

P1050107.jpg


a najbardziej pocieszająca jest jakość i płynność SD.
Ala jak zawsze wybór należy do klientów. Kto widział ten wie.
 

motobartcompany

New member
Pozwole sobie zacytować kolege z forum.


Unikajcie JVC 42V80. Ten TV to słabizna. Byłem dzisiaj w MM rzucić na nie okiem. Słabe kąty, głębia obrazu jakaś taka nijaka i słabsza niż w budżetowych Sony S2500 czerń. Obraz pod lekkim kątem robi się fioletowy. Nie polecam. Za to wpadł mi w oko Hitachi 37V01. Świetne kąty, duży kontrast i FullHD.

http://img213.imageshack.us/my.php?image=29010739pp2.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozumiem że kolega dostał pilota i mógł choćby sprawdzić jak są ustawione modele w menu. Praktyki MM znam od lat i niech tak zostanie.

Współczuję jak zawsze że opinie kreuje się podstawie wizyty w sklepie wystawionych modeli o nie ustawionych bliżej parametrach , a nie na podstawie kilku godzinnych porównań telewizorów z różnych źródeł
/hd, sd, pal, dlu ray , xbox etc./
Ale szanuję każdą wypowiedź - bo od tego jest forum.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Jak zwykle świetny test ! I nawet pojawiła się różnica zdań a temat możliwosci tego LCD - dobrze, bo potencjalny klient może dokonać dobrego wyboru ale ja cierpliwie czekam na test najnowszego Philipsa. Mam nadzieję że otrzymana nagroda była w pełni zasłużona ! Pozdrawiam testerów !!! :) :) :)
 

Gozel

New member
Telewizorek na zdjęciach prezentuje sie nieźle, chociaż czerń mogła by byc lepsza a obrazowi w niektórych momentach brakuje żywych kolorów.
 

Henko

New member
Na samym wstępie testu "kiki" pisze że najmocniejszą stroną tego JVC jest formatowanie obrazu. Jakoś oglądając zamieszczone zdjęcie samochodu z lewej i tablicą z nazwą miejscowości "Lotki duże" po prawej stronie ekranu nie widac tego formatowania. Słupek w dalszym ciągu nie jest na środku tablicy a przesunięcie na zdjęciu wynosi ok. 0,5 cm. jak to jest więc z tym bardzo dobrym formatowaniem obrazu w JVC ? Czy Sharp 46XL1 i Pioneer 508 tez tak mają ? czy jeszcze gorzej od tego JVC?
 

NickSon

Member
Nabywcy proszeni są o obiektywne opinie na temat tej nowości :) Najlepiej jeśli ktoś odniesie sie do aktualnej konkurencji na rynku. Na zachodzie pieją nad sonym W3000 choc bez 100hz no i nowymi Filipami.
Interesuje mnie takze jakość pilota i funkcjonalność.
Zaniepokojony buczeniem innych modeli JVC zapytam czy ten model też raczy użytkowników buczeniem? oby nie bo jeśli obudowa rezonuje, elektronika czy jakies tam trafo buczy to podzekuje. Wystarczy ze nie dali cyfrowego wyjścia audio.
Pozdrawiam
 
Do góry