JVC V80 a PC

robbiegriger

New member
witam!
Mam prośbę do użytkowników JVC serii V - zauważyłem czytając forum, że JVC dość kiepsko wygląda w kwestii współpracy z PC (mało rozdzielczości) - a jak to się ma np. podłączjąc kompa po HDMI czy przejściówce d-sub / component ? Czy puszczę wtedy większą rozdzielczość niż 1024x768 ?
pozdrawiam
robbie
 

robbiegriger

New member
czy naprawdę nikt nie ma tego telewizora ?
W sumie to przejrzałem cały wątek JVC i nie znalazałem żadnego posiadacza tego TV - czy nikt go nie kupuje ?
Może to przereklamowany model ? :(
pozdro
robbie



robbiegriger napisał:
witam!
Mam prośbę do użytkowników JVC serii V - zauważyłem czytając forum, że JVC dość kiepsko wygląda w kwestii współpracy z PC (mało rozdzielczości) - a jak to się ma np. podłączjąc kompa po HDMI czy przejściówce d-sub / component ? Czy puszczę wtedy większą rozdzielczość niż 1024x768 ?
pozdrawiam
robbie
 

mosca

New member
Nie wiem jak jest w wersji V80 ale myślę, że tak samo jak w moim P80.
Ja używam przede wszystkim połączenia poprzez łącze PC czyli D-Sub z 2 powodów:

- overscan w przypadku połączenia przez HDMI - DVI (belka Windowsa jest obcięta)
- aby cieszyć się efektami dźwiękowymi trzeba podłączyć dodatkowe głośniki do kompa

W trybie PC (D-Sub) można uzyskać rozdzielczość natywną - 1368x768 dzięki programowi PowerStrip. Obraz jest świetny - oczywiście trzeba go wczęsniej zkalibrować. U mnie na początku obraz był przesunięty ale na szczęście są opcje kalibracji obrazu w menu telewizora - szybko ustawiłem jak trzeba.
 
Do góry