LT-37P80 - wybór uchwytu

mosca

New member
Witam!

Zamierzam kupić uchwyt do mojego 37 calowego JVC. Czy ktoś z was miał do czynienia z uchwytem firmy barkan???

http://www.albatros-rtv.pl/index.ph...ie-sk-adaniem-rotacj-oraz-regulacj-nachylenia

Zależy mi na uchwycie posiadającym pełną regulację. Barkan wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem. Cena w porządku, jest VESA 200. Niestety ściana na której będzie wisiał jest zwykłą ścianką działową dlatego mam obawy nad stabilnością mocowania. Szczególnie, że uchwyt ten oferuje szeroki zakres manewru a jak sami możecie zauważyć mocowanie do ściany nie jest zbyt duże. Proszę o opinię i porady.
 

mosca

New member
Jeżeli nie znacie uchwytów tej firmy to chociaż wyraźcie swoje zdanie na temat tego typu mocowania. Po prostu nie mam o tym zielonego pojęcia. Może dobrze by było wkręcić specjalne śruby z kołkami do ściany działowej, żeby mieć 99% pewność, że nic się nie stanie.
 

reters

New member
napisze ci w niedziele bo kolega bedzie wieszal 32-ke p80 uchwytem firmy VOGEL S.Wiem tylko ze zaplacil 570 zl za uchwyt..
 

klolik

New member
Jeżeli chodzi o wytrzymałość ścianki działowej to zależy z czego jest zrobiona (cegła, gips, beton, płyta itp.). Najlepiej będzie jak zapytasz jakiegoś budowlańca co do wytrzymałości takiej (jak u Ciebie) ścianki jeśli chodzi o obciążenie tv 37" o wadze ...kg na ramieniu ...cm.
Być może wystarczy zastosować porządniejsze kołki i śruby niż dostarczone w zestawie, ale pewności mieć nie mogę-nie wieszłem nic o takich rozmiarach na ruchomym wysięgniku i to na ściance działowej. Za to od kilku lat wisi u rodziców na ścianie (niestety nośnej) uchwyt vogels-jednoramienny z tv 21" (ok 15kg) na 4 kołkach 8cm/10mm - to sam mocowałem i jest bez zarzutu.

Pozdrawiam
 

slavi

New member
A ja bym sie zastanowil nad uchwytem takiego typu:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4c609c7b534ea5c3

Producent oczywiscie nie jest istotny, wiele firm produkuje bardzo podobne uchwyty. Regulacja polozenia TV jest co prawda tylko w pionie, ale dzieki temu uchwyt jest bardzo stabilny. Przy tym rozwiazaniu TV bardzo malo odstaje od sciany co na pewno jest plusem w stosunku do wspomnanego uchwytu firmy Barkan. Sam mam powieszone na tego typu uchwytach LCD 32" i 40" i jestem zadowolony. Moge spac spokojnie majac pewnosc, ze moje LCD nie zleca kiedys przypadkowo ze sciany.

Pozdrawiam
 

mosca

New member
Niestety muszę mieć wieszak z regulacją poziomą - TV będzie wisiał na dłuższej ścianie pokoju a ze względu na średnie kąty LCD taka regulacja jest potrzebna. Jakby nie było telewizor nie jest ciężki - bez stopy mniej niż 20 kg. Wieszak Barkana utrzymuje ciężary do 25 kg więc powinno być OK. Jedynie martwi mnie ścianka - będę musiał wypytać czy są jakieś sposoby na dodatkowe wzmocnienie uchwytu.

Dzięki za pomoc!
 
Do góry