3m (jvc 47V80, 42V80, 37P80) ?

mosca

New member
Proponuje zamknąć tą dyskusję bo tak jak to było już wcześniej powiedziane ocena jakości obrazu jest oceną bardzo subiektywną. Myślę, że dla Pana fotografa jacek.ok66 to nawet obraz w HD będzie rozmazany :) Mam znajomych którzy z 2,5m oglądają 50 cali i jakoś nie narzekają. Jest zbyt dużo zmiennych aby właściwie ocenić jakość obrazu. Kwestie zboczenia zawodowego, niewłaściwego ustawienia telewizora, słabego sygnału często niekorzystnie mogą wpłynąć na pogląd dotyczący wyświetlanego obrazu.

Ważne aby tą dyskusją nie zniechęcić osób do kupowania większych modeli telewizorów. Ja akurat do tego zachęcam bo naprawdę już po 2 tygodniach oglądania 37 cali czułem, że ten telewizor mógłby być większy. A teraz jestem tego pewien. Wybierając jednak telewizor 42 calowy bralbym pod uwagę bardzo poważnie plazmy - bo nie świecą tak mocno jak LCD. Dlatego ludzie nie śpieszcie się z decyzją - dużo pooglądajcie w sklepach i bierzcie zawsze model większy niż ten który uważacie za wystarczający :)
 

jacek.ok66

New member
Tomek Koko napisał:
Nie wiem co masz na mysli mowiac o przeklamaniu ale jak tak sie mamy bawic to ja tez moge powiedziec ze ty oszukales prezentujac swoje zdjecia:). Chyba nie o to chodzi zeby sie tu oczerniac jak nie potrafimy sie przyznac do bledu.Na fotografii sie nie znam i nie wiem jakiej uzylem ogniskowej. Zdjecie zrobilem zwyklym sony w15 w rozdzielczosci 1m. Użylem tez zoomu zeby przyblizyc obraz bo z 2 m tv byl za maly w kadrze .Syganł jaki mam to N-ka.A sasiadowi widac potrzebna jest kalibracja lub zmiana platformy.

Oj chlope...Uzyles zoomu aby przyblizyc i stad wyszlo ci tak jak wyszlo, a aby test byl wiarygodny (co i tak przy fotografii cyfrowej nie jest mozliwe nawet w 80%, bo fotografia wychodzi znacznie lepiej niz to jest w realu) to nalezy uzyc w cyfrowej fotografii ogniskowej okolo 36mm....
Ale nie ma co tego ciagnac...Sygnal PAL to 720x576 pixeli a liczba lini sygnalu(PAL 626lini) i jezeli z 2 metrow ktos tu pisze, ze oglada obraz na 47 calowym LCD i jest dobrze (mam na mysli SD i to bez wzgledu czy z kablowki czy najlepszego sygnalu z C.P. czy N-ki) to coz tu dodac.....:D
 

jacek.ok66

New member
mosca napisał:
Proponuje zamknąć tą dyskusję bo tak jak to było już wcześniej powiedziane ocena jakości obrazu jest oceną bardzo subiektywną. Myślę, że dla Pana fotografa jacek.ok66 to nawet obraz w HD będzie rozmazany :) Mam znajomych którzy z 2,5m oglądają 50 cali i jakoś nie narzekają. Jest zbyt dużo zmiennych aby właściwie ocenić jakość obrazu. Kwestie zboczenia zawodowego, niewłaściwego ustawienia telewizora, słabego sygnału często niekorzystnie mogą wpłynąć na pogląd dotyczący wyświetlanego obrazu.

Ważne aby tą dyskusją nie zniechęcić osób do kupowania większych modeli telewizorów. Ja akurat do tego zachęcam bo naprawdę już po 2 tygodniach oglądania 37 cali czułem, że ten telewizor mógłby być większy. A teraz jestem tego pewien. Wybierając jednak telewizor 42 calowy bralbym pod uwagę bardzo poważnie plazmy - bo nie świecą tak mocno jak LCD. Dlatego ludzie nie śpieszcie się z decyzją - dużo pooglądajcie w sklepach i bierzcie zawsze model większy niż ten który uważacie za wystarczający :)

