jvcg80 czy panasonic32lx70p

darius71

New member
Cześć
Jestem tutaj nowy,mam zamiar kupić jeden z tych modeli.
Mam pokój 4m,ale do telewizora mam 3m.
CHodzi mi o porade tych którzy mają własnie te modele i powiedzieli który sie nadaje pod względem jakości i przestrzeni.
Ostatni byłem mediamarkt idzie oszaleć ,za dużo ich jest i wtedy robi się
kłopot z wybraniem modelu.
:roll:
 

Rudeford

New member
Jeśli 3m to zdecydowanie 37" JVC. Jakość obrazu na obu jest mniej więcej porównywalna, jednak czerń i kolorki na korzyść JVC:eek:k: (miałem oba w wersji 32”).
Pozdrawiam
 

darius71

New member
Dziękuje za odpowiedz.
Jeśli chodzi o te 100hz czy cos daje to w panasonicu.
Chodzi mi tutaj o smużenie w szybkich scenach i jak to wyglada na polsacie cyfrowym którego mam.
 

Rudeford

New member
Co do 100Hz to faktycznie w Panasie smużenie było znikome. Testowałem go na Xbox360 i praktycznie nie miałem się do czego przyczepić. JVC smuży minimalnie bardziej w ciemnych scenach. Jednak musze podkreślić, że wszyscy znajomi oglądając obraz z gier czy to na Panasie czy JVC smużenia nie widzieli. Gdy wyjaśniłem im, na co mają zwracać uwagę to coś tam niby widzieli. Na filmach z DVD różnicy nie widziałem. Obecnie mam JVC 37P80(100Hz), który ma jeszcze lepsze kolorki od swojego tańszego odpowiednika, ale co do płynności i smużenia to różnicy zbytniej nie zauważyłem.
Co do Cyfrowego Polsatu to nie bardzo mogę pomóc, bo takowego nie posiadam. Tylko konsola i DVD(brak czasu na TV).
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
darius71 napisał:
Cześć
Jestem tutaj nowy,mam zamiar kupić jeden z tych modeli.
Mam pokój 4m,ale do telewizora mam 3m.
CHodzi mi o porade tych którzy mają własnie te modele i powiedzieli który sie nadaje pod względem jakości i przestrzeni.
Ostatni byłem mediamarkt idzie oszaleć ,za dużo ich jest i wtedy robi się
kłopot z wybraniem modelu.
:roll:

Panasa LX70P nie ma wersji 37 calowej, jest tylko wersja 26 i 32 cale. Jeśli byś wybierał z TV 32 calowych to Panas byłby znacznie lepszym wyborem od JVC G80 ze względu na nowszą matrycę i układ 100 hz dzieki któremu smużenie praktycznie nie występuje. Moim skromnym zdaniem kupowanie obecnie TV z układem 50 Hz mija sie z celem, dlatego w wersji 37 calowej zdecydowanie lepszy będzie nowy JVC P80 lub Sharp RD2E (obywda mają 100Hz). Natomiast wskazywany przez Ciebie JVC G80 ma stary układ 50Hz.
Pozdro
 

darius71

New member
Jestem już skłonny kupić model panasonica32lx70p, ino mnie gryzie pytanie
jak jest z jvc32p80 czy jest lepszy i mnie się wydaje że jest większy,chyba że te ramki mylą.Mam do wykorzystania 3500 tak za bardzo nie poszaleję,myśląc o 37'.Z góry dziękuje za odpowiedż.
Darek
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
darius71 napisał:
Jestem już skłonny kupić model panasonica32lx70p, ino mnie gryzie pytanie
jak jest z jvc32p80 czy jest lepszy i mnie się wydaje że jest większy,chyba że te ramki mylą.Mam do wykorzystania 3500 tak za bardzo nie poszaleję,myśląc o 37'.Z góry dziękuje za odpowiedż.
Darek

Każdy TV ma swoje wady i zalety. Zależy do czego i w jaki sposób będziesz TV wykorzystywał. JVC P80 ma np. lepszą czerń od Panasa, ale za to Panas ma z kolei wyraźnie lepsze kąty widzenia co dla mnie akurat jest priorytetem ze względu na umiejscowanie TV w pokoju i potrzebę oglądania obrazu pod róznym kątem;)
 

km1963

New member
Bez reklam
darius71 napisał:
Jestem już skłonny kupić model panasonica32lx70p, ino mnie gryzie pytanie
jak jest z jvc32p80 czy jest lepszy i mnie się wydaje że jest większy,chyba że te ramki mylą.Mam do wykorzystania 3500 tak za bardzo nie poszaleję,myśląc o 37'.Z góry dziękuje za odpowiedż.
Darek

