Mam nowego 37P80BU - moja opinia

Mr_skywalker

New member
Witam

Po tygodniu posidania JVC 37 P 80 chciałem sie podzielić swoimi spostrzeżeniami.
TV jak na 37" wygląda bardzo zgrabnie i kilka osób sie pytało czy jest 32 czy 37". Cieńka ramka i lekko wystająca szarosrebrna obwódka poza czarną ramkę zmniejsza optycznie telewizor... ale oczywiście żona narzeka, że jest taki wielki.
TV powiesiłem na specjalnie do tego wyznaczonej wnęce ( zdjęcie załączam) i tutaj pojawiły sie pewne problemy. Otóż gniazda sygnałowe w TV są na tyle daleko od brzegu, że po powieszeniu telewizora ciężko się tam dostać. Choć jak sie raz podłączy to zazwyczaj nie trzeba wiecej robić, ale jak ktoś podłącza np konsole to współczuje.
Kolejny problem miałem przy zdjęciu stopki bo w instrukcji nic na ten temat nie ma, dopiero na forum dostałem podpowiedź jak to zrobić. Generalnie instrukcja jest "biedna" w informacje i porady i raczej sie ogranicza do suchych informacji o funkcjach TV.
Jak już TV powiesiłem to podłączyłem go do Denon DVD-700 ( bez HDMI) oaz do "cyfrowego" dekodera kablówki Aster. Nie wiem co ma współnego z sygnałem cyfrowym bo połączenie między dekoderem a TV odbywa sie poprzez Euro złącze.
Ale uruchomiłem i działa. Niestety czy sygnał idzie z anteny kablówki bezpośrednio czy poprzez decoder -jakiejś większej różnicy nie ma. Być może wina decodera , albo bardzo dobra technika prezentacji na TV ze zwyłej kalbówki.
100 Hz działa dobrze, nie ma generalnie smużenia, a napisy przesuwają sie płynnie. To mi się podoba.
Wcześniej miałem jednak TV typu CRT wiec ciezko jest sie przyzwyczaić do pikseli i "sztucznego" wygładzania obrazu. Np zamiast trawy jest zielona plama...
Czasami mam wrażenie jak by drugi plan był nie ostry (choć to jest ten na którym poinna być największa ostrość). Jeżeli jest np wywiad z kimś to mamy: mikrofony przed twarzą, potem twarz i potem tło jakieś. Często ta twarz jest jakby za mgłą, a cała reszta jest ostra i czytelna.. nie wiem z czego to wynika.
Na ekanie czasami przebija mi sygnał z innego kanału .. nie wiem czy to wina rozdzielacza sygnału czy decodera.- ale z tym to raczej do ASTER.

To co mi sie podoba to fakt, że pilot jak i samo Menu jest proste i czytelne. Szkoda tylko ze nie można na tego pilota zaprogramować urządzeń innych producentów. Mając TV Philipsa miałem taką możliwość.

W istocie dużym atutem jest zmiana formatów obrazu - gdzie nie ma zniekształceń.

Co do DVD to sygnał idzie po componencie. Mam wrażenie, że kolory nie są stabilne w 100% jak by czasami sie zminiały lekko. Nie wiem czym to spowodowane ( złą jakością kabli, TV czy słabym wyjściem z DVD albo zbyt wysoką kompresą sygnału video).

Tak czy inaczej z TV jestem zadowolony choć nie doszedłem jeszcze do większości funkcji.. i nie wiem które są użytecze (dzięki którym można uzyskać najlepszy efekt audio i video).

Pozdrawiam
Łukasz
 

Attachments

  • JVC37P80BU.JPG
    JVC37P80BU.JPG
    96,3 KB · Wyś: 311

tommoK

New member
"Tak czy inaczej z TV jestem zadowolony choć nie doszedłem jeszcze do większości funkcji.. i nie wiem które są użytecze (dzięki którym można uzyskać najlepszy efekt audio i video). "
Właśnie które dzzięki którym funkcjom można poprawić jakość audio i video? Mi bardzo podoba się funcja podgłasniania dialogów choć przy niskiej głośności troche szumi.
 