Witam kolejnego zwolennika manii wielkosci.....:)
A ja napisze juz na sam koniec. Nie kierujcie sie wielkoscia tylko jakoscia tego co ogladacie....Powodzenia i samych udanych zakupow. Z mojej strony koniec. Bye
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
jacek.ok66 napisał:
Oj chlope...Uzyles zoomu aby przyblizyc i stad wyszlo ci tak jak wyszlo, a aby test byl wiarygodny (co i tak przy fotografii cyfrowej nie jest mozliwe nawet w 80%, bo fotografia wychodzi znacznie lepiej niz to jest w realu) to nalezy uzyc w cyfrowej fotografii ogniskowej okolo 36mm....
Ale nie ma co tego ciagnac...Sygnal PAL to 720x576 pixeli a liczba lini sygnalu(PAL 626lini) i jezeli z 2 metrow ktos tu pisze, ze oglada obraz na 47 calowym LCD i jest dobrze (mam na mysli SD i to bez wzgledu czy z kablowki czy najlepszego sygnalu z C.P. czy N-ki) to coz tu dodac.....:D
No to i ja zakończe dokładając swoje 3grosze. Chłopie jakbym nie uzyl zoomu to bys g.... zobaczył i bys pisał ze nic nie widac. Poza tym jak napisałem wczesniej w rzeczywistości jest lepiej (pewnie dlatego ze zoom powieksza a wiec przy okazji pogarsza obraz) a nie gorzej wiec co ma do rzeczy jaka była ogniskowa czy inne ustawienia? Najgorzej jak ktos sobie cos ubzdura i jest ślepy i głuchy na argumenty innych na zasadzie nie bo nie. A sugerowanie ze skoro sasiad ma słaby obraz wiec nikt nie moze miec lepszego to juz jest troche żenujace. Na koniec powiem Ci , że twój tv był jednym z lepszych na rynku ale jakis rok temu, wiem bo go miałem. I bardzo prosze Panie "ekspercie" nie odopowiaj juz bo robisz ludziom mętik w glowie. żegnam
 
Ostatnia edycja:

jacek.ok66

New member
Tomek Koko napisał:
No to i ja zakończe dokładając swoje 3grosze. Chłopie jakbym nie uzyl zoomu to bys g.... zobaczył i bys pisał ze nic nie widac. Poza tym jak napisałem wczesniej w rzeczywistości jest lepiej (pewnie dlatego ze zoom powieksza a wiec przy okazji pogarsza obraz) a nie gorzej wiec co ma do rzeczy jaka była ogniskowa czy inne ustawienia? Najgorzej jak ktos sobie cos ubzdura i jest ślepy i głuchy na argumenty innych na zasadzie nie bo nie. A sugerowanie ze skoro sasiad ma słaby obraz wiec nikt nie moze miec lepszego to juz jest troche żenujace. Na koniec powiem Ci , że twój tv był jednym z lepszych na rynku ale jakis rok temu, wiem bo go miałem. I bardzo prosze Panie "ekspercie" nie odopowiaj juz bo robisz ludziom mętik w glowie. żegnam

Mialem nie odpowiadac ale to ty robisz metlik w glowie, bo nie masz zielnego pojecia o fotografii i piszesz mi, ze ogniskowa i ustawienia nie ma znaczenia przy zdjeciu....Tu juz sie osmieszyles totalnie...Dam ci dobra rade abys zrobil sobie badania u okulisty...Tam sa takie literki co sie czyta z roznych odleglosci.Czasami okulary lepiej kupic wczesniej, bo nie daj Boze bedziesz jeszcze jechal autem i kogos rozjedziesz.......A w domu mam 3 LCD. Ten JVC owszem jest sprzed roku ale mam tez Philipsa kupionego kilkanascie dni temu i to model z wyzszej polki oraz drugiego JVC 42 calowego kupiony na poczatku stycznia....I to tyle...Nie rob ludziom wody z mozgu, bo jak pisalem sygnal w PAL ma okreslona rozdzielczosc i ZADEN LCD tego nie poprawi....Z bliska moze byc tylko tragicznie, bardzo zle lub zle....Ale NIGDY dobrze lub bardzo dobrze. Bye.
 

lukx

Klub HDTV.com.pl
vip
oj mam metlik mam.Jutro maja mi pokazac oba modele 37 i 42 obok siebie. i bed emusial dokonac wyboru. Kurcze za p80 zaplace 1300Euro a za 42" 1900Euro. Hmmm, oj bedzie ciezko. W sumie to najbardizje mi sie podoba caly czarny design tego 42" ale sam jzu nie wiem.CHyba bede sie pol dnia zastanawial a dzisaj spac nie bede mogl :)
 

garywr

New member
lukx, czy już kupiłeś TV ? mam podobny dylemat - 37p80 czy może 42v80, u mnie mam odległość ok 2,5 m.
Ciekawy jestem na czym zakończyłeś swój wybór oraz jakie wrażenia, spostrzeżenia ? ;)
 
Do góry