Jak dla mnie z takiej odległości to im większy TV tym lepszy ( tylko co na to budżet ;) ) bez względu na markę :p i przy założeniu iż głownie ogląda się programy telewizyjne ( ale ważne czy sygnał cyfrowy czy analogowy ? ) to powinna być funkcja 100 Hz

Pozdrawiam:)
 

dzemol04

New member
Już mi łeb peka od tego czytania. Ale jestem bliżej końca niz poczatku, głównie dzieki wam i HDforum. Po wielu dniach :confused: szuaknia tv 32" powstała nastepuujaca lista (ceny z agito):
1.Sharp-y LC32 WD1, lub AD5 - ale szybko odpadły bo choc dobra matryca to kiepskie wyposażenie. Był tez Sharp RD2E -ale cena kosmos ai tak juz tu ktos pisał, że JVC G80 go bije na głowe ;)
2. Samsung 32 R82B (2700zł) - Choc ładny wyglad i bogato wyposazony w rózne wejścia to wszedzie piszecie, że śnieży, są smugi itd.
3. Po drodze różne LG, tochiba, sony itd, ale albo cena zniewalała ,albo wyposażenie.
I teraz dochodzimy do 2 moich ostatecznych rywali !!!!

4. JVC LT-32 G80 (2700zł) Zużycie pradu: 114W, czuwanie 1,6W (od stycznia prąd w góre :( )
5. Panasonic TX-32 LX70P (3150zł) Zużycie pradu: 134W, czuwanie 0,4W

Oba we wszystkim prawie porównywalne, ale jak widac 450zł różnicy, (telewizor pewnie na 20 lat będzie więc nie oszczedzajmy, ale po co przepłacac skoro JVC jest równie dobry). PANasonic jest 100Hz, JVC 50Hz,co jest dość waznym kryterium. Nie wiem tylko czy maja one, oba modele, obracana nóżkę. PAnasonic 178 stopni a JVC 176 , czy to duza róznica? Dzwiek w JVC ponoc rewelacja a jak brzmi Panasonic? Co do buczenia to ponoc oba buczą , moje pytanie który ciszej :grin: ? Może ktos miał przyjemnośc kożystania z serwisu obu modeli, bo słyszałem np. ze samsung to kaplica, człowiek nie może sie doprosic o SWÓJ naprawiony sprzęt? Kontrast JVC ma 1200:1 ale nie wiem jaki ma Panasonic? A panasonic ma do tego od zajebania róznych wejść i dodatków z których połowa nie wiem do czego służy ;). Do czego służą poszczególne wejścia?: 2 x HDMI, 2 x SCART, komponent, kompozytowe, 1 x S-video, wejście audio, wejście PC, wyjście audio , prosze opiszcie je lub dajcie link zeby wiedziec co z czym potem połączyć i jak:rolleyes: . Aha i matryce, JVC uzywa ponoć sharpa co jest plusem, a Panasonic ma tez ponoć bardzo dobra matryce, więc tu chyba remis. Powiem tak tv bedzie uzywany narazie do kablówki ale DVD, komp itd juz w drodze, nawet jak za 5 lat HD bedzie juz standardem to nie chce znów zmieniać telewizora, i dlatego wole wybrac raz a dobrze :krol: Jestem laikiem,wiedze o LCD czerpie tylko z netu. Prosze pomóżcie wybrać i napiszcie mi czy te złącza w obu LCD sa wystarcające. Dzieki że dobrneliście do końca, ale chciałem w miare możliwości dopomóc też innym, Hej
 
Ostatnia edycja:

yurek99

New member
Bingo! Sam do tego doszedłeś. Mam go równo m-c. Mnie osobiście powala.
Nie śniło mi się że będzie aż tak rewelacyjnie! Pozdrawiam.
Aha, żeby nie było watpliwości, korzystam z sygnału analogowego, z kablówki
UPC.
 
Do góry