Mr_skywalker

New member
Ja nie miałem okazji tej funkcji pogłaśniania przetestować za dobrze. Problem mam taki, że jak do domu przychodzę, to dzieciaki biegają i... nie ma sie człowiek kiedy z TV nacieszyć.
Za to mam inną informacje. Otóż oglądam teraz obraz bezpośrednio z kabla a nie przez "pseudo-cyfrowy" dekoder Aster i wg mnie jest lepszy. Tylko Canal + mam przed decoder. Jednak jeżeli ktoś to posiada to trzeba brać pod uwagę jedną sprawę. Otóż dekoder jest na tyle głupi, że nie potrafi automatycznie przekazać do TV jakiego formatu obraz ma być pokazywany więc trzeba na siłę mu ustawiać, czy to ma być panorama czy 16/9 i dopiero wtedy ustawiać sobie TV do tego.
Zaletą JVC jest stosunowo szybkie ( jak na LCD) zmiana kanałów. Fają opcją jest Telegazeta, która jest prezentowana w oknie obok obrazu telewizyjnego. No i szybkość wyszukiwania stron też super.
Ostatnio oglądaliśmy sobie na DVD : "Gdzie jest Nemo" i musze powiedzieć, że obraz jak brzytwa. A kolory jak z reklamówki.
 

mosca

New member
Witam!

Ja w końcu zamówiłem sobie N telewizję. Trzeba przyznać, że obraz HD na tym telewizorze wygląda fantastycznie. Liga Mistrzów Super!!!! NBOX HDTV wykrywa mi dźwięk DD na większości kanałów poza TVN i powiem szczerze nie myślę na razie o kupnie kina domowego. Dźwięk jest naprawdę na poziomie i pod tym względem JVC P80 wygrywa z wieloma innymi modelami dostępnymi na rynku.

Jednak po dłuższym użytkowaniu telewizora muszę przyznać, że ma on pewne niedociągnięcia, które czasem naprawdę denerwują np:
1) PAP - dlaczego jest tylko na wyjścia Euro i S-video ????? Nagrywarkę DVD i NBOX mam na HDMI i nigdy nie skorzystam z tej jakże pomocnej funkcji
2) 2 HDMI - już widzę, że będzie mi brakować dodatkowego wejścia HDMI (wszystkie nowe modele mają już 3 HDMI)
3) fomatowanie tylko w 576p - wada jest oczywista ale z tego co mi wiadomo to większość TV tak ma. Niestety NBOX HDTV nie ma formatowania Panoramicznego.
4) pozostałe znane wady (PC - natywna tylko z PowerStrip, słabe kąty, brak 1080p)

Oczywiście nie ma doskonałego telewizora a ten mimo wszystko najbardziej odpowiada moim wymaganiom dlatego szczerze polecam.
 

tommoK

New member
Witam
A jak prezentują się kanały "nie HD" czy jest znacząca różnica (skąd miałeś sygnał wcześnie)j i jaką masz moc sygnału?
Czy nie przeszkadza wam ta błyszcząca ramka wokół ekranu(pewnie odbija światło) bo ja jeszcze nie zerwałem z niej folii.
Pozdrawiam
 

Mr_skywalker

New member
Jeżeli chodzi o mnie to mam zwykły sygnał z kablówki i jak widziałem na innych TV to tu jest rewelka.
Ramka dookoła ekranu nie rzuca sie w oczy i światło sie nie odbija. Mi wcale nie przeszkadza.
Za to uważać na pilota trzeba, jest baaaardzo podatny na zarysowania. Najbardziej wysunięte do dołu części już mam poobcierane od kładzenia pilota na stole. Mam sporo pilotów w domu i na żadnym nie widać zarysowań tak jak na tym.
Jako ciekawostkę napisze, albo sie zapytam ( jezeli ktoś zna odpowiedź) taką sprawę: otóż miałem podłączone DVD przez złącze EURO, potem podłączyłem przez Component, ale zapomiałem odłączyć Euro i jak włącze DVD to TV odrazu przełącza sie na prawce z DVD, ale na 10 włączeń 7 włącza sie przez Euro a 3 przez Component. Ciekawe od czego to zależy. Zwracam uwagę, że w DVD zaznaczyłęm, ze sygnał ma iść przez Component ( efekt jest taki, ze przez EURO obraz ma tylko ciemno-zielony kolor).

Pozdrawiam
 
Do góry